WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez tracershy 12 sty 2012, 19:56
paweł3 napisał(a):
Na wenlafaksynie wszystko się zmieniło, lekarze sami byli zaskoczeni, że nie pomagały w takim stopniu leki specjalistyczne, a pomogło lekarstwo na depresje, dzięki któremu czuję się sprawny fizycznie a objawy choroby są zmniejszone.

Potem piszesz Tracershy ,że nadal bierzesz baclofen ,ale to dopiero wenlafaksyna dała pożądane rezultaty .
Wiesz ,większość ludzi nie wie chyba jak złożonym i ciekawym (bo nie znajduję innego określenia) lekiem jest baclofen.
Ba ,ma on tak wielki potencjał,że udowodniono nim,że trwale leczy z alkoholizmu!!!( Olivier Ameisen),ale ma i inne do końca niepoznane właściwości.Biorę go od roku w dawkach ok.25mg /rano i powiem Ci szczerze ,że jest niejako wyzwalaczem dla innych leków(u mnie metylofenidat).Naturalnie uspokaja(wycisza) i nie ma po nim "nerwów". W medycynie używa się go tylko do rozlużniania mięśni szkieletowych.OK. Chodzi mi jednak bardziej o jego "działania niepożadane",skutki uboczne w pozytywnym znaczeniu tego słowa.Zastanawia mnie tylko jedno ,czy równie dobrze zadziałała by na Ciebie sama wenlafaksyna jak zadzialała, bez baclofenu.No bo przecież ,uczyniła prawie rzecz "cudowną" ,aż sami lekarze byli zaskoczeni.Śmiem w to wątpić ,ale oczywiście mogę się mylić. A Ty sam jak uważasz?

Z drugiej jednak strony Baclofen stosowany samodzielnie nie dawał tak dobrych efektów. Jeszcze przed leczeniem wenlafaksyną, gdy go brałem, działał przez 2-3 miesiące. Potem redukcja spastyczności była znikoma. Po roku wróciłem do niego już na wenlafaksynie i teraz choć już nie rozluźnia mi mięśni biorę go nadal. A jeśli chodzi samą wenlafaksyna, dała mi w pewnym sensie kontrolę nad własnym ciałem. Potrafię kontrolować ruchy mimowolne i fizycznie czuję się sprawniejszy. Podam przykład. Przechodząc przez ulicę moje ciało reaguje na nagły hałas mimowolnym rzutem ręki, bądź nogi, w rezultacie by znaleźć się na drugiej stronie musiałem skakać na jednej nodze. Na wenli, zanim dotrze do mnie sygnał, że coś nagłego się stało już dawno jestem na chodniku. Wenlafaksyna poprzez ograniczenie dopływu wrażeń z zewnątrz sprawiła, że lepiej kontroluję ciało i szybciej działam. Im mniej dociera do mnie wrażeń wpływających na emocje, tym lepiej funkcjonuję fizycznie.

przez blackbird 14 sty 2012, 17:48
witajcie ludziki

prawdopodobnie bede brac efectin za pare tyg jak zejde z citalopramu
mam pytanie , sorry jesli juz o tym bylo ale od kilku dni czytam watek ale nie wyglada na to zebym przebila sie przez 280 str wkrotce wiec pozwole sobie zapytac

czy po wenli macie spadek lub zanik libido?

przez Lord Kapucyn 14 sty 2012, 17:51
blackbird, Tak. I jest to powszechny skutek uboczny po wszystkich SSRI i SNRI.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blackbird 14 sty 2012, 17:58
-dzieki za szybka odp, hmmm to niefajnie :( juz myslalam ze na wenli bedzie inaczej bo na citalopramie i sertralinie seks mogl nie istniec i mialam niesmiala nadzieje ze na snri bedzie troche lepiej.
ale jestem ciekawa tez opinii innych uzytkownikow wiec prosze smialo pisac

przez Lord Kapucyn 14 sty 2012, 18:43
Na ulotce wenli w działaniach niepożądanych stoi:
- zmniejszenie popędu płciowego / zmniejszenie libido
- zaburzenia ejakulacji/orgazmu u mężczyzn

Moderator/ R2 - D2

przez blackbird 14 sty 2012, 19:28
dzieki, na wiekszosci ulotek ssri tez tak pisze a z tego co wiem roznie ludzie reaguja, o ile dobrze pamietam to sertralina ma najlagodniejsze skutki uboczne jesli chodzi o libido (widzialam gdzies zestwienie ale nie pamietam gdzie i nieamatorskie dodam zeby nie bylo ) a mnie osobiscie akurat sie to nie sprawdzilo. Jestem nadal ciekawa jak na Was wenla podzialala pod tym wzgledem

