WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Michuj 08 mar 2012, 20:34
Ja bym jednego dnia skończył wenlę. Drugiego brał ten Prozak.
Loża szyderców

przez tracershy 10 mar 2012, 17:12
wujekEgonDaCiKlapsa, jest sens w tym co piszesz. Ja na wenli jestem już 3 lata. Jest to mój pierwszy i jedyny lek przeciwdepresyjny, nie mam porównania do innych, ale faktem jest, że dał mi jakąś nadludzką moc, czasem uciążliwą i męczącą, ale przeskakiwanie własnych barier jest dla mnie pestką. Po 2,5 latach na dawce 150mg poprosiłem lekarza o zmniejszenie dawki do 75mg. Lek zaczął być za mocny. Na początku na mniejszej dawce było super, czułem się bardziej świadomy swoich uczuć i takich tam różnych przyziemnych spraw. Ale po jakimś czasie zacząłem odjeżdżać w jakąś próżnię. Po paru miesiącach czułem się już jak gówno. Teraz znów powróciłem do dawki 150mg i znów czuję się na swoim miejscu, choć nie wiem na ile to realny ja :?

przez Michuj 10 mar 2012, 18:53
tracershy, ja nie chcę tego mojego prawdziwego ja. Wolę to nowe ja na wenli...Jest tylko lepsze. Mogę ten lek łykać i do śmierci, jeśli będzie ciągle działał.
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tracershy 10 mar 2012, 21:56
Ja też, ale chyba żaden lekarz nie pójdzie na coś takiego. Każde leczenie musi mieć swój koniec. W pewnym momencie przychodzi czas kiedy mózg musi zacząć pracować samodzielne, chociaż przez jakiś czas.

przez Maciej farmaceuta 11 mar 2012, 01:32
Można próbować,ale czasem trzeba brać je przez całe życie.Wg mnie,lepiej przeżyć całe życie na lekach,niż wegetować

przez tracershy 11 mar 2012, 10:46
Tak tak wiem, też zdaję sobie sprawę, że być może spędzę na lekach większość życia. Ale trzeba starać się próbować, robić przerwy, nawet jeśli ma to trwać tylko kilka miesięcy. Sam jestem 3 lata na efectinie i w tej chwili nawet mi nie w głowie żeby wyjść z leków, nie chcę znów czuć się jak kupa, nawet zmniejszenie dawki nie wchodzi w grę, może w przyszłym roku...

przez sens 11 mar 2012, 12:10
hej
no ja wenle z przerwami biorę już jakiś czas.... Mój lekarz mi ją przepisuje w uporem maniaka chociaż ja już 2 razy sama sobie odstawiałam w tym po przedawkowaniu uspokająjących (w szpitalu mi i tak nic nie dawali wiec potem sobie zmniejszyłam dawkę).
Teraz od stycznia 150 mg + mizerpan i kolny dorywczo. Mimo to w zeszłym tygodniu zaliczylam 3 dni megadołka.
Lekarz mi dorzucił nastepną 75 wenli.... Wcześniej na 150 wenli miałam próbę samobójczą.

Nie wiem czy naciskać lekarza na zmianę?

a a propo brania leków przez całe życie - czasami podobno trzeba ... ja wolałabym nie...
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez bialakicia 12 mar 2012, 23:12
hej:) biore efevelon od okolo miesiaca. na poczatku minimum 35,5/doba potem 75 a teraz 150. dopiero przy dawce 75 odczulam skutki uboczne tj. mdlosci moczoped(czy jakos tam) jadlowstret bol glowy potliwosc pogorszenie widzenia. jednak wiekszosc z tych objawow zniknela po 2 dniach. zostalo tylko pogorszenie widzenia i zmniejszenie apetytu i problemy ze snem, to wszystko da sie przebolec.

martwie sie jednak tym pogorszeniem wzroku, teraz przy dawce 150 widze jeszcze gorzej niz przy 75. a martwi mnie konkretnie to czy mi tak to juz nie zopstanie??:( bo jesli z chwila zaprzestania brania leku wzrok wraca do normy to jestem w stanie to przecierpiec ze wzgledu na to iz lek mi bardzo pomaga(zaburzenia odrzywiania)
czy ktos moze wie jak to jest z tym wzrokiem czy to mi tak bron Boze nie zostanie?????????
pozdrawiam:)

przez Lord Kapucyn 12 mar 2012, 23:21
Czy to pogorszenie wzroku przeszkodziło w zapoznaniu się z tym tematem: zanim-za-o-ysz-nowy-temat-albo-zadasz-pytanie-t34935.html ?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Michuj 14 mar 2012, 10:37
Z całej nieszczęsnej psychiatrii, to chyba jedyny lek który coś warty jest. Od kilku dni załączył mi się SSRIowy ''tumiwizism'' z lekkim przyspidowaniem noradrenalinowym. Czyli stan bardzo pożądany dla mnie. :yeah:
Loża szyderców

przez Madzialenka 14 mar 2012, 18:38
Zmieniłam z effectinu na asentre, czy muszę zrobić przerwę zanim wezmę nowy lek?

przez izzie 14 mar 2012, 19:00
Madzialenka, a lekarz Ci nie powiedział jak masz to zrobić?
Ja żeby 'wejść' na wenlafaksynę muszę dokończyć sertralinę, powoli odstawiam i 3 tygodnie jestem na minimalnej dawce (setaloftu, ale to jest to samo co asentra). Lekarka powiedziała, że te leki działają na inne przekaźniki i stąd takie długie schodzenie z setaloftu.
Venlectine zaczynam brać dopiero 26.03.

przez Madzialenka 14 mar 2012, 19:32
Ja z seroxtatu przeszłam zaraz na effectin i było ok, ale nie wiem czy mozna odwrotnie.

przez aaaaaa 15 mar 2012, 00:31
Jestem tutaj nowa.
Czy ktoś wie dlaczego w żadnej aptece nie można dostać Venlabaxu 75? Podobno nie ma go na hurtowniach. Od czego to zależy?

Sortuj wg