WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agonista 03 paź 2012, 15:01
Może być za krótko np ja w ogóle nie mogę brać mirtazapiny bo od razu depresja i niepokój przekraczają granice wytrzymałości .Wenlafaksyna to dobry wybór ale ta mirta to raczej średnio .Elenium to stary tyfus już xanax lepszy no i nie bierz tego codziennie bo uzależnia strasznie przynajmniej niektóre osoby. Mnie pomaga wenla z edronaxem i malutką dawką lerivonu.
obserwowany

przez qrulewna 03 paź 2012, 19:00
a ja mam mały problem.4 dni przed wizytą u sajko skonczy mi sie velafax.(biore 2 razy edro 2, 2 razy velefax 37,5 plus 100 triticco).wiem ze mozna isc do lekarza pierwszego kontaktu(juz byłam jak była potrzeba ze 2 razy) ale...strasznie mi sie nie chce.oj strasznie.mam alvente tez 37.5.odpowiednia tabsów ilosc do wizyty.czy mozna tak żonglowac lekami?
niby ta sama substancja a jednak wiadomo ze rozne reakcje na rozne leki z ta sama substancją są.
alventa była moim pierwszym lekiem i moje pierwsze 37,5 alventy pociągneło mnie po glebie jak paskudna ekstazka.
nie brałam jej więcej.teraz tą porcję 37,5 wenli łykam bez problemu...brac?czy lekarza normalnego odwiedzic po tzw"prośbie"?

przez marko951 04 paź 2012, 15:25
Witam,

mam 23 lata. dopadł mnie stan lęków odnośnie wychodzenia z domu, ponieważ w sytuacjach stresowych ciągle pojawiały się biegunki i wymioty, bałem sie że nie zdąże na czas. dodatkowo od ostatnich kilka dni ciagle byly mdlosci i nie jadlem, nie robilem nic innego poza lezeniem w lozku. po serii wczesniejszych badań u gastrologa które nic nie wykazały, okazało się ze prawdopodobnie mam nerwicę z depresją. lekarz przepisał mi efevelon SR i na pierwszy miesiąc tranxenne. od razu po wizycie u lekarza i wzięciu tranxenne czułem sie bardzo dobrze, wróciła chęć do życia. rano przyszła kolej na efevelon SR. po około 2 godzinach zacząłem wymiotować i doznałem szczękościsku. zadzwoniłem od razu do lekarza i kazał poczekać kilka dni zanim zmieni mi lek. czy jest szansa ze takie skutki uboczne miną, organizm się przyzwyczaji ? bo psychicznie, nawet przy tych skutkach ubocznych jest o niebo lepiej, wracają chęci do życia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez faeton 09 paź 2012, 21:51
Może od zbyt dużej dawki zacząłeś. Większość skutków ubocznych powinna ustąpić z czasem. Ja na początek z wenlafaksyną brałem Velafax, lek oryginalny, nie miałem po nim żadnych skutków ubocznych. Nie wiem czy jest w tym jakaś prawda, czy zamienniki mogą powodować większe skutki uboczne. Można spróbować Velafaxu zamiast Efevelonu, na początek.

-- 09 paź 2012, 21:04 --

qrulewna, czy można tak zmieniać, kiedyś powiedziałem pani doktor, że zamiast Lamitrinu 25mg biorę Lamotrix, i do tego Lamitrin 100mg, a ona sprawdziła w jakiejś książeczce czy tak można, więc jest jakaś zależność. Biorę Prefaxine 75mg i Velafax 37,5mg, i nie zauważyłem zmiany, bo wcześniej brałem jeszcze jedną Prefaxine, a teraz schodzę powoli na ze 150mg na 75mg.

