WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Elissa 11 lip 2012, 18:06
Dziękuję Wam drodzy moi za odzew.W jakiś magiczny sposób wasze odpowiedzi dodają mi sił w walce z tą paskudną nerwicą. A TY Ravciu pamiętaj ,że wszystko co piszesz tutaj, ma wartośc,nie tylko dla mnie , ale jak sądzę dla kazdego kto zmaga się z problemami zaburzeń. Nigdy nie myśl ze jest inaczej:)
U mnie trochę zmian, nie wiem czy na lepsze:(. Wczoraj byłam u nowego psychiatry( mój jest na urlopie),opowiedziałam o ostatnim pogorszeniu ,sądzac ze zaordynuję mi zwiększenie dawki wenli do 150 mg( od początku, tj. 11 miesięcy , łykam 75 mg), a on stwierdził,że może czas na zmianę. Mam łykać 37, 5 mg wenli i 10 mg paroksetyny przez miesiąc, potem tylko 20 mg paroksetyny. Jestem trochę przerazona, nie wiem, jak zniosę zmniejszenie wenli z jednoczesnym wprowadzaniem nowego SSRI( wczesniej przez lata brałam fluoksetynę z rewelacyjnym skutkiem, wiec moze dlatego teraz inny SSRI-fluo rok temu nagle przestała działać). Czy ktoś z was wprowadzał paroksetynę po wenli?Jakie macie doświadczenia z wprowadzaniem nowego leku przy jednoczesnym odstawianiu wenli?A moze poczekać na mojego psychiatrę, bo on pewnie zwiększy mi wenlę do 150(wczesniej to sugerował). Z drugiej strony na wenli nigdy nie było bardzo dobrze, najwyżej średnio, więc może zmiana leku będzie lepsza? Naprawdę nie wiem co z tym fantem zrobić:(
Ps.Odpowiadając na wasze pytania: Nie piłam alkoholu będąc na słońcu( odkąd łykam psychotropy w ogóle nie piję). Co do Twojej sugestii Ravciu, to faktycznie trzymam lek w szufladzie,nie zwróciałm uwagi na te 30 stopni z ulotki, ale lekarz powiedział,ze to raczej mój organizm juz nie reaguje na wenlę, przynajmniej na dawkę 75mg. Madzialenko,masz podobne doświadzczenia do moich, może u Ciebie też trzeba zwiększyć dawkę lub zmienić lek. Brałaś wczesniej coś innego? Jeśli tak, jakie były Tioje doświadczenia? I jak się w ogóle dzisiaj czujesz,czy jest lepiej? Aha, i do wszystkich : Polecam z całego serca besen( kryty). W niedzielę czułam się jak wrak człowieka, ledwie dojechałam na pływalnie, a tam...CUD;). Po godzinie intensywnego pływania byłam jak młody Bóg, świeża, uśmiechnięta, zero lęków i bólu głowy. Wczoraj tez pływałam i było podobnie. Niestety rano , po przebudzeniu, efekt basenu mija, a przed pracą nie dam rady pływać, więc wychodzi na to ze tylko wieczory mam super, ale lepsze to niż nic...

przez Michuj 11 lip 2012, 18:38
Ravciu, najpierw mirtra, po miesiącu wenla+mirta
Loża szyderców

przez Nel 11 lip 2012, 19:08
Michuj, a po co ci ta mirtazapina?
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 11 lip 2012, 19:30
Ravciu,
ja tyłam po mianserynie , którą brałam razem a paroksetyna, efekt był zadowalajacy lepszy niz po 75 wenli z tym,ze ja brałam 40mg paroksetyny i 40,50 mianseryny i to były dawki od psychiatry a teraz 75 mg wenli sama sobie ustaliłam i widzę ,ze czas na 150 mg wenli dziennie bo jest gorzej. Ja teraz mam symfaxinER i na mojej ulotce nie am nic o tej temperaturze, wręcz pisze, że nie ma zadnych specjalnych zalecen co do przechowywania, ale dałam do lodówki na wszelki wypadek jednak. No upały sie daja we znaki bardzo mocno , i jednak nie ma co ukrywać ,ze lek to pigułka na to by zapomniec bo zapomnieć sie nie da. Na natrętwa paro minimalnie chyba lepsze, ale wenla tez działa w sumie.
Tę paczkę wybiorę do konca i chyba wejde na 150 mg wenli, zeszłam z tamtych leków ze wgledu na tycie po mianserynie.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Michuj 11 lip 2012, 20:08
Abstrakcja, początkowo na sen, a okazało się że w mixie z wenlą działa cuda na deprechę. :)
Loża szyderców

przez Nel 11 lip 2012, 20:33
Michuj, a wydawalo mi sie ze tobie wenla niebo otworzyła :)
a ty znow dokladasz? a tam napisane ze leczy brak apetytu....
mi lepiej na bezwenlafaksynie ;)
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez Michuj 11 lip 2012, 21:14
nic nie dokładałem. Ponad pół roku jadę na tym zestawie. I faktycznie, uchyliła bram niebios :P
Loża szyderców

przez frustrated 11 lip 2012, 23:34
Wenla to dobry lek, chcialbym jeszcze mirte na apetyt i bede bardzo szczesliwy :mrgreen:
zdrowymozg.pl

