WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez momi86 28 kwi 2012, 15:58
Stokrotka a jak długo brałaś leki?
Jak było jak je odstawiałaś?
Wiesz, dość szybko znów je bierzesz, bto myślę, że napewno zadziałają, a skutki uboczne ich brania napewno miną.
Jaką dawkę brałaś i teraz bierzesz?

przez KillBill 28 kwi 2012, 17:25
KillBill napisał(a):Post 04 lis 2011, 08:10
witam
od tygodnia biorę Alvente i na noc hydroxyzine.już(puki co)nie beczę.mam nadzieję że poradzę sobie prędzej.lubię sobie wypić parę browarków albo wódeczki a alko z tymi lekami nie bardzo pasuje :bezradny:

nie piję alko (w maju minie rok) ani kropelki,bez tego robię niezłe jajca w towarzystwie.w letniej kuchni urządziłem sobie siłownię gdzie ćwiczę i nabieram pewności siebie-124 w klacie,140 w barkach i 43 w bicynglu :mrgreen:
właściwie działanie leku odczułem bardzo szybko-brałem alwente,efewelon i teraz faxolet.
namówiłem swoją babcię do leczenia,bierze połówkę mojej dawki od 4 dni i chwali że już jej nie męczą natrętne myśli.ciężko namówić 73letnią osobę do wizyty u specjalisty,ale nie ma problemu z receptami ;)
trzymcie się kochani jak wam leki nie pomagają otwórzcie się na ludzi,nie zostawajcie sami ze swoimi myślami.
edek@
biorę 75mg

przez stokrotka 28 kwi 2012, 20:13
momi86 dziekuje,ze mnie pocieszylas. Ja bralam przez 8 miesiecy 150 mg,a potem schodzilam coraz nizej. Jak odstawilam bylo ok,a teraz jak mnie zlapalo,to mysle,ze umieram :( Biore znow 75mg,nie wiem kiedy powinnam znow 150,bo po tej dawce czulam sie najlepiej.

-- 30 kwi 2012, 10:40 --

momi86 - czytajac wczesniejsze posty,wiem,ze jestes masazystka - Ja takze :) Nie martw sie skutkow schodzenia z wenli,ja odstawialam wenle 2 miesiace temu,probowalam od razu,ale faktycznie sie nie da,bo jakby prad przez mozg przeplywal co jakis czas,brrrr...nieprzyjemne. Ale pozniej zmniejszalam odsypujac kuleczki az doszlam do minimum i nic nie czulam :) Teraz niestety wszystko wrocilo i czekam na cudowne uzdrowienie jak kiedys,naprawde ten lek wyciagnal mnie na prosta,boje sie jednak,ze tym razem nie zadziala :( Biore 5 dzien,skutkow ubocznych juz nie mam,ale poprawy tez nie,wiem,ze musze cierpliwie czekac,ale jak zyc?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sens 03 maja 2012, 21:13
hej
ja schodze z wenli
od tygodnia
z 4 tabletek (300 mg) na obecnie 2,5 czyli ok 200
na razie wszytsko ok
dam znać jak się coś zmieni
stan docelowy to 75 i przejście na inny lek
pozdrawiam
am
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez elfrid 03 maja 2012, 21:56
Z wenlafaksyny schodzi się fatalnie, sam to przerabiałem jak mi się skończył lek. Masakra podobno gorzej niż paroksetyna.
Niektórzy z dnia na dzień włączają fluoksetynę zamiast wenlafaksyny, ma bardzo długi okres półtrwania. Dlatego najpierw łatwiej zamienić, a potem odstawić fluoksetynę, z którą nie trzeba się bawić w stopniowe zmniejszanie dawki
pregabalina, wenlafaksyna

przez ala1983 04 maja 2012, 09:17
elfrid, Racja, z wenli schodzi się chyba najgorzej ze wszystkich SSRI i SNRI.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez amelia83 04 maja 2012, 09:21
ja zjechałam z 300 mg na 75, póki co daję radę i jest niezle
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Maciej farmaceuta 04 maja 2012, 16:02
Odstawiałem raz wenlę i było to jedno z najgorszych doświadczeń w moim życiu.Teraz biorę 225 i nie myślę nawet o odstawianiu..W klinice psychiatrii porównują nawet odstawienie wenli do odstawienia benzodiazepin typu clonazepam,nie ma tylko drgawek.

