WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Lord Kapucyn 09 wrz 2012, 19:28
Ja już chyba 2 albo 3 tydzień na wenli. Na razie bez szału, dupy nie urywa. Jest po prostu ok- dobrze.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez zuzik44 09 wrz 2012, 22:04
jak jest dobrze, to nie jest zle ;).

U mnie bez reakcji a kazdy dzien oczekiwania trudniejszy.
150mg effexor + 10mg lexapro

przez agonista 10 wrz 2012, 09:32
Ja brałem wenle ponad 3 lata i 75 za mało 150 też szału nie było w dodatku doszły skutki uboczne brak libido i efekty słabe chociaż jakoś udawało się wegetować .Z miesiąc temu zmieniono leczenie na 75 wenli + 2mg edronaxu i trochę bylo lepiej przez tydzień .Kilka dni temu znów mnie dopadła deprecha ,budzenie nad ranem i lęk słabnący z biegiem dnia .Zwiększyłem do 4mg edronax i jak by ręką odjął znów na tydzień ciekawe co będzie dalej .Czemu lek działa od pierwszych minut po zażyciu ok tygodnia i słabnie działanie.
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez frustrated 10 wrz 2012, 22:29
wenla 150mg = powrot do zycia pierwszy raz od ponad roku ^^
zdrowymozg.pl

przez Nel 10 wrz 2012, 22:36
frustrated, mnie na 150 własna wscieklosc zabijala :(
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez frustrated 10 wrz 2012, 22:43
Nel, no niestety z tego typu lekami jest tak ze na kazdego dziala inaczej :P Ale po tym jak znalazlem cos dobrego dla siebie (wenla <3) pierwszy raz zobaczylem swiatelko w tym ciemnym tunelu pieprzonej depresji ;) i wierze (chociaz Cie nie znam i nie wiem jakie masz problemy :mrgreen: ), ze tez znajdziej cos dobrego dla siebie
zdrowymozg.pl

przez Nel 10 wrz 2012, 22:52
frustrated, dobre porównanie z tym swiatelkiem...u mnie to jak ogniki na bagnach....
ah dziekuje za życzenia (chociaz mnie nie znasz i nie wiesz jakie mam problemy :mrgreen: )
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

przez frustrated 10 wrz 2012, 23:03
Nel, nie wiem czy tego doswiadczylas ale jak po dlugim czasie beznadziejnosci w koncu cos zaczyna dzialac to jest to chyba z jednych z lepszych chwil w zyciu :P (tak jakbym drugie dostal normalnie :mrgreen: )
Grunt to dobrac dobry lek... kurde ja nie wierzylem, ze w koncu cos ruszy, a jednak ruszylo ;) Ogolnie, wiesz.... no zajebiscie to nie jest ale widac w koncu jakas roznice i chec do zycia. W sumie wenla jest dobrym lekiem bo w polaczeniu z innymi np. mirtazapina moze dawac swietne efekty ;) Dlatego nie zamierzam z niej rezygnowac nawet jak przestanie dzialac, mozna zawsze cos dolozyc i bedzie git :D A i jeszcze to nie sa zyczenia.... to jest przyszlosc Nel, ja nie WIERZE ze bedzie dobrze, ja WIEM to! Zycze Ci tylko zeby to nastalo jak najszybciej
zdrowymozg.pl

przez Nel 10 wrz 2012, 23:10
frustrated,
heh...zajebiscie...nie wymagajmy od zycia zbyt duzo...
wystarczy niech bedzie znośne...
ale dziekuję...wyjątkowo optymistyczny przekaz

Nel

przez err 10 wrz 2012, 23:18
Zauwazywalem, ze kobiety najczesciej zazywaja wenlafaksyne a faceci paroksetyne, czytajac wasze posty :smile: chyba, ze sie myle :smile:

Tak swoja droga dobry specyfik na nauke zamiast slawnego syropu na recepte, tylko szkoda, ze dziala na mnie po 24h od zazycia, spac nie mozna :8):
err

przez zuzik44 11 wrz 2012, 19:36
err a dlugo juz bierzesz ten lek?

u mnie wczoraj bylo troche lepiej, dzis powrot do szarej nerwicowej rzeczywisctosci :(
150mg effexor + 10mg lexapro

przez err 11 wrz 2012, 22:17
Po wenlafaksynie mialem niestabilny, zmienny nastroj i juz tego nie biore. Od czasu do czasu zdazy sie wziac, jak wiem, ze bede potrzebowac psychicznej energii (zamiast kawy) rozgryzam tabletke i zaczyna dzialac po 24 godzinach od zazycia, nawet 2 noce zdazaja sie nie przespane :hide: szkoda tylko, ze efekt nie jest od razu, tylko trzeba zaplanowac wszystko dzien wczesniej. Kiedys bylem na wenlafaksynie, ale zmiany nastroju, ktore towarzyszyly mi caly czas doprowadzily do powrotu na paroksetyne.
err

przez eN_ 11 wrz 2012, 23:14
Od kilku miesięcy biorę wenlafaksynę o przedłużonym działaniu. Najkorzystniejszą dawką jest dla mnie 150mg. Większe powodowały gwałtowny spadek nastroju i silną depresję. Dzięki wenlafaksynie budzę się o przyzwoitej porze, nie mam problemów ze wstawaniem.
Z negatywnych skutków miałem początkową większą potliwość i dość intensywny zapach potu. Z czasem objawy minęły. Pozostały mi jeszcze inne dolegliwości ale na nie wciąż szukam skutecznego leku, czy w ogóle sposobu na ich złagodzenie, a najchętniej całkowitą eliminację.
eN_

przez Diosmektyt 12 wrz 2012, 00:12
Mad_Scientist napisał(a):Te tzw. substancje dodatkowe to utrwalacze-przedłużają ważność leku, wypełniacze i utwardzacze masy tabletkowej, barwniki, polepszacze smaku, zapachu. Nie wywierają efektu psychoaktywnego.

Wyjaśnię łopatologicznie czym jeszcze oprócz substancji dodatkowych różnią się generyki:
Obrazek

Różne firmy mogą zastosować przy produkcji tej samej substancji chemicznej odmienne procesy chemiczne, ale produkt powstaje ten sam.

Hehe, sam kiedyś coś podobnego pisałem na innym forum. Obecnie wiem, że to nie do konca jest prawda.
Przekonałem się o tym na przykładzie symwastatytyny-leku na wysoki cholesterol.
Brałem zocor i miałem cholesterol pod kontrolą-około 250. Potem przerzuciłem się na wielokrotnie tańszy simwastatin arrow-i po paru miesiącach miałem cholesterol koło 400. Niby ta sama substancja a jednak...
W ogóle zauważyłem, ze niektóe firmy mają coś nie tak ze swoimi prudktami-np.Arrow-prawie wszystkie leki są do dupy.
Podobnie Orion Pharma-też tanie generyki a np.Seronil w ogóle na mnie nie działał podczas gdy Andepin Syntezy działał doskonale.
Więc nie masz racji-myślałem kiedyś dokładnie tak samo jak Ty, dopóki nie przekonałem się na włąsnej skórze, że nawet aspirynę można-mówiąc kolokwialnie zjebać. Nie wiem na czym to polega ale tak jest.

Natomiast co do samej wenlafaksyny to własnie ostatnio odstawiłem. Czułem się jak naspidowany śmieć.
Prawdopodobnie wróce do starej dobrej fluoksetyny, bo mam już dość ciągłego wenlafaksynowego speeda, przy obniżonym nastroju. Pozdrawiam.

Sortuj wg