przez Madzialenka 12 lip 2012, 12:49
Elissa, moje samopoczucie od prawie dwóch tygodni jest fatalne.Męczy mnie silna derealizacja, która wyłączyła mnie z życia. Przez wiele lat jechałam tylko na fluoksetynie(Bioxetin) i czułam się super, trzy lata temu fluo chyba straciła moc i dołączono mi Citronil, przez dwa lata było dobrze. Dokładnie rok temu następny nawrót i nowy lek paroksetyna (Seroxat) pomimo, że nastąpiła po nim poprawa, mój organizm reagował strasznym bólem głowy i po dwóch miesiącach nowy lek Efectin 75 i tak przez 10 miesięcy biorę go do dzisiaj ale znów nastąpił nawrót. W środę mam wizytę u psychiatry, więc zobaczymy co zadecyduje. Najbardziej przerażają mnie te nawroty :(
Pozdrawiam Cię gorąco i pisz co u Ciebie!

przez Ravciu 12 lip 2012, 18:20
Witajcie, jestem po wczorajszej wizycie u psychiatry, mogę zwiększyć mirtazapinę do 15 mg mam też receptę na Wenlę 150 ER,w nocy dwie pobudki, dzisiaj nie byłem w pracy i znowu brak apetytu. Rano wziąłem W75 i dodatkowo 7,5 Mirtazapiny spałem do 16 z przerwami. Teraz czuję się nieźle ale jak myślę o pracy to czuję niepokój, ale nie lęk. Uwielbiam spać śnią mi się nagie kobiety wspaniała sprawa dlatego tak lubię Mirtazapinę pozwala mi spać i jeść. Jadę do apteki. może kupię opakowania 2x75 jeszcze zobaczę. Psychiatra powiedziała, że za bardzo kombinuję i się nie słucham no ale tak udało mi się przeżyć do tej pory.

pozdrawiam Wszystkich trzymajcie się.
Kochać i być kochanym.

przez Elissa 13 lip 2012, 17:50
Ravciu, rozumiem,że lekarz zwiększył Ci wenlę do 150 mg dziennie.Kiedy masz zamiar spróbować tej dawki? Pytam, bo nadal nie wiem ,czy przed zmianą na paroksetynę nie spróbowac 150 wenli ,choćby po to ,żeby miec pewnosć,że to lek nie dla mnie. Daj znac gdybys spróbował 150.W ogóle pisz co u Ciebie i snij jak najwięcej,tego Ci życzę;).
Madzialenko,nasza zbierznośc lekowa jest dość niezwykła( tez przez parę lat na fluo czułąm się super), pozwól więc że będę Cię traktowąc jak duchową siostrę:). Równiez od paru dni mam duży dół , znowu czuję się kiepsko, nie mam co prawda derealizacji( może minimalnie) , ale ogólnie czuję spadek nastroju,jakiś ogromny pesymizm i brak energii. Madzialenko, czyTy na wenli czułaś się w ogóle bardzo dobrze? Czy szybko na Ciebie zadziałała? Ja , jak wspominałam, poczułam poprawę po jakiś miesiącach i nigdy nie było super jak na bioxetinie. Jednak boję się zmiany leku, ale jeśli zwiększona dawka wenli przez tydzien nie zadziała, będę musiała to zrobić. Jak myslicie, po jakim czasie mozna odczuć pozytywne działanie paroksetyny?Obawiam się ,że znowu mogę mieć wycięty miesiąc z życiorysu, a chciałam urlop w tym roku wykorzystać jak dawniej( w dobrych czasach) na jakis egzotyczny wyjazd, buuuuu.
Aha ,jeszcze raz namawiam wszystkich na pływanie, mnie przez ostatni tydzień tylko basen pozwala przetrwać w jako takim ludzkim stanie( co dziennie godzina pływania)... Pozdrawiam Wszystkich i trzymajmy się , mimo wszytko:)

przez shinobi 13 lip 2012, 19:51
Ja na ten przykład sensowne działanie wenli odczuwam przy dawce 225 mg. Przy dawce 150 było tak sobie, a przy 75 to już zupełna bryndza.

przez Elissa 14 lip 2012, 13:45
Shinobi, a po jakim mniej więcej czasie zwiększyłeś do 150? Czy odczułeś skutki uboczne na 150, a jeśli tak to jak długo trwały? Ja wczoraj zwiększyłam 75 mg o 37, 5 mg. Czuję sie jakos dziwnie, trochę oszołomiona, trochę senna, ale nie wiem czy to nie autosugestia, bo cały czas wsłuchuję się w siebie.Faktem jest jednak, że znów mam bardzo rozszerzone źrenice, jak przy początkach 75 mg wenli. Wynika z tego ,że coś tam w organizmie drgnęło, ciekawa jestem tylko w którą stronę to pójdzie (kiedys próbowałam przez kilka dni 150 mg wenli, ale byłam jak pijana i szybko się wycofałam do 75).

przez shinobi 14 lip 2012, 13:54
Elissa, na 150 wskoczyłem gdzieś po po tygodniu brania 75 mg. Dlatego dosyć szybko, bo to od razu miała być dawka docelowa. Odczuwalem jakieś może lekkie bole w glowie, trochę senność itp. Kwestia przyzwyczajenia.

Sortuj wg