przez KillBill 04 maja 2012, 16:05
Maciej farmaceuta napisał(a):Odstawiałem raz wenlę i było to jedno z najgorszych doświadczeń w moim życiu.Teraz biorę 225 i nie myślę nawet o odstawianiu..W klinice psychiatrii porównują nawet odstawienie wenli do odstawienia benzodiazepin typu clonazepam,nie ma tylko drgawek.

tak
Teraz biorę 225

Ty po prostu ćpasz a nie leczysz się.
Po wypadku przez 10 miesięcy nie mogłem chodzić modliłem się o śmierć ale nie zwiększyłem dawki leku ponad 75mg.od 2 miesięcy chodzę na rehabilitację i czuję się świetnie.
od wszystkiego w dużych ilościach się można uzależnić,leczenie deprechy nie polega na ciągłej zwałce i waleniu pod siebie-trzaba dążyć do tego by w miarę sił normalnie funkcjonować-w miarę normalnie.
Ostatnio edytowano 04 maja 2012, 16:10 przez KillBill, łącznie edytowano 1 raz

przez Maciej farmaceuta 04 maja 2012, 16:10
KillBill napisał(a):Ty po prostu ćpasz a nie leczysz się.

Ćpanie wenlafaxyny w dawkach terapeutycznych???Ciekawa wiedza lub poczucie humoru...

przez Lord Kapucyn 04 maja 2012, 16:14
W Stanach Zjednoczonych stosuje się wenlafaksynę w dawkach nawet do 600mg/dobę. Ile w ogóle u nas wynosi maksymalna dobowa terapeutyczna dawka wenlafaksyny? Bo w niektórych ulotkach spotkałem się z info, że 225mg/dobę, a w innych, że 375mg/dobę. Pytam o wersję zwykłą i o przedłużonym uwalnianiu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez KillBill 04 maja 2012, 16:15
psychiatra jak dobry koleżka zwiększa dawkę aż powiesz dość-ta "dawka terapeutyczna" jest bardzo rozległa,a wyjście z przyzwyczajenia to nic większego jak grypa.

przez yar 04 maja 2012, 16:17
Witam, biorę wenlafaksynę od 12 dni (5 dni 37,5mg, 7 dni 75mg). Skutki uboczne - osłabienie, senność, czasem powiększone źrenice i lekkie "szumy" w głowie. To mi jakoś szczególnie nie przeszkadza. Martwi i dokucza mi natomiast przyspieszona akcja serca i lekka arytmia. Teraz np. mam puls 87/min (mam 26 lat). Czy jest to coś, co mówi, że wenlafaksyna nie jest dla mnie, czy jest to normalne na początku? Jeśli tak, po jakim czasie praca serca się ustabilizuje?

I drugie pytanie, jaki lek może ustabilizować pracę serca? Lekarz przypisał mi Propranolol 10mg, ale on niebardzo mi pomaga. Mam w domu jeszcze Atenolol 50 i Xanax 0,25, może któryś z tych leków byłby lepszy?
yar

przez Maciej farmaceuta 04 maja 2012, 16:21
KillBill napisał(a):Po wypadku przez 10 miesięcy nie mogłem chodzić modliłem się o śmierć ale nie zwiększyłem dawki leku ponad 75mg.od 2 miesięcy chodzę na rehabilitację i czuję się świetnie.
od wszystkiego w dużych ilościach się można uzależnić,leczenie deprechy nie polega na ciągłej zwałce i waleniu pod siebie-trzaba dążyć do tego by w miarę sił normalnie funkcjonować-w miarę normalnie.

Gratuluję i życzę powodzenia...Może mam dziwną przypadłość,ale wolę funkcjonować normalnie niż "w miarę normalnie"

Sortuj wg