WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Lukrecja. 16 lip 2012, 13:57
Guzik, no bo solian mi wszystkich natrectw nie likwiduje. A ten lekarz to jest taki starszy Pan i mi przepisze jak mu powiem.
Lukrecja.

przez Guzik 16 lip 2012, 14:03
Lukrecja. napisał(a):A ten lekarz to jest taki starszy Pan i mi przepisze jak mu powiem.

Kosmos! To jakaś emanacja niekompetencji! Osobiście zmieniłabym lekarza.

przez Lukrecja. 16 lip 2012, 14:08
Guzik, a ja wole sobie teraz sama dobierać leki bo wiem już co brałam i co chce spróbować wiec mi taki lekarz odpowiada :D
Lukrecja.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Elissa 16 lip 2012, 14:44
Mi też na wenli brakuje energii, mogłabym spać cały dzień. Może ona tak działa po pewnym czasie,a przynajmniej na niektórych.
Ravciu, ja też ma super sny i w ogóle kocham spać, tylko że życie niestety wymaga od Nas czegoś więcej;). Co do zwiększenia wenli , to przez trzy dni brałam o 37, 5 mg więcej , planowałam wejśc na 150 po jakimś tygodniu, ale wczoraj miałam silne bóle żołądka, nie wiem czy na pewno od wenli, ale przestraszyłam się troche i wróciłam do 75 mg. Dzis z żoładkiem spoko, więc moze znowu wezmę większą dawkę. Jakoś strasznie tchórzliwa jestem w tym zwiekszaniu ,wciąż nie mogę wytrwać dłużej niż kilka dni, ech...A dlaczego Ravciu farmaceutka mówiła Ci o uprawianiu sportu przy W 150? Czy chodzi o jakies działania uboczne typu zwiększenie cholesterolu?Ja uprawiam sport, ale bardziej ze względu na samopoczucie, po pływaniu czy bieganiu czuję się po prostu o niebo lepiej. Czasami wydaję mi się,że nie będę miała siły przepłynąć (przebiec)100 metrów,a jednak okazuję się że mam jakieś ukryte pokłady energii, które samą mnie zaskakują. W każdym razie naprawdę serdecznie polecam ruch, jakikolwiek...

przez ktoś77 16 lip 2012, 15:37
Ja leki biorę od kilku lat i było kilka super leków ale skutki uboczne zmuszaly do odstawienia .Z doświadczenia wiem że leki serotoninergiczne zwłaszcza o profilu przeciwlękowym jak wenla ,paroketyna ,fluvoxamina działają poprzez zablokowanie odczuwania emocji -po prostu nie ma radości nie ma smutku emocjonalna jałowość .Osobiście uważam że większości osób leki serotoninergiczne nie wyleczą choć objawy mogą przytłumić .TLPD np nie wpływają znacząco na serotonine za wyjątkiem anafranilu a potencjał leczniczy mają znacznie większy pod warunkiem stosowania odpowiedniej dawki i czasu jej stosowania .Z reguły lecznicze dawki to 200mg i więcej stosowane przez minimum 3-4miesiące .Ja po jednej z takich kuracji pozbyłem sie problemu na kilka lat.
zbanowany

przez Ravciu 16 lip 2012, 23:13
Elissa, Mi energi nie brakuje są tylko lęki teraz to taki świąd kurcze trudny do opisania trochę w nogach trochę w rękach ale to wszystko zszarpane nerwy. W weekendy śpię do 15, wieczorem mam kupę energii w sobotę odkurzyłem mieszkanie o 11 wieczorem pomyłem gary wytarłem kurze itd., wydaje mi się, że te sny są właśnie po Wenli, Mirtazapina działa jakoś tak, że usypia ale nie trzeba długo spać żeby być wyspanym. Wszystko czego pragnę to nie czuć lęków ani tego mrowienia. Też nie wszedłem na 150 Wenli bo się boję, że stracę libido a to jest czynnik życia, który uwielbiam i wiele przyjemności sprawia mi widok pięknej kobiety więc nie chcę tego stracić. Natomiast po Mirtazapinie widzę, że tyję może nie bardzo ale jakoś taki napuchnięty się robię i chyba ból głowy od niej. Mam też w lodówce 37,5 i 150 W ale kurde się boję :zonk: zwiększać.

