WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Spooky 22 sty 2012, 06:19
Maciej farmaceuta, Wiem, że to nie ten temat. Ale co powiesz o skuteczności agomelatyny?

przez miś wesołek 22 sty 2012, 06:49
Maciej farmaceuta napisał(a):Mi wenlafaksyna pomogła wrócić do życia-jestem na 5tym roku farmacji,perspektywa doktoratu z psychofarmakologii..:-)

Czytej książki mądralo. Podziwiam Cię!
miś wesołek

przez Lord Kapucyn 22 sty 2012, 06:54
Maciej farmaceuta napisał(a):Mój prof. od psychiatrii powiedział,że na wenla można jechać przez całe życie

Czy ten profesor nie działa przypadkiem na rzecz lobby farmaceutycznego i nie siedzi w kieszeni Bluefish Pharmaceuticals? :P

Nie wiem po ile teraz jest Venlafaxine Bluefish, ale jednym z tańszych generyków wenli jest Oriven. Dla przykładu opakowanie Orivenu 98 tabletek x 150mg kosztuje nieco ponad 50zł. A opakowanie Efectinu 28 tabletek x 150mg to koszt blisko 90zł.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Spooky 22 sty 2012, 07:17
A oriven jest w dawce 75? jeśli tak, to jaka cena?

-- 22 sty 2012, 06:21 --

Czy ten profesor nie działa przypadkiem na rzecz lobby farmaceutycznego i nie siedzi w kieszeni Bluefish Pharmaceuticals?

Jeśli lobbuje najtańszy generyk, to co w tym złego?

przez Lord Kapucyn 22 sty 2012, 07:22
Oriven 98 tabletek x 75 mg jest po 28zł. Czyli jak ktoś bierze 75/doba to ma kurację na ponad 3 miesiące z głowy za niecałe 3 dyszki.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Spooky 22 sty 2012, 07:23
To ładnie. Jak kopne w dupę ten jebany coaxil to pomyslę.

przez nextMatii 22 sty 2012, 11:02
Velafax XL 150mg obecnie kosztuje 33,56 za opakowanie...
nextMatii

przez Guzik 22 sty 2012, 11:14
Symfaxin 75mg niecałe 10zł

przez Spooky 22 sty 2012, 11:26
A firmy ori coś tam, to znam tylko onirex (zolpidem), stilnox=25 zł, onirex= 9 zł

przez Maciej farmaceuta 22 sty 2012, 14:13
Venlafaxine bluefish XL 75-28 kaps w najtańszej aptece w Bydgoszczy kosztuje ok 19 zł.-to chyba niedrogo,ale skoro tak piszecie...Generyki są wprowadzane co chwila,nie sposób być ciągle na bieżąco jeśli się nie pracuje w aptece.Efectin był pierwszym lekiem z wenlafaksyną,stąd ta cena.Cena leku w bardzo dużej mierze zależna jest od tego,jakie ceny apteka wynegocjuje z hurtownią(duża apteka lub sieć kilku aptek uzyska niższą cenę),terminu ważności,tego czy to jest import równoległy,lub po prostu od promocji.Najlepiej wg mnie pochodzić po kilku dużych aptekach i koło poradni zdrowia psychicznego i pytać o najtańszy generyk-MAJĄ OBOWIĄZEK go wydać lub zamówić.Co do profesora,to on nawet nie mówi o nazwach handlowych(Velafax,Efectin itp)tylko o substancji czynnej.Psychiatrzy z katedry starają się wypisać najtańsze leki,mówią w której aptece warto kupić i jest to prawda.Czasem nawet rozdają próbki od przedstawicieli farmaceutycznych-jednym słowem są spoko.

-- 22 sty 2012, 13:18 --

Coaxil jest słabym lekiem,bardziej uspokajającym,łatwo go odstawić.Wenlafaksyna ma zrównoważony wpływ na napęd psychoruchowy,działa przeciwlękowo w fobiach społecznych,odhamowująco.

przez Kalebx3 22 sty 2012, 14:19
A propos jeszcze bakofenu-

W ŻADNYM WYPADKU NE ŁĄCZYĆ Z ALKOHOLEM

Z tego co wiem, głównie we Francji, baclofenem wspomaga się leczenie odwykowe w chorobie alkoholowej.I właśnie podczas kuracji tym lekiem można go łączyć z alkoholem ,jednak nie ma się na niego większej ochoty ,a tym samym nie wpada się w wyniszczające ciągi alkoholowe. Jestem niepijącym alkoholikiem ,aczkolwiek nie stosowałem tej teorii w praktyce z wychodzenia z choroby więc nie wiem osobiście czy rzeczywiście tak to działa.Jednak jest wiele opinii potwierdzających tę hipotezę ,a na ile skutecznych i na jak długo tego nie wiem. Zgadzam się z rozmówcą ,że baclofen to bardzo ciekawy lek, interesowała by mnie bardziej jego "zdradliwa " ciemna strona ,jeśli można prosić o rozwinięcie myśli.Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Maciej farmaceuta 22 sty 2012, 14:43
To,co piszesz-zmniejszenie ochoty na picie,wydłużenie odstępów od ciągów-tak szczególnie działa akamprostat-campral.W alkoholiźmie stosuje się jeszcze naltrexon i rezerpinę-są to leki typowe(oprócz benzodiazepin,Heminevrinu i hydroksyzyny).Baklofen jest stosowany w zespole odstawieniowym,bo zwalcza typowo fizjologiczne objawy-drżenie i sztywność mięśni,nadpobudliwość psychoruchowa,działa też uspokajająco.Z tego co wiem,baklofenu nie powinno się łączyć z alkoholem-działają na ten sam receptor.Zdradliwa strona baklofenu-jeśli za szybko zwiększysz dawkę,nawet 75 mg wystarczy,może Ci wejść pobudzenie,euforia,drgawki i niepamięć następcza-odwalisz naprawdę różne cyrki nie zdając sobie z tego sprawy i tego nie pamiętasz.Sam narobiłem po tym niezłego gówna,więc ostrzegam(baklo biorę na kręgosłup). W stosunku do Francji to jesteśmy daleko za murzynami,tam człowiek uzależniony jest po prostu chory i trzeba mu pomóc.Trzymam kciuki i pozdrawiam!!!

przez Kalebx3 22 sty 2012, 15:40
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedż dotyczącą baclofenu. Tak się składa ,że biorę go od około roku w dawce 18-25mg/d. w celach "stabilizacji emocjonalnej",że tak się niekonkretnie wyrażę.Na początku działał lepiej i wyrażniej ,z czasem jego działanie stawało sie coraz bardziej rozmyte i słabsze ,a podnosić dawki raczej nie chcę .Druga sprawa lek ten bardzo nieciekawie na początku się "wkręcał " w układ nerwowy".Z drugiej jednak strony lek ten wyrażnie ma potencjał uzależniający ,choć małego kalibru ,i byłoby mi ciężko z niego zejść nawet redukując dawki.
Znam co nieco warunki francuskiego lecznictwa odwykowego (dwaj przyjaciele),i zgadzam się ,że cała medycyna jest tam w stosunku do Polski daleko ,bardzo daleko w przodzie,szczególnie jesli chodzi o tanią lub darmową dostepnośc do najwyższej i najnowocześniejszej farmaceutyki dla zwykłych śmiertelników .Nie ma najmniejszego problemu z naltrexonem ,acomprazatem, i wielu innymi lekami ,gdzie u nas trzeba albo mieć gruby portfel ,albo długie i szerokie możliwości.Tam byle kloszard ma to za darmo,albo prawie za darmo ,nie mówiąc już o innych bardziej popularnych lekach, z którymi nie ma najmniejszego problemu dla wszystkich ( biednych i bogatych).Niestety mamy tego pecha ,że tu ,a nie tam...
Zdaję sobie sprawę ,że jest to off-top ,ale chciałbym jak już zaczałem dokończyć temat. W Polsce lecznictwo odwykowe stoi na bardzo wysokim poziomie.U nas również chory czlowiek traktowany jest jako człowiek chory. Sam skończyłem cztery stacjonarne odwyki i kilka pomniejszych i wszystkie sobie chwalę ,bardzo mi pomogły i nie mam im nic do zarzucenia . Nawet Ukraincy i Rosjanie przyjeżdzają do nas po nauki,więc nie jest tak żle.Najważniejsze to szczerze i mocno chcieć wyzdrowieć ,uwolnić się z alkoholowej niewoli i nędzy.Mi się udało.Pozdrawiam i przepraszam za off-top ,tak jakoś wyszło.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Maciej farmaceuta 22 sty 2012, 17:32
Powinni Ci do wenlafaksyny i baklofenu dołączyć jakiś stabilizator nastroju,np.Depakine,ewentualnie doraźnie w czasie napadu lęku Chlorprotixen-neuroleptyk silnie uspokajający.

Sortuj wg