WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Elissa 24 lip 2012, 13:52
Guzik, nie doczuwasz senności , ale brak sił? Pytam, bo pisałaś,że bez fluanxolu nic Ci się nie chce na wenli. Chyba,ze juz jest ok i wszystko się unormowało. Jeśli tak, to ciesze się razemz Tobą :D .
Co do tolerancji przy wenli , to u mnie jest jakaś dziwna sprawa :roll: . Biorę juz prawie rok 75 mg , zaskoczyła dopiero po jakiś 3 miesiącach( już traciłam nadzieję), ale wciąż było falowanie nastroju, raz lepiej , raz gorzej. Niedawno myślałam ,ze ta dawka w ogóle przestała działać ,miałam zmienic na paro, aż tu ,ni stąd ni zowąd ,wszystko zaskoczyło(tfu, nie chcę zapeszać). Od jakiegoś tygodnia czuję super, normalnie, bez lęków i znowu często się uśmiecham. Nie zwiększyłam wenli, nic dodatkowo nie biorę,a tu nagle po roku zaskoczyło.Na jak długo ,nie mam pojęcia, ale i tak jestem w szoku,ze tak nagle podziałała. Dziwna sprawa...Aha, nadal uwielbiam spać, rano ciężko mi zwleć się łózka, ale taki skutek uboczny da się znieść...

przez Ravciu 24 lip 2012, 19:02
Tullus, Najważniejsze to szukanie pozytywów, oraz otaczanie sie pozytywnymi ludźmi. Dodatkowo polecam psychoterapię i sport.

Bryza81, Bardzo miło przeczytać, że Ci się udało.

Elissa, Fajnie, że się dobrze czujesz, u mnie też ok, może z jakimiś małymi wahaniami (to dopiero 12 tydzień) ale ogólnie o'k, teraz zamiast lęków jakie odczuwałem w danych porach dnia mam takie przyjemne mrowienie.

Kiedyś było b. dobrze, teraz jest dobrze ale będzie b. dobrze, nie zamierzam tego psuć ani alkocholem ani negatywnym zachowaniem.
Kochać i być kochanym.

przez Madzialenka 24 lip 2012, 19:36
Ile czasu mogą utrzymywać się objawy odstawienne?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ravciu 24 lip 2012, 22:41
Madzialenka, ja jeszcze nie wiem ale podobno dwa tygodnie, dasz radę wszystko będzie dobrze.

Dzisiaj 20 minut biegania no może nie takiego prawdziwego ale zawsze (nawet już wiem jakie buty muszę kupić do biegania bo zależy jak się stawia stopę supresyjnie czy jakoś tam inaczej), a na rowerze 10 km solidnej szybkiej jazdy, jak zsiadłem z roweru to jakbym się napił czegoś z %. Co ciekawe zauważyłem, że z wzrostem odwagi (kurcze używam tego słowa fajnie) coraz bardziej podoba mi się świat i ludzie nie jestem już tak cholernie wymagający. Moja dziewczyna od poniedziałku chodzi na terapię wreszcie udało mi się ją namówić, wraca kontrola nad życiem. Muszę tylko wytrwać i ruszać się jak najwięcej (sport) mam nadzieję, że w tym roku będą narty kurcze nie mogę się doczekać. Pozdrawiam wszystkich.

A teraz trochę pogram w Max-a Pain-a III

-- 24 lip 2012, 22:45 --

Elissa, Zastosowałem się do twoich rad ze sportem, to naprawdę pomaga.
Kochać i być kochanym.

przez EvilAngel22 25 lip 2012, 00:28
a mi to "zawirowanie" , uczucie bardzo nie fajnie mi kompletnie nie pasuje .
Ćwiczę - ziewam co chwilę . Mniejsza z tym ...
Czynność jednostajna ... może o to chodzi ?
Zaczynam ćwiczyć i ziewam na potęgę :/

przez Elissa 25 lip 2012, 10:57
Ravciu, bardzo się cieszę że czujesz sie dobrze i gratuluję rozpoczęcia przygody ze sportem :great: . Zobaczysz jak to pomaga, w końcu w czasie ruchu wytwarza się naturalna serotonina, więc to trochę tak , jak gdyby zażyć dodatkową porcję wenli , a całkiem przy okazji bardzo "sympatycznie " kształtuje się sylwetka,więc warto się chyba trochę pomęczyc :D .
U mnie też basen spisuje się na medal,po godzinie pływania czuję się jak "Młody Bóg", wydaje mi się wtedy że mogę wszystko. Oby stan ten utrzymał się jak najdłużej,chucham na zimne ;)
EvilAngel22,ja też ziewam w ciągu dnia, nawet w czasie ćwiczeń. Może to efekt uboczny wenli,mam nadzieję że kiedyś minie...

przez cytrynka84 25 lip 2012, 11:21
Na początku brania też ciągle ziewalam, z czasem jakoś samo przeszlo EvilAngel22, co masz nam myśli pisząc "zawirowanie" ?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Madzialenka 25 lip 2012, 11:29
Cytrynka84 wiem, że pisze w złym miejscu, ale w dziale sertralina nikt nie odpowiada. Czy brałaś może sertralinę i jakie miałaś skutki uboczne?

przez cytrynka84 25 lip 2012, 11:49
Brałam na początku leczenia ,ale za krótko,żeby coś napisać ,wytrzymywalam tydzień dwa uboczne mega pobudzenie,bezsenność, bol głowy i roztrzęsiona taka byłam tzn nasilone lęki,ale jak bym przetrzymala to by wszystko ładnie przeszło i lek mial by szanse zadziałać i pomoc,ale był to jeden z pierwszych takich leków i przed każdym lekiem panikowalam strasznie to było kilka lat temu.
A Ty Madzialenka jakie masz objawy uboczne?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Madzialenka 25 lip 2012, 11:54
Roztrzęsienie, ból głowy i nasilona derealizacja a na nią właśnie biorę ten lek :( Bardzo Ci cytrynka dziękuję za odpowiedz :uklon:

przez cytrynka84 25 lip 2012, 12:12
to przejdzie z tydzień,dwa musisz się przemeczyc,a potem uboczne zanikna ,efekt terapeutyczny po kilku tyg.
Także nie przejmuj się to normalne weź może afobam przez parę dni,żeby łatwiej Tobie było przetrwać ten początek na sertralinie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Madzialenka 25 lip 2012, 12:30
Dziękuję : kiss:

przez cytrynka84 25 lip 2012, 12:45
nie ma sprawy :)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Madzialenka 25 lip 2012, 12:57
Myślisz,że ten lek może pomóc na derealizacje?

Sortuj wg