WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez frustrated 04 lip 2012, 18:46
Ravciu, jak u Ciebie zaskutkowalo dodanie Mirtazapiny do Wenlafaksyny?
zdrowymozg.pl

przez Ravciu 04 lip 2012, 22:29
frustrated, Lepszy sen, lepszy apetyt, przybrałem na wadze niewiele, ale dawka niewielka. Wiele osób zachwala to połączenie, tak zwany California Rocket Fuel. Boję się tylko odstawienia, jeśli będzie taka opcja, to odstawienie dwu leków nie jednego. Mam wrażenie, że rano jak łykam Wenle przy śniadaniu to jestem smukły jak osa a wieczorem pewnie jak Wenla odpuszcza to trochę oponka mi się robi. Teraz jem śniadanie o 8 łykam Wenle 75 er objad około 13 jakiś tam snikers no i wieczorem mam apetyt ale powstrzymuje się. Teraz to się cieszę, że mogę jeść bo na początku marca bez leków przestałem jeść, a później na początku przyjmowania Wenli jeszcze schudłem, wyglądałem jak ten aktor od Batmana w "Mechaniku" (podobno schudł do tej roli 40 kg). Rano trochę problem z rozrusznikiem (nie piję kawy), ale jak obudzę się około 7 to jestem bardziej żwawy, a jak przyśpię to już koniec dzisiaj byłem w pracy na 10.30. Potem się rozkręcam napęd mi się robi jakiś taki jak kiedyś. Na forum też mam ochotę strasznie dużo pisać i wyrażać to co myślę i czuję (od razu przepraszam wszystkich bo trochę chyba za dużo piszę) W przyszłym tygodniu mam wizytę u Psychiatry zobaczymy co powie.

To co mogę Ci radzić to na pewno to co masz napisane w Twoim podpisie, który zresztą bardzo mi się podoba i motywuje, nie poddawaj się, a lek jest naprawdę skuteczny. Jeśli masz bez stresowe życie to pomoże szybciej przy niższej dawce, jeśli jest praca stres problemy sercowe (uczuciowe znaczy miałem na myśli :D ) to dłużej będzie się rozkręcał. Ja miałem ulgę najpierw w weekendy, teraz już wieczorem w domu jest taki niewielki relaks. Jestem przygotowany na zwiększenie Wenli bo ciężkie czasy dla mnie jeszcze na horyzoncie.

Cały czas uczęszczam na psychoterapię, odkrywam tam rzeczy, które też mnie bardzo straszą, ale lepiej je odkopać niż trzymać pod dywanem. No i jest wsparcie emocjonalne.

pozdrawiam serdecznie, jak coś to pytaj chętnie odpowiem, no i trzymaj się będzie lepiej.

-- 05 lip 2012, 11:25 --

Jednak rano jestem napuchnięty po Mirtazapinie, dzisiaj musiałem włożyć garnitur miesiąc, temu spodnie były za luźne dzisiaj rano ciężko było zapiąć. I problemy z rozruchem.

-- 05 lip 2012, 11:56 --

Znowu napad lęku mam czasami mam dość :(
Kochać i być kochanym.

przez frustrated 05 lip 2012, 13:58
Ravciu, dzięki za pelna odpowiedz ;) Mam troche problemy ze snem po Wenlafaksynie, dlatego chce zasugerowac lekarzowi dodanie Mirty. Znam wlasnie to polaczenie i wiem ze wzmocni sie przy okazji dzialanie antydepresyjne + wiekszy apetyt co jest dla mnie zbawieniem(zawsze bylem chudy, cwicze teraz na silowni ale bez jedzenia nic raczej nie zbuduje, a po antydepresantach trudno mi zjesc nawet te 3 posilki dziennie ;)). Zycze Ci Ravciu zebys przetrwal ciezkie czasy i wyszedl na prosta ;) Pamietaj, mamy zakaz poddawania sie!
zdrowymozg.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez one-half 05 lip 2012, 14:57
Ravciu napisał(a):cytrynka84, Czy to prawda, że Wenla działa na noradrenalinę dopiero przy 150 a na dopaminę przy 225 ?