przez qrulewna 10 paź 2012, 20:01
mnie jednak ten velafax męczy.nasilają mi sie lęki z kazdym dniem coraz bardziej.nocą dreszcze a dzis ataki paniki w domu.to juz seronil działał u mnie lepiej na lęki.mam sajko w piątek.pewnie cos bedziemy myslec

przez agonista 10 paź 2012, 20:06
Czasem jest tak że zbyt duża dawka leku lub żle dobrane leki powodują jeszcze większe problemy i objawy.Często bywa tak że chorzy uważają że lek przestal działać .Bywa to nieprawdą bo lek działa tylko choroba się nasila i dotychczasowe dawki przestają wystarczać.
obserwowany

przez cytrynka84 10 paź 2012, 22:00
faeton, Velafax to zamiennik,oryginalny jest Efectin
qrulewna, Można zamienić moim zdaniem Velafax na Alvente
Kiedyś mi lekarz powiedział,żeby nie kupować raczej najtańszych zamienników,bo moga(ale nie muszą)powodować więcej,bądź inne sk. ub.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez schatten 11 paź 2012, 14:41
Sluchajcie, mam problem z wenla. Na chwile obecna biore 75mg od kilku miesiecy. Na poczatku brania mialem nieprzyjemne objawy uboczne, polegajace na odczuwaniu lekkiego klucia w okolicy serca (takie same stany mialem przy powaznym stresie). Objawy te zniknely po wejsciu na 75mg (zaczynalem od 37.5). Przez dluzszy czas czulem sie dobrze i mozna powiedziec ze zaczalem wracac do funkcjonowania. Niemniej jednak od okolo tygodnia znowu zaczynam odczuwac te objawy, co nie jest przyjemne...

Co jest grane? Czy ktos z forumowiczow mial podobnie? Wizyte mam dopiero pod koniec miesiaca... Mozna sie czyms "poratowac"?
No love left in me, no eyes to see the heaven beside me...

przez Atalanta 11 paź 2012, 15:14
spokojnie, żyjesz ostatnio może w stresie, który mógłby nasilać te objawy? a może po prostu ta dawka przestała Ci wystarczać? jak długo bierzesz tę dawkę ? więcej ruchu i pozytywnych myśli życzę :D

przez schatten 11 paź 2012, 15:33
Wiesz, nie wydaje mi sie. Poziom stresu taki sam, jak poprzednio. Nie zmienia to jednak faktu, ze przez te objawy czuje sie gorzej niz wczesniej.

A juz bylo tak fajnie...
No love left in me, no eyes to see the heaven beside me...

przez qrulewna 13 paź 2012, 14:52
a ja mam koszmarne skutki odstawienne-nudnosci plus wymioty,bol głowy kosmiczny,mrowienia,zawroty głowy takie ze trace pion. i dzieje sie to zawsze tak od 11 do 14 przed poludniem. chyba za szybko zeszłam z tej mojej mini dawki velafaxu. ból głowy jest tak straszliwy ze czuję swoje zatoki przynosowe.do tego bolesna lodowatosc koniuszkow palców u rąk i nog. porazka. moze edronax dodaje mocy tym moim zejściom.sajko poradził jeszcze raz sprobowac z paro a jak nie wyjdzie wrocic do seronilu ale do wiekszej dawki niz 20. boze ile cpania.az juz mi sie nie chce

przez cytrynka84 13 paź 2012, 17:55
qrulewna, Edronax może nasilać odstawienne skutki velafaxu,bo noradrenalina speeduje,serce szybciiiej bije,wyższe ciśnienie krwi,wyższe tetno.Mialam to szczęście nie doświadczyć jakiś bardzo uciążliwych odstawiennych wenli,ale pod tym względem jestem wyjątkiem
Edronax+ Bioxetin odpukać dobrze na mnie dziala,daje chęć do działania,której tak bardzo mi zależało,koncentracja lepsza,senności w ciągu dnia ani śladu.
Teraz czuje,ze żyje! :)
To kombo działa dużo słabiej na nastrój niż wenla,ale i z nastrojem nie jest zle
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez qrulewna 13 paź 2012, 19:22
cytrynka:)) to gut.
a ile tego bioxetinu bierzesz? jaką masz dawkę? chorroba cos mi sie nie chce do tego parogenu podchodzic.

przez cytrynka84 13 paź 2012, 20:01
1 tabl (20mg) Może jednak spróbuj tego Parogenu,działa bardzo dobrze na lęki,przełam się ,jakby coś to zawsze możesz odstawić.
A Ty ile bierzesz Edronaxu? ,bo ja 2 tabl.
Pozdrawiam!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg