WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Popiół 19 sie 2012, 21:06
Panowie jak u was z funkcjami seksualnymi po tym leku? Pytanie raczej do tych którzy maja dziewczynę;) jakieś zmiany?
Popiół

przez Maciej farmaceuta 19 sie 2012, 21:17
Na początku obniżała libido i powodowała anorgazmię,po jakichś 6 m-cach się ustabilizowało.

przez juliadw 19 sie 2012, 21:34
ja dzisiaj tetno 140 i zero siy do czegokolwiek wkoncu zaplakana zadzwonilam do lekarza zmiejszyl mi dawke ze 150 do 75 mam nadzieje ze bedzie dobrze;/
W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.

"Wyzwania stawiane Ci przez życie nie mają Cię sparaliżować
- one mają pomóc Ci odkryć, kim jesteś."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aree1987 19 sie 2012, 21:42
U mnie jakoś ponad 30 dni i wenla jak na razie masakrycznie podnosi mi nerwy. Rozmawiajac tak czasem sie denerwuje ze głos mi drży i mam niekontrolowane ruchy mimiczne wtedy, wszystko z nerwów. :/
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Maciej farmaceuta 19 sie 2012, 21:50
300 mg to duża dawka,poczekaj jeszcze albo poproś o afobam doraźnie,dobrze pomaga przy zwiększaniu wenli.

przez Popiół 20 sie 2012, 08:55
Maciej farmaceuta napisał(a):Na początku obniżała libido i powodowała anorgazmię,po jakichś 6 m-cach się ustabilizowało.

Aha, czyli mogę się spodziewać "efektów" jak po ssri, kastracja chemiczna jak tu któryś kolega ładnie ujął;)
Czyli podziękuję ssri/snri.
Maciej a nie miałeś jakby słabszych odczuć/bodźców przy stosunku? tzn. takie wrażenie jak by penis był słabiej unerwiony?

JuliaDw, Aree1987 noradrenalina robi swoje, powinno się ustabilizować, chociaż u mnie po takich lekach nie ma aż takich fajerwerków, może to znaczy że potrzebuję czegoś właśnie co działa też na noradrenaline.
Z lekami nie ma lekko, trzeba ich trochę po testować czy nawet pomieszać żeby trafić właśnie ten dla siebie.
Aree1987 ja bym spróbował dorzucić mitrazapiny/mianseryny.
Popiół

przez Maciej farmaceuta 20 sie 2012, 11:47
Właśnie wrażenie mniejszego unerwienia,odczuwania.Podobno dorzucenie mirtazapiny niektórym pomaga.

przez lost_sensation 20 sie 2012, 12:11
Kochani moi drodzy. Ja biore od tygodnia czysta angielska wenlafaksyne pod nazwa "venlafaxin" 37.5 mg + doraznie diazepam (glownie na noc). Lekarz z poczatku zapisal mi dawke 75 mg ale po pierwszym dniu brania myslalam ze umre i po konsultacji telefonicznej powiedzial aby zaczac od polowy tabletki a pozniej wejsc na 75mg. Minal juz tydzien i czuje sie strasznie zdemotywowana i raczej w nastroju depresyjnym. Poiza tym mam ogromne problemy ze spaniem. o 22 padam na pysk ale spie strasznie plytko budzac sie co chwile gdzies tak do 5 nad ranem dopiero pozniej mam gleboki sen i wstaje tak ok 9.30 z uczuciem kaca giganta.

Myslicie ze powinnam dzis wejsc na 75mg dla zwiekszenia efektu i lepszego snu? Czy zwiekszyc diazepam bo docelowo lekarz kazal mi brac 2x 5mg a ja biore na noc 2.5 mg i w nocy ok 3 kolejne 2.5mg ? Brak porzadnego snu mnie wykancza...

PS. poza tym wkurza mnie to dzielenie tabletek bo sie rowno nie chca dzielic i mam nierowne polowki :roll:
"If a man earnestly seeks a righteous life, his first act of abstinence is from animal food."

przez Ravciu 20 sie 2012, 15:27
Kurcze, ja nie wiem czy zwiększenie dawki Wenli mi tak doskwiera, czy to zmniejszenie Mirtazapiny w zeszlym tygodniu. Mam takie dziwne prądy czy świąd od krzyża w dół mieliście coś takiego ?

Wenlafaksyna 112,5 + Mirtazapina 15
Kochać i być kochanym.

przez marnr 20 sie 2012, 15:45
Ravciu, Też mam nieraz wrażenie że mnie lekko prąd kopie ;p myślę ze to sprawko neoadrenaliny, mi lekarz przepisał propanol - jest to beta blocker który niby ma łagodzic objawy drżenia rąk , prądów po ciele , niepopkoju. ale na mnie nie działa , może ręce mniej drąż wieczorem . ogólnie to powiedzcie mi nie odczuwacie zmeczenia psychicznego popołudniu lub wieczorem po weni? ja po 7h od zażycia jestem niesamowicie zmęczony psychicznie żeby nie powiedzieć zryty .

przez tracershy 20 sie 2012, 16:41
Słuchajcie, mam problem z moim lekarzem rodzinnym. Psychiatra dał dla lekarza zaświadczenie, żeby leki przepisywał mi rodzinny, bo nie ma sensu żeby po same recepty chodzić do psychiatry. Zaznaczył, że jestem leczony przewlekle. Biorę Efectin 150 i Miansec 30. Rodzinny wypisał mi tylko Efectin z 30% odpłatnością, a Miansec na 100%, bo jak twierdzi nie jestem chory psychicznie. Więc nie czaję, oba leki są w tej samej kategorii "choroby psychiczne lub upośledzenia umysłowe". Nie widzi mi się płacić ponad 20 zł za miansec, skoro muszę mieć 2 opakowania w miesiącu, a przez ponad 3 lata mam ten lek zawsze wypisywany jako przewlekłe :hide: Jutro idę do rodzinnego jeszcze raz o to zapytać, a jak nie przepisze na 30% to nie ma sensu przepłacać, skoro psychiatra oba leki wypisuje jako przewlekłe...chyba, że coś się zmieniło, a ja nie wiem :?:

przez amelia83 20 sie 2012, 16:47
tracershy, wczesniej też miałam P na recepcie, teraz to się zieniło właśnie dokładnie nie wiem na czym polega, też mam 30% na wenlę
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez tracershy 20 sie 2012, 16:56
czyli miansec teraz jest na 100%? wiem, że teraz zamiast P wypisują odpłatność 30 albo 100%, ale psychiatra wypisuje mi oba leki na 30%, a rodzinny tylko efectin na 30, a miansec na 100.

przez marnr 20 sie 2012, 17:29
jak ostatnio kupowałem lerivon to jest to samo co miansec to miałem na recepcie 30% . Natomiast problem miałem z Wenaflaksyną która lekarz przepisał mi na recepcie pisząc nazwę związku i powiedział żebym sobie wybrał najtańszy bo nie ma sensu przepłacać , a w aptece okazało się ze jeśli mam na recepcie 30% to tyczy sie to tylko przepisanego leku a nie zamiennika itd . moje zdziwienie była duże bo wcześniej kupowałem i normalnie można było , i musiałem zapłacić 100%. strasznie pokręcili teraz z tymi receptami i lekarze i w aptekach boją się sprzedawać jak mają jakieś niejasności

Sortuj wg