Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

Wiadomości w tym temacie: 11449

Strona 389 z 818  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392 ... 818  Następna strona

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 64%  64%  [ 134 ]
Nie 25%  25%  [ 53 ]
Zaszkodziła 10%  10%  [ 21 ]
Liczba głosów : 208
Reklama

Autor

WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

Post 30 mar 2012, 20:46 

Od: 14 mar 2011, 10:54
Michuj napisał(a):
milka89, na benzo jest tolerancja krzyżowa. To, że jednego dnia bierzesz Sedam a drugiego clonazepam, nie ma większego znaczenia, ponieważ TAKŻE powoduje uzależnienie. To tak jakby jednego dnia pić piwo, drugiego wódke i mówić, że nie jest się w ciągu alkoholowym.

ja wiem, rozumiem to, ale dotąd w sumie zażyłam tylko 3x benzo więc jeszcze chyba się nie uzależnię? tym bardziej, że ja się ponich wcale lepiej nie czułam...tylko otępiała, ale lęk był;/

dlatego boje się, czy Velaxin zadziała

______
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 30 mar 2012, 20:47 
Loża szyderców

Od: 13 sty 2012, 15:39
benzo raz na 2,3 dni i nie powinnaś się uzależnić.

Post 30 mar 2012, 20:48 

Od: 31 lip 2011, 21:09
milka89, na pewno nie jesteś jeszcze uzależniona. Bierz Valaxin i nie martw się na zapas, czy zadziała czy nie, bo zadziała.

Post 31 mar 2012, 11:54 

jak dotąd zażyłam dopiero 2 tabletki Velaxin ER 75 mg i zaczęłam się dziwnie czuć. Po pierwszej tabletce, dostałam po godzinie ataku paniki u znajomych, potwornych mdłości i bóli żołądka, całą noc nie spałam. Wczoraj zażyłam Clonazepamum i troche sie uspokoiło. Po południu znów zażyłam Velaxin i po kilku godzinach, atak paniki, potworne mdłości, uczucie, że zaraz zwymiotuej, zawroty głowy, zaburzenia wzroku....ale powoli oddychałam, położyłam się i przeszło bez zazywania jakiegoś doraźnego leku. Dziś rano wstałam i wstręt do jedzeia straszny, ledo wmusiłam w siebie kanapkę. Za chwilę zaczęły się mdłości, zawroty głowy, atak paniki, uczucie, że zaraz już napewno zwymiotuje, ból żołądka, wrażliwość na zapachy, a najgorszy jest ten okropny wstręt do jedzenia. Dziś po południu mam zażyć kolejną tabletke Velaxinu ER i boje sie....boje sie, że te dziwne odczucia beda sie nasilac:( skad sie to bierze? miał ktoś z Was tak? kiedy mi to przejdzie i lek zacznie działać normalnie, tak jak powinien? Bo po świętach już muszę wrócić na zajęcia, bo będę inaczej mieć straszne problemy na uczelni, bo już miesiąc nie chodzę. Więc mam jeszcze 11 dni. Czy jest szansa, że w tym czasie skutki uboczne już miną i zacznie lek działać?

______

Post 31 mar 2012, 14:01 

milka89, jest taka szansa. Jeśli wejście od razu na 75 mg źle na Ciebie działa możesz spróbować przez 3-4 dni łyknąć 37,5 mg, a później wskoczyć na 75 mg. Trochę za dużo chyba myślisz o skutkach ubocznych. I pytanie: miałaś chyba brać rano?

Post 31 mar 2012, 14:10 

shinobi, tylko jak dostałam rano takich ataków paniki i mdłości, to bałam się zażyć Velaxin i zażyję go dopiero po południu. Rano zażyłam Clonazepamum i dopiero po nim mi przeszło i poczułam się lepiej.....poza tym, tak jak już pisałam jak zażyję po południu dziś, to boje sie zażyć jutro rano, że coś mi się stanie, że nie zachowałam doby od ostatniego zażycia, tak jak napisali w ulotce, a z kolei nie mogę sobie zrobić jednego dnia przerwy, żeby dziś nie zażywać a jutro już rano zażyć, bo wtedy będę jedną tabletkę do tyłu....

i najgorsze jest to, że ja leczę lęk przed wymiotami w ogóle i w szczególności w miejscu publicznym, a tu mi tak niedobrze po tym Velaxinie i sie troche załamałam i znów zaczęłam płakać...:(

cały czas się boję, że Velaxin nie zacznie działać i że po świętach nie dam rady wrócić na uczelnie, a już muszę koniecznie. I wiem, że się sama nakręcam, ale nie mogę przestać o tym myślec....

______

Post 31 mar 2012, 14:14 

milka89, ale Ty bierzesz małą dawkę, 75 mg to mała dawka, więc co niby ma Ci się stać. Nic się nie stanie.

Post 31 mar 2012, 16:49 

fakt, faktem, chyba za bardzo się nakręcam...ale mogę sama wywołać nakręcaniem się ataki mdłości? Zaraz powinnam zażyć Velaxin, ale mają przyjść do mnie koleżanki o odwiedziny i boje się zażyć, że po kilku godzinach od zażycia dostanę przy nich ataku paniki, mdłości, zacznę panikować...i boje się zażyć....:(

______

Post 31 mar 2012, 21:05 
Abstrakcja napisał(a):
no chyba jednak przeprosze wenlafaksynę ....
chyba jednak czuje sie lepiej ....
ale tak łatwo wytrącić mnie z równowagi
rozweselic i zasmucic i zagniewac...męczy mnie to...

Jestem właśnie w identycznym stanie emocjonalnym. To podobno ustąpi. Lekarz zmniejszył mi dawkę z 200mg do 150mg.

Post 01 kwi 2012, 16:15 

Od: 31 gru 2011, 14:28
Czy ktoś kompetentny umiałby mi wyjaśnić na czym polega przedłużone uwalnianie wenlafqaksyny?
A więć-łykam kaspułkę. W środku są takie granulki tzw.peletki.
I co się dalej dzieje? Czy ta otoczka nie jest rozkładana od razu w żoładku czy jak.
Podobne kapsułki mają inne leki-nie retardy, działające od razu.
Czy to jest jakaś specjalan budowa tej kapsułki?
Bo inaczej jak-kapsułka jest rozłożona przez soki żoładkowe i te wszystkie peletki jednoczesnie rozchodzą się po organiźmie.
Żeby był jeszcze jakiś długostrawny sączek-np. sączek trawi się kilka godzin i systameatycznie uwalniają siez niego granulki.
Ale tu nie ma tego-kapsułka i peletki, więc jak się strawi kaspsułka to przecież nie ma możliwośći by nie trawiły się od razu peletki.
Ktoś się zna na tym temacie?
Pozdrawiam.

Post 01 kwi 2012, 17:10 
Loża szyderców

Od: 13 sty 2012, 15:39
Kapsułka ma na celu, żeby granulki dostały się do żołądka. Są powleczone substancją woskopochodną, przez co powoli ulegają trawieniu, stopniowo uwalniając lek.

Post 02 kwi 2012, 12:20 

zaczęłam zażywać Velaxin rano, ale jakąś godzine po zażyciu tabletki zaczynam gorzej widzieć, mam zaburzenia równowagi, mdłości, potworny ból żołądka z nerwów, jakby mi się supeł zaciskał na żołądku, zaczyna się panika, płacz...i nadal nie ma mowy o wyjściu z domu :( wtedy muszę zażyć Clonazepamum i do spania się kładę, bo inaczej to nie ma szans....

czy to minie w końcu? mam jeszcze 8 dni do powrotu na uczelnie, a ja nadal panicznie boje sie wyjsc z domu i do tego mam takie objawy...co ja mam robic?:( a jak ten Velaxin wogole na mnie nie zadziala i czeka mnie szpital psychiatryczny?;(

______

Post 02 kwi 2012, 13:11 

milka89, Ty chyba tuż po połknięciu tabletki zaczynasz intensywnie rozmyślać o wszystkich negatywnych, potencjalnych skutkach ubocznych leku. Ledwie parę dni bierzesz i już się zastanawiasz, czy nie zadziała. Jak nie zadziała, to zadziała inny. Mam w rodzinie psychiatrę, mówi, że wenlafaksyna to dobry lek o szerokim spektrum działania. Rozchmurz się.

Post 02 kwi 2012, 13:18 
Wenlafaksyna wespół z Mirtazapiną oddziałują na receptory opioidowe,stąd być może tak wysoka skuteczność przeciwdepresyjne tego miksu ,jak wiadomo endorfiny są molekułami emocji,znoszą nie tylko ból fizyczne ale głównie ten psychiczny,poprawiają nastrój i powodują błogostan -tj.zniesienie odczówania wszelkich negatywnych emocji,niechciane myśli zanikają,pojawia się stan niemal totalnego luzu i szczęścia;niektórzy mówią o endorfinach jako o molekułach Boga.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 11449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392 ... 818  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |