WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez tahela 11 maja 2012, 05:18
Lukrecja.,
z natręctwami to ona ona sobie radzi gorzej niz paro za to z nastrojem lepiej u mnie, moze niech ktos się jeszcze wypowie kto to na natręctwa bierze wenlę
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez shinobi 11 maja 2012, 09:13
*Wiola*, mi nogi latały jak nakręcone przez bardzo, bardzo długi czas, ale to już minęło.

przez *Wiola* 11 maja 2012, 09:16
shinobi, Ale mi dopiero teraz zaczęły, a biorę już kilka miesięcy. Mam pewne podejrzenia co do przyczyny , muszę sprawdzić :?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shinobi 11 maja 2012, 09:23
*Wiola*, a co podejrzewasz?

przez *Wiola* 11 maja 2012, 09:30
shinobi, % :oops:
Moderator

przez shinobi 11 maja 2012, 09:33
:D

przez _Jack_ 11 maja 2012, 20:25
A mnie lekarz dalej przetrzymuje bez leków. Powiedział ,że mam z depresją walczyć, bo cel naszych spotkań to nie "poczucie euforii po kolorowych tableteczkach za które zarabia się miliony" tylko dojście do zdrowych i sprawnych emocji. Każe mi uprawiać pływanie 3 razy w tygodniu a ja na to nie mam siły oraz czekać na efekty psychoterapii, które mają przyjść po 2 latach. Bez leków nie pociągnę chyba a nawet jak pociągnę to życie będzie marnej jakości. Zmienilibyście lekarza na moim miejscu?
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez *Wiola* 11 maja 2012, 20:42
_Jack_, Dla mnie to pieprzenie kotka... :evil: Nigdy nie miałam po żadnych lekach euforii i tego nie oczekuję, chcę się tylko czuć w miarę "normalnie". Mieć siłę na wykonywanie codziennych czynności, trochę chęci do życia i przede wszystkim nie mieć ataków paniki. Nie wiem jaki jest Twój stan, ale takie gadanie chyba by mnie do tego doktorka skutecznie zraziło :pirate:
Moderator

przez carlosbueno 11 maja 2012, 20:49
ja to miałem parę razy lekki stan euforyczny brałem wtedy wenle ale akurat nie wiem czy od tego. Teraz nie biorę i nie mam tych euforii, ale w sumie godzina czy parę parę razy w miesiącu i tak nic nie daję w sensie leczniczym.
Największy Forumowy Maruda

przez tahela 11 maja 2012, 20:52
_Jack_,
od psychoterapii jest psycholog a psychiatra od leków, pływanie raczej cięzko polecać komuś kto ma problem z wyjściem z domu, to juz w lepszym stanie, ja bym chyba zmieniła lekarza skoro czujesz,ze jest Ci tak bardzo ciekzo i nie dajesz rady
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez _Jack_ 12 maja 2012, 09:35
A najlepsze jest to, że lekarz mówi ,że nie mam depresji a dystymie. Powiedział ,że pracuje 20 lat w zawodzie i widzi od razu po 5 min rozmowy co komu dolega. Jego zdanie jest takie ,że leki są często nadużywane.Każdy kto przyjdzie na wizytę do psychiatry od razu wychodzi z receptą i ,że leki leczą tylko objawowo. Każe mi inwestować w siebie i korzystać z psychoterapii, bo wtedy zajmujemy się przyczynami choroby. Z jednej strony dobrze mówi , ale tylko ja wiem jak ja się czuje. Za jakiś czas będę musiał chyba zmienić doktora.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Evele 14 maja 2012, 14:23
przez miesiąc brałam wenlafaksynę w dawce 75 mg ale nie za wiele mi pomogło, rozmawiałam ze swoim lekarzem i mam sobie zwiększyć dawkę o 37,5 mg, najbardziej mnie martwi fakt, że wenlafaksyna nie poprawia mi nastroju- cały czas brakuje mi chęci żeby rozmawiać z ludźmi, poza tym nie mam ochoty się śmiać ani żartować a w nocy często budzę się po kilka razy, czy ktoś z Was miał podobnie?

przez KillBill 14 maja 2012, 14:39
Evele napisał(a):przez miesiąc brałam wenlafaksynę w dawce 75 mg ale nie za wiele mi pomogło, rozmawiałam ze swoim lekarzem i mam sobie zwiększyć dawkę o 37,5 mg, najbardziej mnie martwi fakt, że wenlafaksyna nie poprawia mi nastroju- cały czas brakuje mi chęci żeby rozmawiać z ludźmi, poza tym nie mam ochoty się śmiać ani żartować a w nocy często budzę się po kilka razy, czy ktoś z Was miał podobnie?

hejka.
mam pytanie czy płaczesz czy już nie?
tak na noc brałem hydroksyzyne to nie było problemów z zasypianiem.przez pierwszy miesiąc przy dawce 75mg cieszyłem się że nie płaczę i przestały męczyć mnie "porażki życiowe" od dzieciństwa.
po miesiącu zacząłem rozmawiać w domu pojawił-się uśmiech i plany na przyszłość.
wycofanie trwało dość długo z powodu urazu kolana.teraz już chodzę i nie mam blokady przed spotykaniem się z ludźmi.
ja mam czas na leczenie ponieważ jestem na rehabilitacji lecz gdybym pracował i zależało by mi na szybkim powrocie do formy to pewnie bym zwiększył do 100mg

przez Evele 14 maja 2012, 20:13
hej killbill, ja to właśnie mam tak, że w ogóle nie płaczę, zresztą podczas tego epizodu depresji mało płakałam, u mnie problem polega na obniżonym nastroju i braku motywacji do wykonywania codziennych zadań, poza tym nie umiem cieszyć, mam problem z przeżywaniem emocji zarówno pozytywnych i negatywnych- jest mi wszystko obojętne i nie mam ochoty rozmawiać z ludźmi. Hydroksyzynę brałam na początku leczenia kiedy jeszcze leczyłam się paroksetyną- pamiętam że bardzo dobrze działała, budziłam się wypoczęta i w miarę dobrym nastroju. Nic, pozostaje mi czekać jak zaskoczy wyższa dawka wenlafaksyny, z tego co mi powiedziała lekarka może to trwać około 3 tygodni- ale jest to już mój kolejny lek i jak nie pomoże to nie wiem co będzie dalej.

Sortuj wg