WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ala1983 03 kwi 2012, 14:06
czy mogę zażyć Clonazepamum zaraz po zażyciu Velaxinu?

Oczywiście, że tak. ;)
Ale z clonem uważaj.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez milka89 03 kwi 2012, 21:12
ala1983 napisał(a):

Oczywiście, że tak. ;)
Ale z clonem uważaj.

W jakim sensie mam uważać? Żeby się nie uzależnić tak?
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

przez ala1983 03 kwi 2012, 21:13
milka89 napisał(a):
ala1983 napisał(a):

Oczywiście, że tak. ;)
Ale z clonem uważaj.

W jakim sensie mam uważać? Żeby się nie uzależnić tak?

No tak.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez milka89 03 kwi 2012, 21:22
lekarka mi powiedziała, że można się uzależnić po ponad miesiącu zażywania dopiero....
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

przez ala1983 03 kwi 2012, 21:30
milka89 napisał(a):lekarka mi powiedziała, że można się uzależnić po ponad miesiącu zażywania dopiero....

To prawda.

przez sm@kosz 03 kwi 2012, 22:42
ja wenle zacząłem brać od listopada. po pierwszen kapsułce jarvisu, gdy odczułem skutki uboczne jakie mnie dopadły zrobiłem sobie 2 tyg przerwę od nich :D. Rano afobam, wieczorem piwo, po przebudzeniu trzęsłem się jak alkoholik po delirce i znów afobam, kilka godzin spokoju i na noc znowu alpra, bo doszły problemy z zasypianiem (4-5 nad ranem). Dawki 0.25-0.5 alpry i % nie szły w parze i było coraz gorzej. Zabrałem się w garść i wróciłem do wenli... na pewno 2 pierwsze tygodnie miałem wycięte z życiorysu, to pamiętam dokładne :D Alpra jeszcze częściej leciała (nadal w dawkach 0,25-0,5). Jeżeli miałbym jednak podać przybliżony czas kiedy jarvis zaskoczył, to myślę, że było to 2-3 miesiące. Nie wiedząc, że uzależniłem się tym samym od alpry, po kilku godzinach od porannej dawki "na lepszy nastrój" czułem totalne odrealnienie, szybko znalazłem na to sposób. Alpra również i w południe :roll: I tym oto sposobem codzienne 3-4 piwka zamieniłem na afobam :roll:

Te leki idą ze sobą w parze, obecnie to co przechodziłem na początku - bez leczenia farmaceutycznego, a teraźniejszością - widzę znaczną poprawa. Oczywiście są gorsze i lepsze dni, nie wiem, chyba zmiana pogody na mnie negatywnie wpływa, ale da się żyć i normalnie funkcjonować (pomijając dni gdy najchętniej zrobiłbym sobie seppuku :mrgreen: ), a nie to co kiedyś, tamten okres nazwałbym raczej wegetacją. Oprócz nerwicy, mam chyba jeszcze depresje, jak by mi tego było mało :lol:

Cały czas brałem 75mg jarvisu, później psychiatra zamienił mi no na efectin. Trzy wizyty u psychologa i bez żadnej terapi, tylko wywiad, który miałby raczej posłużyć do napisania mojej bibliografii. 8) Zobaczymy co dalej...

Aha. w między czasie doszedł jeszcze spamilan.

przez eroica 04 kwi 2012, 03:45
milka89 napisał(a):lekarka mi powiedziała, że można się uzależnić po ponad miesiącu zażywania dopiero....

Im krócej tym lepiej (2 tygodnie to rozsądny czas) - po clonazepamie ma się nieciekawe objawy odstawienia
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez sm@kosz 04 kwi 2012, 08:49
eroica napisał(a):

Im krócej tym lepiej (2 tygodnie to rozsądny czas) - po clonazepamie ma się nieciekawe objawy odstawienia

uzależnić w dzisiejszych czasach można się zdecydowanie od wszystkiego i efekty odstawiania każdego uzależnienia również są nieciekawe 8) I tak większość nie dożyje wieku emerytalnego, zwłaszcza, teraz, gdy chcą go podnieść. :lol:

przez Diosmektyt 04 kwi 2012, 18:43
sm@kosz napisał(a):
eroica napisał(a):

uzależnić w dzisiejszych czasach można się zdecydowanie od wszystkiego i efekty odstawiania każdego uzależnienia również są nieciekawe 8) I tak większość nie dożyje wieku emerytalnego, zwłaszcza, teraz, gdy chcą go podnieść. :lol:

Mimo najszczerszych chęci nie udało mi się uzależnić od żadnej substancji, a brałem już ich dziesiątki i do żadnej mnie nie ciagnie i za żadną nie tęsknię.

Moim zdaniem to takie pranie mózgu, by doić pieniądze od prostaczków-uzależnienie od relanium, uzależnienie od sertraliny, uzależnienie od opalania się, uzależnienie od oddychania...

Jakoś te całe uzależnienia dopiero w XX wieku wymyślono.
Ja biorę jakiś lek-odstawiam i tyle. Czasem poboli, pare dni źle się czuje i tyle.
Kwestionuje w ogóle ideę uzaleznienia.

Pozdrawiam.

przez el_testosterone 04 kwi 2012, 18:47
Też się od niczego nie uzależniłem... poza internetem. Każdy ma różne skłonności i próg uzależnienia, więc nie można mówić ogólnie.

przez Michuj 04 kwi 2012, 18:47
Oj tam. Straszne dojenie. Miesięczny koszt kuracji wenlą w standard dawce - 7 zł.
Loża szyderców

przez Diosmektyt 04 kwi 2012, 18:51
Michuj napisał(a):Oj tam. Straszne dojenie. Miesięczny koszt kuracji wenlą w standard dawce - 7 zł.

No co TY? Jakie 7 zł? I co to jets dawka standardowa? Ja biorę 150mg Alventy, i tak najtanszej wenlafaksyny(tych teoretycznie tanszych nihgdy nie ma nawet w hurtowniach), i kosztuje 24 zł.
Wczesniej brałem sertraline ale wcale mi jej nie brakuje.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 04 kwi 2012, 18:53 przez Diosmektyt, łącznie edytowano 1 raz

przez Michuj 04 kwi 2012, 18:52
Ja biorę Efevelon za ok. 7.5 zł za 75 mg... Faktycznie. Masakra finansowa.
Sertralina - 5,5 zl za 50 mg.
Loża szyderców

przez Diosmektyt 04 kwi 2012, 18:56
Michuj napisał(a):Ja biorę Efevelon za ok. 7.5 zł za 75 mg... Faktycznie. Masakra finansowa.
Sertralina - 5,5 zl za 50 mg.

Nie o to mi chodziło....
Chodziło mi o całe to nabijanie na uzależnienia, że człowiek moze sie uzależnić od oddcyhania, robienia kupy, seksu etc.
A czegoś takiego nie ma-jeden ma wieksze libido i potrzebuje więcej seksu, inny ma mniejsze i w ogóle nie potrzebuje seksu.
ALe już sa anoninomowi seksoholicy...

A standardowa dawka wenlafaksyny to według lekarza 150 mg.Lekarz chciał mi zwiększyć do 300 mg.
Sertraliny brałem 200mg-ogólnie zaniżasz dawki. Ja waże 110 kilo, może TY ważysz połowe z tego i potzrebujesz ttakich małych dawek. Pozdrawiam.

Sortuj wg