WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Michuj 24 cze 2012, 17:25
po co robisz śmietnik zakładając tyle tematów?
Loża szyderców

przez ephedra 24 cze 2012, 17:45
każdy temat dot czegoś innego, jak nie masz nic do powiedzenia, to nie pisz w wątku.
zbanowany

przez Miss Worldwide 24 cze 2012, 19:05
w ulotce na pewno jest opisane. Astma to nie jest jakies rzadkie schorzenie, ktorego nie ujeto by w badaniach i nie podano w ulotce.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mloda 25 cze 2012, 16:47
Od 2 lat przyjmowalam wenlafaksyne (efevelon) i czulam sie znakomicie! Stanelam na nogi i zaczelam tak normalnie zyc, jak nigdy od poczatku choroby. Po dwoch latach przyszedl czas na odstawienie. Odstawianie bylo stopniowe, wg zalecen lekarza, poza pradami przechodzacymi przez organizm i jakims troszke gorszym stanem typu nudnosci nic wielkiego sie nie dzialo. Stalo sie po odstawieniu i to natychmiast, bo wrocily wszystkie lęki, uczucie nie trzymania się podłoża, nie stania twardo na ziemi.... Przez caly czas uczeszczalam i uczeszczam dalej na psychoterapie,a mimo wszystko widze, ze nic mi to nie dalo. Moje pytanie jest takie, czy ktos się zetknal z takim przypadkiem i czy nawrót objawów od razu po odstawieniu jest prawdziwym nawrotem i zejsciem do zera, czy moze jakims cudem tak reaguje organizm po uwolnieniu się od tej calej chemii i po chwili wszystko przejdzie? Nigdy nie bylam tak zalamana jak teraz. Tyle czasu minelo, tyle pracy, pieniedzy.... na nic.

przez Madzialenka 25 cze 2012, 18:15
Jestem w trakcie odstawiania symfaxinu 75 er a okazało sie,że jestem w 6 tygodniu ciąży. Lekarz powiedzial, żeby nadal odstawiać lek powoli, bo nagłe odstawienie może spowodować szok dla organizmu. Bardzo się denerwuje i nie wiem co dalej robić. Czy ma ktoś może podobne doświadczenia?

przez Michuj 25 cze 2012, 18:24
odstawianie wenli do przyjemnych nie należy... współczuję.
Loża szyderców

przez bigfish 25 cze 2012, 18:28
mnie już cztery dni łeb napieprza po wenli :evil:

przez Ravciu 25 cze 2012, 19:42
Witam wszystkich,
Jest to mój pierwszy post na forum, które śledzę od jakiegoś czasu tj. 7-miu tygodni czyli od chwili połknięcia pierwszej tabletki 75 er. Nie pisałem wcześniej bo miałem naprawdę niewesoły stan (lęki i nerwowość smutek jakby narastały) i skutki uboczne, a lek rozpędzał sie naprawdę powoli a ja nie chciałem straszyć nowych "użytkowników".
Dzisiaj mogę powiedzieć, że lek jest naprawdę skuteczny, pierwszy bezlękowy weekend :smile:. Tylko jest pewien szkopuł mam naprawdę stresującą pracę i dzisiaj poniedziałek wszystko o'k pewność siebie bezlękowośc do godź 17 a później jakby ciarki i jakiś taki prześwit lękowy. Dwa tygodnie temu lekarka powiedziała żeby zwiększyć do 150, ale zasugerowałem na podstawie wypowiedzi "Michu-ja" że może Remeron znaczy Mirtazapinę dołączyć (California Rocket - naczytałem się przez te tygodnie) i ona, że o'k bo nie osłabi mi tak libido, więc zacząłem łykać 1/6 30 czyli około 5 mg wieczorem (nie dokładnie bo się kruszy) wiem, że to malutko no ale i sen super wypoczęty w weekend spałem do 12 musiałem tylko wybudzić się na 8 na "Wenlę". No i pytanie czy lepiej zwiększać Wenlę czy Mirtazapinę ? Na chwilę obecną bardzo mi pasuje mirta bo sen jest super tylko ta lękowość w pracy martwi pod koniec dnia no i pewnie nasili się na koniec tygodnia, a może zwiększyć Wenlę o 37.5 ?

Michuj zwiększać wenlę czy czekać może jeszcze się rozkręci, a na razie dodać więcej mirtazapiny ????

PS: Fallout 3 - Rulez :uklon:
Kochać i być kochanym.

przez carlosbueno 26 cze 2012, 09:23
mloda, ja brałem wenlafaksynę ponad pół roku po odstawieniu przez około tydzień czułem się nieciekawie: sennosc, totalny brak energii i trzęsące się ciało, drętwienie i dziwne poczucie gdy się chodziło. Później mi przeszło objawy mi nie wróciły przynajmniej te lękowe bo dystymiczne miałem przed w czasie i po wenlafaksynie. Powinnaś znowu iść do psychiatry choć może to tylko chwilowe będzie ten nawrót trudno powiedzieć.
Największy Forumowy Maruda

przez Michuj 26 cze 2012, 09:36
Ravciu, trudno mi powiedzieć. U mnie genialne sprawdza się ten mix. Co będzie u Ciebie? Nie wiem.
Mogę tylko powiedzieć, że to bardzo dobry zestaw.
Loża szyderców

przez Siding Spring 26 cze 2012, 10:50
Od 2 lat przyjmowalam wenlafaksyne (efevelon) i czulam sie znakomicie! Stanelam na nogi i zaczelam tak normalnie zyc, jak nigdy od poczatku choroby. Po dwoch latach przyszedl czas na odstawienie. Odstawianie bylo stopniowe, wg zalecen lekarza, poza pradami przechodzacymi przez organizm i jakims troszke gorszym stanem typu nudnosci nic wielkiego sie nie dzialo. Stalo sie po odstawieniu i to natychmiast, bo wrocily wszystkie lęki, uczucie nie trzymania się podłoża, nie stania twardo na ziemi.... Przez caly czas uczeszczalam i uczeszczam dalej na psychoterapie,a mimo wszystko widze, ze nic mi to nie dalo. Moje pytanie jest takie, czy ktos się zetknal z takim przypadkiem i czy nawrót objawów od razu po odstawieniu jest prawdziwym nawrotem i zejsciem do zera, czy moze jakims cudem tak reaguje organizm po uwolnieniu się od tej calej chemii i po chwili wszystko przejdzie? Nigdy nie bylam tak zalamana jak teraz. Tyle czasu minelo, tyle pracy, pieniedzy.... na nic.

Ale co ma przejsc? Bedzie pewnie tak jak przed lekami. Wydaje mi sie , ze dopoki bierzesz leki to jest ok . Jak odlozysz moze byc przez pewien czas gorzej az w koncu wszystko wroci do stanu sprzed brania.

przez Madzialenka 26 cze 2012, 13:19
Możecie napisać w jaki sposób odstawialiście wenle, bo mój lekarz kazał brać co drugi dzień 1 tabletke przez dwa tygodnie, potem dwa razy w tygodniu 1 tabletke przez tydzień i odstawić, ale w te dni kiedy nie biorę tabletki jest okropnie.

przez Ravciu 26 cze 2012, 17:45
Michuj napisał(a):Ravciu, trudno mi powiedzieć. U mnie genialne sprawdza się ten mix. Co będzie u Ciebie? Nie wiem.
Mogę tylko powiedzieć, że to bardzo dobry zestaw.

Dzięki za odpowiedź, na razie zostaję przy tym połączeniu najwyżej zwiększę odrobinę Mirt, bo obawiam się skutków ubocznych przy wejściu na 150 Wenli a muszę niestety chodzić do tej cholernej pracy.
Kochać i być kochanym.

przez cytrynka84 26 cze 2012, 18:25
Michuj, mirtazapina byłaby dobrym lekiem na sen,ale najgorsze jest to przybieranie na wadze(dla mnie nie do przyjęcia,bo mialam/mam anoreksję Brałam mirta z 2 miesiące,sporo utylam,wszyscy mi mówili,ze utylam i odstawilam Jednak jeśli ktoś nie boi się przyrostu wagi to lek jest dobry

Ravciu, zwiekszylabym raczej wenle ,bo po zwiększeniu mirty możesz być senna w ciągu dnia chociaż nie przy takiej mikro dawce nie powinnaś być senna w dzień.
Mi po prostu wenla bardzo pomogla i stad moja opinia.

Sortuj wg