WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez QueenForever 16 maja 2012, 13:41
Dla zainteresowanym powiem ze pojawił sie nowy lek generyczny dla substancji czynnej-wenlafaksyna o nazwie Oriven -98 kapsułek tego leku w dawce 75 mg kosztuje zaledwie 17,46 zł(koszt jednej kapsułki 75 mg to 18 groszy)..Dawka 150mg/98 kapsułek to koszt 30,10 zł (koszt 1 kapsułki 150 mg to 31 groszy).
QueenForever

przez Lord Kapucyn 16 maja 2012, 14:18
QueenForever, Ja już o tym trąbiłem od kilku miesięcy. Oriven jest jednym z najtańszych o ile nie najtańszym generykiem wenli na pl rynku.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez QueenForever 16 maja 2012, 14:48
Mad_Scientist dopiero od maja jest refundowany,wczesniej nie był.
QueenForever

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Jack_ 16 maja 2012, 21:16
Widzę tu dużo wpisów ,że wenlafaksyna jest nieskuteczna i ,że nie pomaga.Po pierwsze pierwotnym lekiem na Wenlafaksynie jest Efectin. Na tym leku były przeprowadzane wszystkie badania. Reszta leków to tzw. zamienniki, które nie przeszły przez takie sito i są być może dużo mniej skuteczne mimo iż mają tą samą substancje. Mi lekarz wprowadza efectin za dwa tygodnie. Niektórym powinno się zwrócić uwagę na ten szczegół i to nie tylko przy wenlafaksynie, ale to się tyczy innych substancji aby zawsze stosować lek pierwotny. Drugi szczegół jest taki ,że nie powinno się rozpędzać z podwyższaniem dawek leku do 150 czy 225 mg tylko trzeba brać go bardzo powoli od 37,5 do 75, przez co najmniej 8 tygodni ponieważ przy szybkim wprowadzaniu dużych dawek następuje wyrzut neuroprzekaźników w mózgu. Potem pojawiają się zejście i skutki uboczne i lek nie nadąża stymulować komórek nerwowych i dlatego tak często zmieniamy leki na inne, bo poprzednie były nieskuteczne:).
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Angst 16 maja 2012, 22:29
_Jack_ napisał(a):Po pierwsze pierwotnym lekiem na Wenlafaksynie jest Efectin. Na tym leku były przeprowadzane wszystkie badania. Reszta leków to tzw. zamienniki, które nie przeszły przez takie sito i są być może dużo mniej skuteczne mimo iż mają tą samą substancje. Niektórym powinno się zwrócić uwagę na ten szczegół i to nie tylko przy wenlafaksynie, ale to się tyczy innych substancji aby zawsze stosować lek pierwotny.

Sorry, ale to jest wypowiedz osoby ktora nie ma zielonego pojecia o badaniach klinicznych. Dużo mniej skuteczne? Prawda jest ze generyki nie musza przechodzic tak bardzo intensywne badania, ale to dlatego ze dana substancja czynna juz przez to przeszla i producent generyku tylko musi udowodnic tzw. bioekwiwalencje. Jesli by tak bylo jak piszesz to biedni Polacy przes dziesiatki lat brali nieskuteczna Polopiryne bo nie mieli dostepu do Aspiryny Bayer-a.

przez Siding Spring 18 maja 2012, 13:55
strasznie lajtowa jest ta wenla jezeli porownywalbym ja z takimi lekami jak anafranil czy paroksetyna/citalopram. I musze powiedziec , ze pomimo tego ze jestem przeciwnikiem lekow (paroksetyna wyprala mi uczucia) to od kilku dni zaczelem ja brac. Tyle lat pieprzenia sie z lekami , ktore knocily mi nastroj a tu taka niespodzianka. Najbardziej naturalny antydepresant z jakim sie spotkalem. blokada negatywnego myslenia, jakos bardziej poukladane w glowie. Chyba tak powinien wlasnie dzialac antydepresant. Nie czuc tej sztucznosci pomimo ze to dopiero poczatek brania. Mam spore doswiadczenie w lekach wiec wiem jak dzialanie bedzie sie rozwijac. Szkoda tylko , ze kiedys zamiast paro nie dostalem wenli. Teraz lecze anhedonie post ssri he

-- 18 maja 2012, 12:56 --

strasznie lajtowa jest ta wenla jezeli porownywalbym ja z takimi lekami jak anafranil czy paroksetyna/citalopram. I musze powiedziec , ze pomimo tego ze jestem przeciwnikiem lekow (paroksetyna wyprala mi uczucia) to od kilku dni zaczelem ja brac. Tyle lat pieprzenia sie z lekami , ktore knocily mi nastroj a tu taka niespodzianka. Najbardziej naturalny antydepresant z jakim sie spotkalem. blokada negatywnego myslenia, jakos bardziej poukladane w glowie. Chyba tak powinien wlasnie dzialac antydepresant. Nie czuc tej sztucznosci pomimo ze to dopiero poczatek brania. Mam spore doswiadczenie w lekach wiec wiem jak dzialanie bedzie sie rozwijac. Szkoda tylko , ze kiedys zamiast paro nie dostalem wenli. Teraz lecze anhedonie post ssri he

