WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Maciej farmaceuta 25 lut 2012, 02:09
Powinno tak być,ale niestety nie jest(przedstawiciele farmaceutyczni też chcą zarobić). Zawsze można w aptece jeden lek zamienić na inny,chyba,że lekarz napisze i podkreśli na recepcie:NIE ZAMIENIAĆ!,wtedy lipa.Podobno czasami ma to sens,np ponoć Nootropil nialepiej działa z pośród piracetamów,a Zypraxa jest lepsza niż Zolafren(różnice w dostępności biologicznej wynikające ze struktury-Zypraxa ma strukturę krystaliczną,Zolafren amorficzną)

przez amelia83 25 lut 2012, 03:20
wujek egon da ci klapsa biorę ten efevelon i bluefish też, spoko są ceny od stycznia, biorę 150 mg, a wcześniej 300 mg
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Michuj 26 lut 2012, 00:31
Venlafaxine Bluefish - nidzie nie mieli. Przerobiłem z 6 aptek w mojej mieścinie. W jednej cudem obstał się jeden Efevelon, wziąłem to i zamówiłem resztę.
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 26 lut 2012, 00:33
Ja właśnie wylądowałam z Axyvenem :evil:
Moderator

przez QueenForever 26 lut 2012, 00:35
wujekEgonDaCiKlapsa jest jeszcze tania wersja wenlafaksyny pt:-Venlabax MR-cena za 28 kaps/75 mg-6,53zł.
QueenForever

przez Michuj 26 lut 2012, 01:46
*Wiola* napisał(a):Moim zdaniem powinno być tak ,że na recepcie powinni wypisywać: wenlafaksyna w dawce 150 - 100 tabletek np, a co pacjent wybierze i wykupi to już jego sprawa.

tak jest w angli.

-- 26 lut 2012, 09:58 --

QueenForever, Efevelon ma ładniejsze opakowanie ;)
Loża szyderców

przez QueenForever 26 lut 2012, 14:55
Dzis zaczynam przygode z Wenlafaksyną,od razu wchodze na dawke 150mg .
QueenForever

przez Michuj 26 lut 2012, 15:26
jak nie wytrwasz 8 tygodni, to więcej z Tobą o lekach nie gadam ;)

-- 26 lut 2012, 17:40 --

Jeny, ten lek to cudo :105: Wkońcu włączyła mi się w głowie blokada przed wszystkimi negatywnymi myślami, zniknęła anhedonia, jest mnóstwo energii.
Loża szyderców

przez QueenForever 27 lut 2012, 17:57
Nie doceniałem noradrenaliny jednak teraz widze jak jej potrzebuje gdy biore wenlafaksyne ,drugi dzien i juz czuje pozytywny jej wpływ na moją motywacje i nastrój ,okazuje sie wiec ze prawdą są twierdzenia ze serotonina daje lepsze efekty promujące nastrój wespół z noradrenaliną anizeli sama.
QueenForever

przez Michuj 27 lut 2012, 18:06
U mnie noradrenalina->100 razy większa pewność siebie-> wysoka samocena-> lepsze samopoczucie.
Niestety sen się spłycił. Będę musiał przyzwyczaić się gdzieś do 6 godzin.
No i trzeba czasem uważać, żeby samoocena nie przerosła. Jak kiedyś rzuciłem się bramkę w jakimś klubie i nie najlepiej się to dla mnie skończyło :twisted:
Loża szyderców

przez Maciej farmaceuta 27 lut 2012, 18:47
wujekEgonDaCiKlapsa napisał(a):No i trzeba czasem uważać, żeby samoocena nie przerosła. Jak kiedyś rzuciłem się bramkę w jakimś klubie i nie najlepiej się to dla mnie skończyło :twisted:

;)gęba nie szklanka..U mnie na osiedlu się mówiło:kto chociaż raz na ulicy nie dostanie,ten się niczego w życiu porządnie nie nauczy :D Noradrenalina w połączeniu z serotoniną daje pozytywnego kopa,nie jak po dezipraminie lup reboxetynie(sama NA)-tylko pobudzenie i nerwowość

przez shinobi 28 lut 2012, 19:17
Byłem dzisiaj u lekarza, kazała mi zwiększyć dawkę ze 150 do 225 mg.

przez Elissa 29 lut 2012, 15:47
Hmm,ja tam nie mam najlepszej opinii o wenli. Łykam jakieś pół roku i jest jako tako(TYLKO), przy czym dawki powyzej 75 mg wywołują u mnie masakryczne stany pobudzenia i lęku, jedynie 75 jest do zniesienia, ale bez rewelacji. Zakładam, ze to wynik działania noradrenaliny, bo wczesniej, przez jakieś 7 lat łykałam flloksetynę( do 60 mg) , czyli ssri i czułam się rewelacyjnie, pewna siebie, spokojna, zrónowazona. Gdyby nie to, ze nagle, z dnia na dzien przestała na mnie działać, byłby to dla mnie lek marzenie, moja pigułka szczęścia. Gdzies przeczytałam,że snri lepiej sprawdzają się w przypadku mężczyzn i być moze coś w tym jest.Faceci wychwalają wenlę( nie wszyscy, ale cześciej niz kobiety ), moze więc mają większe zapotrzebowanie na noradrenalinę?To oczywiście moje luzne uwagi, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie . Dzielę się tylko swoim doświadczenie, zeby troche ostudzić zachwyty nad snri. Nie na kazdym sie sprawdzają, tak dla podsumowania :)

przez QueenForever 29 lut 2012, 19:26
3 dzien na dawce 150 mg i juz czuje pewną poprawe jakiej nie było chocby w procencie po 3 tyg przyjmowania sertraliny w dawce 150 mg...jestem lekko pobudzony ale trudno powiedziec czy to zasługa noradrenaliny czy raczej nie zdesensytysowanych receptorów 5HT2a,c.Róznica jednak w stosunku do sertraliny na plus dla wenli jest zauwazalna.
QueenForever

Sortuj wg