WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez elfrid 05 maja 2012, 14:16
Każdy ma swoje doświadczenia. Jeśli uważam, że lek działa za mocno, albo dawka za duża bądź lekarz widzi, że lek niepotrzebnie nakręca to po prostu zmniejszamy dawkę. Lekarz nie wydaje rozkazów na zasadzie taka dawka i już.
Jasne, że nie musiałeś brać dużych dawek jeśli za mocno działały, mogłeś powiedzieć o swoich odczuciach lekarzowi.

PS Nie wiem jak jaki retrowirusowe, ale one też mają swoje skutki uboczne, w tym psychiczne
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 05 maja 2012, 22:28
amelia83, no to wspolczuje znam to i rozumiem też miałam i jeszcze samookaleczanie też się wstydze :(.Spotkalo mnie wtedy coś b. przykrego i nie wytrzymałam,Naprawdę Ciebie rozumiem.No to wcale nie miałaś dobrego lekarza Mam nadzieje,ze ten do którego teraz pójdziesz okaże się dużo ,dużo lepszy.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez amelia83 05 maja 2012, 23:45
cytrynka84, tak, lekarza zmieniłam...i powiedziała mi, że to nie była próba s. , bo zrobiłam pod wpływem chwili, to był impuls, wzięłam 800 mg ketrelu i jak chłopak przyszedł z pracy to ja ledwo na oczy widziałam powiedziałam mu o tym płukanie żołądka nieprzyjemna sprawa...., ale nie planowałam tego, nie wiem dlaczego chciałam to zrobić, po prostu było mi bardzo, bardzo żle :hide:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Elissa 07 maja 2012, 14:57
Od prawie roku( 9 miesięcy) łykam wenlę 75mg. Odpaliła dość pózno, po paru miesiącach i poprawa była na jakies 70%. Próbowałam zwiększyć dawkę do 150 mg ,żeby uzyskać pełną reemisję, ale po kilku dniach wróciłam do 75 , bo skutki uboczne były zbyt męczące. Od paru dni znowu czuję się fatalnie, tak jakby wenla przestała działać. Czy to znak , ze powinnam jednak zacisnąć zęby i spróbować 150 czy zmienić lek? Macie może podobne doświadczenia, tzn. ,czy po paru miesiącach czuliście, ze dawka jest za mała. Moze to normalne przy tym leku, ze organizm po pewnym czasie domaga się więcej? A moze to przejsciwe pogorszenie i powinnam przeczekac ,bo potem znowu wszystko wróci do normy...? Nie chcę zmieniać leku, boję sie też zwiększenia dawki. Błędne koło...Co radzicie?

przez Maciej farmaceuta 07 maja 2012, 21:40
Poczekaj trochę,a jak nadal nie będzie lepiej to możesz dołączyć np.mianserynę-dobrze się komponuje.

przez Elissa 08 maja 2012, 15:14
Dzięki za odpowiedz Maćku:). Dzisiaj czuję sie trochę lepiej,chyba faktycznie poczekam parę dni ,moze sytuacja sie ustabilizuje. Co do mianseryny, czytam wasze pochlebne opinie o tym połączeniu, ale na razie jeszcze sie wstrzymam. Chodzi o to,ze na poczatku leczenia psychiatra zapisał mi własnie miansec 20 mg na noc, jako dodatek do wenli. Łykałam przez kilka dni 10 mg,zeby sie przezwyczaić, ale po przebudzeniu( koło 12 rano!)czułam się beznadziejnie, jak pijana, mało przytomna , kręcliło mi się w głowie jak diabli. I tak do wieczora. Po paru dniach zrezygnowałam, moze powinnam była przeczekac, nie wiem....
I jeszcze do Ciebie Maćku: jak szybko zwiększyłeś wenle do 150 mg?Czy po 75 mg czułeś pełną poprawę i dopiero z czasem zwiększałeś, bo organizm się przezwyczaił? Zastanawiam się, czy skoro na 75 mg nie miałam pełnej porawy, to jest szansa na pełną reemisję? Kiedys łykałam fluoksetynę i po jakims miesiącu na 20mg czułam się rewelacyjnie,stan się utrzymywał przez parę lat, potem dopiero zwiększyłam do 40, potem max. do 60, az w koncu przestała działać( po 8 latach jakoś). Teraz jest inaczej, pełnego wyleczenia w sumie jeszcze nie odczułam, zatem moze to lek nie dla mnie... Lekarz twierdzi,ze moze jeszcze wenla zaskoczy,ale :czy ja wiem?

przez refren 08 maja 2012, 17:47
Ja brałam 75 wenla i wydaje mi się, że pełny efekt był dopiero po kilku miesiącach. To znaczy czułam działanie wcześniej, ale po paru miesiącach ciągłego działania poczułam zmianę na lepsze.
refren

przez Laima 08 maja 2012, 17:48
refren napisał(a):Ja brałam 75 wenla i wydaje mi się, że pełny efekt był dopiero po kilku miesiącach. To znaczy czułam działanie wcześniej, ale po paru miesiącach ciągłego działania poczułam zmianę na lepsze.

u mnie po kilku miesiącach przestała działać,zresztą jak wszystkie antydepy,taką mam skazę,teraz znów po przerwie wróciłam do wenli i było bardzo dobrze do dzisiaj
Laima

przez shinobi 08 maja 2012, 21:23
U mnie też coś słabawo z działaniem, może by tak cyknąć 300 mg. ;)

przez Michuj 08 maja 2012, 21:38
dołóż mirtazapine/mianseryne.
Loża szyderców

przez Maciej farmaceuta 09 maja 2012, 01:09
Elissa napisał(a): Chodzi o to,ze na poczatku leczenia psychiatra zapisał mi własnie miansec 20 mg na noc, jako dodatek do wenli. Łykałam przez kilka dni 10 mg,zeby sie przezwyczaić, ale po przebudzeniu( koło 12 rano!)czułam się beznadziejnie, jak pijana, mało przytomna , kręcliło mi się w głowie jak diabli. I tak do wieczora. Po paru dniach zrezygnowałam, moze powinnam była przeczekac, nie wiem....

Zmniejsz dawkę mianseryny do 5 mg i spróbuj.Dawkę wenli zwiększa się po ok 3 miesiącach zadziałania podstawowej-jak poczujesz że działa,ale mogłaby lepiej,trzeba poczekać 1-2 m-ce,może się rozkręci.Chyba,że dobrze tolerowałaś wprowadzenie podstawowej,a jest taka potrzeba,to szybciej.

przez Diosmektyt 09 maja 2012, 13:33
Liczył ktoś z was ile jest kuleczek tzw.peletek, w Alvencie? Wydawaloby się, że 150mg to bedzie albo 150 kuleczek albo 300, ewentualnie 75-czyli 1 kuleczka 1 mg,0,5mg, albo 2mg. Tymczasem w Alvencie 150mg jest grubo powyżej 400 kuleczek, na tylu poległem i już nie miałem siły liczyć od nowa...
Wydawało mi się, że będzie to jakaś rozsadna liczba, by łatwo można było odsypać, przesypać, dosypać-a tymczasem to jest jakaś bardzo dziwna liczba...

przez Lukrecja. 09 maja 2012, 16:57
Czy po tym leku czuc otepienie?
Lukrecja.

przez Michuj 09 maja 2012, 17:02
nie, wręcz przeciwnie. Takie orzeźwienie umysłu ;) (bynajmniej tak u mnie)
Loża szyderców

Sortuj wg