-- 18 maja 2012, 12:57 --

No i ciekawe jak ta cala wenlafaksyna wplynie na funkcje poznawcze/ organizacje . Bo na paroksetynie niby mozna sie bylo ogarnac to jednak uczac sie wychodzil jakis debilizm.;p

przez tahela 18 maja 2012, 14:28
Angst,
ja do zamienników tam takie sobie :? podejscie od czasu jak na mnie nie zadziałał kiedyś polski odpowiednik antybiotyku,a substancja czynna ta sama, mam problem z antybiotykami , wiele na mnie nie działa i własnie polski tańszy odpowiednik nie zadziałal , zagraniczny oryginał działa nadal, wtedy pani w aptece sama zaproponował mi polski odpowiednik bo tego z recepty po prostu nie było, zgodziłam sie bo był tanszy i lipa po całosci, co prawda korzystam z zamienników sama, ale nauczona tamtym doświadczenie wiem ,ze róznie to może , być w sumie, a z atybiotykiem jest prościej bo albo działa albo nie i zauwazą sie to działanie,
QueenForever
sama podawałam linka do nowej listy leków refundowanych , gdzie własnie od maja wystepuje ten lek, jest ten link w wątku chyba leki, tez mnie ta cena uderzyłą ,ale on jest taki tani bo dobrze refundowanyh
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez -wilma- 22 maja 2012, 23:50
witajcie!
jestem w kropce, rok temu brałam na depresję po śmierci bliskiej mi osoby velafax xl 75 i 37,5 i do tego sulpiryd aktywizująco, jakoś nie bardzo widziałam poprawę:( Lekarz dopatrzył sie że jestem dda i polecił terapię, a jako że jestem "twardziel" rzuciłam leki, bo nie chciałam wspomagania, robiłam porządek ze sobą na żywca. Myślałam że dam radę, jednak powrót do dzieciństwa wykończył mnie, jestem wypluta, znów nic mi się nie chce i znów powrót do psychiatry, był zły że przerwałam terapię i znów dał mi te same leki. Zastanawiam sie czy to ma sens, sulpiryd jakoś tam na mnie działa i nawet szefowej w pracy nie chcę udusić (na razie), natomiast gdy próbowałam velafax xl to jedna tabletka tak mnie zmuliła że musialam wziąść wolne w pracy! Teraz nie wiem czy dalej probować na siłę, poprzednim razem nie miałam takich cyrków, czy poprzestać tylko na sulpirydzie. Nie chcę silnych leków, boję się uzależnienia a velafax jest chyba jednym z tych najłagodniejszych? Jak wy radziliscie sobie z braniem tego leku? Tracę zaufanie do tego specyfiku, już nie wiem czy to cokolwiek zmieni :roll:
Mała podpowiedź? Będę wdzięczna

przez *Wiola* 23 maja 2012, 00:05
-wilma-, Pierwsza tabletka ma prawo tak zadziałać. Wenlafaksyna nie jest raczej słabym lekiem, Antydepresanty nie uzależniają.
Moderator

przez amelia83 23 maja 2012, 00:06
hejka, mogę napisać, że taka dawka w depresji jaką przechodziłam wcale na mnie nie działała, brałam 300 mg dziennie wenli
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez -wilma- 23 maja 2012, 00:33
a więc to moja wina, nie byłam systematyczna poprzednim razem, może większa dawka by zadziałała :(
Spróbuję jeszcze raz w piątek wieczorem, będę miała 2 dni na odreagowanie.
Aha, jeszcze jedna sprawa,czy mieliście przy tym kłopoty ze wzrokiem? Bo z tego co pamiętam, gorzej po tym widziałam, a już i tak noszę okulary -5. Do lekarza mam dopiero za 3 tyg, aby wyjasnić wątpliwości :(

przez amelia83 23 maja 2012, 01:23
-wilma-, TAK MAM PROBLEMY ZE WZROKIEM OD LEKÓW, NIE WIEM OD KTÓREGO a do okulisty wybieram sie od lat...to nie Twoja wina, ja wiele razy przerywałam leczenie bez konsultacji, bunt młodości, nie wierzyłam, że faktycznie moge tego potrzebować...nie wiń siebie ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Siding Spring 23 maja 2012, 19:02
was z prowadzeniem auta na wenlafaksynie? jak z koncentracja w trakcie jazdy:?

przez ala1983 23 maja 2012, 19:23
lubudubu, wszystko ok, to nie benzo.
*Wiola*, I jak? Poczułaś jakąś różnicę między zamiennikiem a efectinem?

-- 23 maja 2012, 18:24 --

Antydepresanty nie uzależniają.

Po 12 latach ich brania śmię twierdzić, że uzależniają..
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg