WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez coma 15 sty 2012, 10:33
shinobi napisał(a):
*Wiola* napisał(a):blackbird, U mnie mocno nie wpłynęła. Spróbuj do wenli trittico ;)

Wiola, jakbym byl taki młody i ladny jak Ty, to może też by mi się jeszcze chciało, ale tak... to nawet nie wypada. :mrgreen:

no już nie bądz taki skromny Peter, Ty też jesteś ładny i młody :105:
coma

przez blackbird 15 sty 2012, 12:12
dzieki za odp :D

wiola - triticco mowisz, nie wiedzialam ze mozna je laczyc, skoro tak, popytam lekarki

przez TheGrengolada 15 sty 2012, 14:25
Czytałam, że po zmniejszaniu dawek są jazdy... ale czy to jest normalne, żeby nie móc oddychać?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Spooky 15 sty 2012, 14:58
Ja zszedłem z dawki standardowej do 0. Od tygodnia ledwo stoje na nogach.
Taka karuzela w głowie...

przez tracershy 18 sty 2012, 11:53
paweł3, nie wiem czy na całe życie, ale na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie rezygnacji z Baclofenu. Choć to już 2 lata i nie działa już tak rewelacyjnie jak na początku, różnica jest subtelna, ale zauważalna, wierzę w jego cudowną moc, choć mój neurolog twierdzi, że dawka 75mg to trochę dużo. Podobnie ma się sprawa z wenlafaksyną i mianseryną. Od 3 lat biorę Efectin i Miansec i też na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie z tych leków zrezygnować. Wenlafaksyna pobudza układ nerwowy, czuję się po niej sprawniejszy, a wcześniej mój stan psychofizyczny był do dupy. Zresztą neurolodzy konsultowali się już z moim psychiatrą i wspólnie doszli do wniosku, że takie leczenie ma sens. Wenla blokuje dopływ emocji, dzięki czemu mam większą kontrolę nad swoim schorzeniem. Uznali, że jeśli będę odbierał mniej bodźców mój stan psychiczny a co za tym idzie stan fizyczny jest o klasę lepszy. Zanim pomyślę o przeszkodach związanych z jakąś konkretną czynnością, będę już miał ją za sobą :smile:

przez stracony 19 sty 2012, 13:13
Boję się :zonk: skutków ubocznych, a szczególnie rozszerzonych źrenic i spadku libido. Czy rozszerzone źrenice występują zawsze i po jakim czasie wracają do normalności ? Z seksem najwyżej się pożegnam ale nie jestem pewny czy mogę sobie pozwolić na posądzenie o to, że coś biorę bo jeszcze mam pracę.
Która Wenla po reformie NFZ jest obecnie najbardziej opłacalna finansowo ?
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez Miss Worldwide 19 sty 2012, 15:34
zatracony, jakie tam poszerzone zrenice? najwyzej pierwszych pare dni i to po wenli nie mialam tylko po innym antydepresancie- cymbalcie. ale malutko, ktos by musial sie wpatrywac. po wenli nie zachowujesz sie ani nie wygladasz jak nacpany nikt nie zauwazy. ja na poczatku wenli poszlam pracowac jako stewardessa i nawet badanie moczu robili. by musieli bardzo specjalistyczne badanie specjalnie na antydepresanty robic ale antydepresant to nie cpanie ani nie benzo takze spoko (lekarz mi moj powiedzial, ze wenli nie wykryja a benzo mam nie brac kilka dni przed badaniem, i tyle, latalam i nikt nic nie wiedzial.)

teraz tez akurat w nowej pracy zaczelam cymbalte i nikomu do glowy nie przychodzi nawet.....

takze bez przesady.
gorzej widoczne sa stany depresji czy ataki paniki, chociaz i te mozna niezle ukryc jak sie chce a w glowie przezywac pieklo :/
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez tracershy 19 sty 2012, 22:25
Też uważam, że z tymi skutkami ubocznymi to przesada. Można czuć na sobie drobne różnice, ale nie będziemy dziwacznie się zachowywać, ani wyglądać. Ja po wenli mam cały czas duże źrenice tzn. na dawce 150mg, ale podobno powiększone źrenice sprawiają, że osoba wydaje się bardziej seksowna 8) Co do libido, fakt trochę spada, ale też nie aż tak żeby nie mieć wcale ochoty. Zresztą te różne "skutki uboczne" są zauważalne tylko na początku, potem już jest normalnie. Dla mnie uciążliwe na wenli są tylko nocne pocenie i wypadanie włosów, zawsze miałem mocne i grube, a teraz są dużo delikatniejsze, ale coś za coś.

przez Guzik 20 sty 2012, 17:23
Na początku kiedy zwiększyłam dawkę do 150mg miałam wielkie źrenice, i mój instruktor jazdy się trochę przestraszył, kuzynka też była wielce zdziwiona. Ale to przechodzi.

przez amelia83 20 sty 2012, 17:40
TheGrengolada napisał(a):Czytałam, że po zmniejszaniu dawek są jazdy... ale czy to jest normalne, żeby nie móc oddychać?

hej, wlasnie przegladalam ulotke i trudnosci w oddychaniu sa jako: niepozadane objawy; jesli sa na tyle trudne to warto to skonsultowac z lekarzem, co ;)

ja cały czas na dawce 2x 150 mg raz jest lepiej raz gorzej, ale obecie mam problemy egzystencjonalne i finansowe więc normalne, że nie jest u mnie najlepiej
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Miss Worldwide 21 sty 2012, 03:35
tracershy, no chyba co organizm to organizm bo ja niestety ale libido zerowe po dluzszym wlasnie braniu bo na poczatku to wrecz odwrotnie. a po roku lipa na maksa.....
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez *Wiola* 21 sty 2012, 04:14
Ja żrenic nie miałam po żadnym powiększonych, a nawet bym chciała :mrgreen:

Tez na wenli najgorsze sa te nocne poty , już się zastanawiałam czy jakiegoś cholerstwa nie mam :roll:
Moderator

przez tracershy 21 sty 2012, 11:08
Najlepiej nie wczuwać się w ulotki bo co bardziej wrażliwe osoby potrafią wywołać każdy opisany w niej skutek uboczny, zwłaszcza na początku leczenia :D

-- 21 sty 2012, 11:12 --

klaudia, moje libido też jest niskie, miewam chęć na seks, ale bardziej chodzi o szybkie rozładowanie napięcia, często jestem samowystarczalny w tej kwestii, bo raczej nie odczuwam potrzeby bliskości z drugą osobą.

przez Maciej farmaceuta 22 sty 2012, 03:49
Wenlafaksyna zmniejsza libido,ale np. mniej niż fluoksetyna(bioxetin itp.)U mężczyzn objawia się to w szczególności anorgazmią-niemożność osiągnięcia wytrysku.Nie wiem dokładnie jak u kobiet, ale u nas na katedrze psychiatrii rozmawiałem z kilkoma dziewczynami i potwierdziły,że po wenlafaksynie nie mogą dojść..Mi wenlafaksyna pomogła wrócić do życia-jestem na 5tym roku farmacji,perspektywa doktoratu z psychofarmakologii..:-)Wadą wenla,wg.mnie i innych osób,które to brały, to b.silny efekt odstawieniowy - wystarczy brać miesiąc,dwa i po odstawieniu co najmniej tydzień wyjęty z życiorysu,depersonalizacja,derealizacja,poty,suchość w ustach-wiem,bo sam odstawiałem(gorsze niż odstawienie alprazolamu). Najnowsze badania mówią,że wenlafaksynę można stosować bardzo,bardzo długo bez żadnych poważniejszych skutków ubocznych,co pół roku tylko podstawowe badania krwi(ALAT,ASPAT) i moczu(białko,kreatynina)Jeden z najbezpieczniejszych leków p.depr.Mój prof. od psychiatrii powiedział,że na wenla można jechać przez całe życie,b.mało skutków ubocznych,a doskonale poprawia jakość życia.

-- 22 sty 2012, 03:06 --

Co do baklofenu,to jest to ciekawy,pomocny i zdradliwy lek.Działa na układ GABA-ergiczny- TROCHĘ podobnie jak benzodiazepiny.W psychiatrii stosuje się go w odstawieniu opiatów,benzodiazepin,ewentualnie przy sztywnościach mięśni przy neuroleptykach.Bardziej"oświeceni" psychiartrzy (dzięki Bogu,są tacy u nas)stosują go ze względu na specyficzne działanie od dawek 50 mg wzwyż-jednocześnie odblokowujące i delikatnie hamujące-jesteś odblokowany,szczęśliwy,a jednocześnie masz wy..ne,co myślą o Tobie inni-niektórzy psychiatrzy właśnie po to go stosują.Zdradliwy,bo:czasem,jak masz gorszy dzień,jesteś zmęczony lub zwiększyłeś dawkę powoduje nadmierne odhamowanie i niepamięć następczą-można naprawdę zrobić WIELE głupot i później tego nie pamiętać(sam wiem,bo biorę baklo na kręgosłup,i jednego dnia przez to tak mi odwaliło,że wolę to zapomnieć)

-- 22 sty 2012, 03:13 --

Teraz najtańsza jest Venlafaxine Bluefish.Jakby co,to idziesz do apteki i prosisz o najtańszy generyk-MAJĄ OBOWIĄZEK CI GO WYDAĆ LUB ZAMÓWIĆ.Po sobie wiem że działa tak samo jak Efectin,nie to co różnica między Nootropilem a Lucetemem(niebo a ziemia)

-- 22 sty 2012, 03:33 --

A propos jeszcze bakofenu- lek często nasila libido(u mężczyzn i kobiet),powoduje często(w dawkach terapeutycznych- do 100 mg dochodzone stopniowo)odhamowanie,ale bez utraty kontroli-nie zrobisz tego,co jest sprzeczne z Twoimi wartościami(wnioski z wywiadów z pacjentami oraz własne)UWAGA-W ŻADNYM WYPADKU NE ŁĄCZYĆ Z ALKOHOLEM LUB BENZODIAZEPINAMI-WYDAJE CI SIĘ,ŻE JESTEŚ TRZEŹWY,A BUDZISZ SIĘ W ŚWIECIU,NA POLICJI LUB NA IZBIE PRZYJĘĆ.10 RAZY NIC NIE BĘDZIE,A KONSEKWENCJE 11GO ZAPAMIĘTASZ DO KOŃCA ŻYCIA.W sumie bardzo pozytywny lek,jego działanie hamowujące i przeciwlękowe-przeciwstresowe słabnie po ok.2 m-cach,zastaje działanie miorelaksacyjne,które teżjest przydatne,np.w agorafobii,lęku napadowym,tikach nerwowych.

Sortuj wg