Elisso, dziewczyna w aptece powiedziała, że lepiej zostać przy 75 i sport trenować i nie wchodzić na 150 bo to już dużo. No właśnie muszę więcej się ruszać bo sport to naturalny antydepresant ale poczekam, aż lęki miną. Zazdroszczę Ci, że możesz chodzić na basen chyba też się zmuszę.

Daj znać czy zwiększyłaś Wenlę, pozdrawiam
Kochać i być kochanym.

przez aree1987 16 lip 2012, 23:58
Zaczynam jutro wenlafaksynę, przechodzę z sertraliny 75mg bezpośrednio. Jak myślicie lepiej zacząć od 150mg i za jakiś czas 300mg czy od razu 300mg? Mam tylko kapsułki 150mg wiec od mniejszej zacząć nie mogę.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Nel 17 lip 2012, 00:03
aree1987, tak bezposrednio mozna zacząc od wyzszej dawki ale 300 to chyba przesada
mozesz odsypac troche z tych 150, jak tak robiłam
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez tahela 17 lip 2012, 00:14
aree1987,
ja bym zaczęła od 150mg chyba bezpieczniej, wenla czesto powoduje skutki uboczne na poczatku jak Cię trzaśnie zjazd nastroju albo jakies fizyczne coś to moze byc nieciekawie, nie wiem ,ale 300mg to ryzyko jak dla mnie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez EvilAngel22 17 lip 2012, 00:18
aree ,75 Wiem , że "ryzykant" z Ciebie i 74? dawka to niby pikuś ;) ..... ale zacznij normalnie ....
2 tyg . 75 ? ew w 2 ty, tyg.kolejne 75
co oczekujesz po tym leku ?

-- 17 lip 2012, 00:31 --

EvilAngel22 napisał(a):aree ,75 Wiem , że "ryzykant" z Ciebie i 75? dawka to niby pikuś ;) ..... ale zacznij normalnie ....
2 tyg . 75 ? ew w 2tyg.kolejne 75 ,a może 37,5mg na początek ?
co oczekujesz po tym leku ?

przez cytrynka84 17 lip 2012, 09:13
Guzik, też brak mi energii nicmi się nie chce na wenli lęków nie mam,mniej się przejmuje ,właściwie nie mam emocji Takie zamrożenie emocji,obojetnosc- no niestety coś zacos ale wole ta obojętność od ciągłego lęku iplaczu.
Na ten brak energii właśnie zaczęłam brać ten korzeń arktyczny działa,ale nie wiem czy nie ma interakcji z wenla.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Guzik 17 lip 2012, 09:19
cytrynka84 też trochę się czuję jak w emocjonalnej próżni ale z emocjami to ja mam okropny problem, odsunęłam je od siebie jakiś czas temu bo chyba myślałam że tak będzie lepiej, to chyba mój mechanizm obronny. Tylko biorąc wenlę może być tak że się nie odblokuję bo wenla będzie mnie blokować? Lipa!
Jak brałam wenlę i fluanxol to nie miałam takiej niemocy. Robiłam broszki, czytałam książki, pisałam pracę magisterską, teraz jakoś się to rozmyło. Nie wiem czy ten korzeń wchodzi w interakcje z wenlą. Wczoraj brałam i byłam absolutnie do niczego. Dzisiaj wzięłam i chyba mam trochę mocy, aby zabrać się za magisterkę. Nie wiem o co chodzi.

przez cytrynka84 17 lip 2012, 11:08
Też mam problem z emocjami,nie umiem ich wyrażać wogole .Mam problem,ze albo b.przezywalam jakieś mało istotne sprawy albo się całkiem zablokuje jak sytuacja mnie przerasta i nawarstwi mi się za dużo problemów to też je odsuwam,właśnie taki mechanizm obronny,wyparcie.
Też mam niedługo egz.licencjacki ,a nie mam na nic siły
Spróbowała bym tego Fluanxolu,żeby się zaktywizować,ale się po nim tyje wiec raczej odpada (miałam anoreksję)A Ty czemu go odstawiasz?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Guzik 17 lip 2012, 15:03
cytrynka84 Odstawiam go właśnie z powodu wagi. Chyba niewiele osób na nim tyje, ja miałam pecha. Zazwyczaj wzrost wagi łączy się ze zwiększonym apetytem u mnie tego nie było, ograniczyłam jedzenie do minimum, a waga i tak rosła. Chyba rzadko tak się dzieje. Właśnie na połączeniu wenli z fluanxolem czułam się najlepiej.

Sortuj wg