Na noradrenalinę od 150 mg wzwyż (czyli do 150 mg wenlafaksyna zachowuje się jak SSRI), dopaminą bym sobie głowy nie zawracał bo wenlafaksyna słabo hamuje jej wychwyt. Jak jesteś zainteresowany noradrenaliną, to proponowałbym się przesiąść raczej na Cymbaltę.

Venlafaxine (Effexor, Effexor XR) has the flexibility of being an SSRI at lower doses (75 mg/day), affecting the reuptake of serotonin, and an SNRI at higher doses (150-225 mg/day). It also very weakly blocks the reuptake of dopamine at very high doses (above 350 mg/day).

http://www.emedexpert.com/compare/effex ... alta.shtml

przez Ravciu 06 lip 2012, 02:25
frustrated, Nie ma mowy o poddawaniu się, a apetyt na pewno Ci się poprawi, mnie wrócił po 3-cim tygodniu na Wenli tylko nie mogłem przytyć bez Mirty no i cały czas się wybudzałem.

Właśnie wróciłem z firmowej imprezy. Bałem się tam jechać żeby ataku paniki nie dostać, no i o dziwo wszystko o'k było, oczywiście alkoholu nie tykałem, rozmawiałem z ludźmi śmiałem się :smile: no kurcze super było. Jedno ale to nie byli ludzie z którymi na co dzień współpracuję. Łykam kawałek Mirty i idę spać odłamało mi się ze 4 mg niewiele bo muszę wstać do roboty. :zzz:
Kochać i być kochanym.

przez Saanna 06 lip 2012, 09:50
Ravciu napisał(a):cytrynka84, Czy to prawda, że Wenla działa na noradrenalinę dopiero przy 150 a na dopaminę przy 225 ?

podobno - tak mi lekarka powiedziała

przez EvilAngel22 06 lip 2012, 23:03
Też przez działanie na NorAdremalinę bałam się tego leku .
Ja chcę "pozbyć" się typowo socjo lęków . Początki ciężkie .
Pytanie przewijało się na pewno nie raz .
Ja biorę 150mg SR na noc . Gdy brałam rano , po jakiś 3h mega senność , ziewanie ... aż dziwne , bo lek miał pobudzać .
Jak biorę wieczorem , rano .. lekki nieogar , ale mam siły by coś zrobić .
Na lęki jeszcze nie czuję działania . Czy dawka większa coś poradzi w tej kwestii ?
Jak wy bierzecie ? rano./ wieczór ?

przez amelia83 06 lip 2012, 23:05
ja biore rano
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez girl anachronism 06 lip 2012, 23:34
Ja brałam rano i poza pierwszym masakrującym tygodniem czułam się dobrze, w sensie żadnego zamulenia. EvilAngel22, jak długo bierzesz?
wild hearts can't be broken.

F31

przez tahela 07 lip 2012, 01:10
Ja biorę rano i jest spoko, jak brałam wieczorem to sie gorzej czułąm a rano bardzo dobrze sie z wenla czuje.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Nel 07 lip 2012, 01:35
ja od trzech dni nie biore
i zaczynam spokojniec
czy to sugestia?
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez cytrynka84 07 lip 2012, 11:59
Też biorę rano. Choć kiedyś brałam też wieczorem,ale jednak wole rano

-- 07 lip 2012, 11:05 --

Też mnie bardziej uspokaja niż pobudza,ale i tak bardzo mi pomaga.
Na fobie spoleczna mi niestety nie pomógł,co nie znaczy,ze Tobie nie pomoże.

przez EvilAngel22 07 lip 2012, 16:51
girl anachronism
1 miesiąc 75mg sr a teraz 3 tydzień 150mg sr

btw - w poprzednim poście literówa się wkradła Nor adrenalina * ;)

przez Tullus 07 lip 2012, 22:20
Witam,
firma w której pracuję postanowiła wprowadzić obowiązkowe badanie krwi pod kątem obecności narkotyków w organizmie. Czy jak biorę wenlę, to ją wykryją? Spotkałem się z opinią (na jakimś forum, nie pamiętam), że u "użytkownika" wenli wynik może wskazywać na MDMA...(?)
Czy jak mi zbadają krew, to wynik będzie pozytywny na używanie narkotyków?
Tullus

Sortuj wg