MadScientist - rozumiem ze Ty ja brales? moge spytac czy tez odczules zmiane (na gorsze) w temacie libido?

przez Lord Kapucyn 14 sty 2012, 20:05
Tak, brałem i odczułem zmianę na gorsze w kwestii "chęci" i w kwestii "możliwości". Jeśli wiesz co mam na myśli. ;)

Moderator/ R2 - D2

przez Miss Worldwide 14 sty 2012, 23:51
pierwszy rok brania wenli super, pozniej 4 lata kostka lodu...............zero checi itd. absolutne. (kobieta)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez blackbird 15 sty 2012, 00:01
- tak wiem co masz na mysli ;) ja na szczescie o mozliwosci nie musze sie zbytnio martwic (bedac kobieta) , ale co z tego jak checi zupelnie brak.

klaudia
- dzieki, ja na ssri tez jestem kostka lodu i mnie to meczy juz pare lat, widze ze sie nie zapowiada na zmiane :?

a moze jednak? piszcie jesli komus wenla nie odebrala libido

przez shinobi 15 sty 2012, 00:19
Bardzo duży zanik chęci, przy pojawiających się chęciach, co zdarza się dość rzadko, z możliwościami wszystko ok.

przez *Wiola* 15 sty 2012, 00:28
blackbird, U mnie mocno nie wpłynęła. Spróbuj do wenli trittico ;)
Moderator

przez shinobi 15 sty 2012, 00:39
*Wiola* napisał(a):blackbird, U mnie mocno nie wpłynęła. Spróbuj do wenli trittico ;)

Wiola, jakbym byl taki młody i ladny jak Ty, to może też by mi się jeszcze chciało, ale tak... to nawet nie wypada. :mrgreen:

przez Kalebx3 15 sty 2012, 02:05
Jakby jakis lek podniosl mi choc minimalnie nastroj to moglbym go brac cale zycie...

,nawet gdyby miał to być " niecny , a' la narkomański metylofenidat?
Witaj Miko ,pytam się Ciebie bardzo poważnie i czekam na odpowiedż .Pozdrawiam.

Zgadzam się z Tobą, że Baclofen to świetny lek nie tylko na rozluźnienie mięśni szkieletowych. Uważam, że bardzo dobrze uzupełnia się z wenlafaksyną. Już dawno zauważyłem, że wpływa również na dobry nastrój, zresztą gdzieś czytałem, że podejrzewa się baclofen o działanie przeciwdepresyjne. Jeśli zmniejszam dawkę do minimum, pogarsza się również nastrój. I choć w tej chwili baclofen nie ma już tak znaczącego wpływu przy rozluźnieniu mięśni, to jednak faktycznie jestem po nim bardziej zrelaksowany i chyba wpływa również na kojenie nerwów.

Witaj Tracershy,
wiesz zgadzam się tutaj z Tobą na 100 albo i na więcej procent%%% .Tak właśnie!Lecz nie wiem jak to i z której strony ugryżć. Stara to śpiewka " działa tylko wtedy jak to się bierze", a pożniej tego cholera jasna i ciemna nie wiem . Na zejściaach (z gwałtowna redukcją dawek -też) są zjazdy małoprzyjemne , a i nastrój siada bez dwóch słów. Z kolei jak się to to bierze jest duże ciut lepiej niż w chorobie. A jak myślisz (czasem tak to ujmuję) -,że to lekarstwo "do końca dni"? Nie jest zbyt toksyczne nawet brane w długich wieloletnich ciągach, a suma zysków wydaje się niepomiernie wielka do wątpliwych strat. Nie mam żadnych chorób neurologicznych , a jednak jest coś w tym leku co bardzo pociąga. Długo już to bierzesz ?Ja równy rok ( dawka ok.18mg/d).Naprawdę cięzko jest mi pisać o tym leku ,jego bardzo subtelnym działaniu ,jego niewiadomych, może mi pomożesz i powiesz (jak wiesz )o nim coś więcej.Pozdrawiam.( sorry ,nie doczytałem ,że bierzesz go od dwóch lat).
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez *Wiola* 15 sty 2012, 02:29
shinobi, Chyba powinnam się obrazić ;)
Moderator

Sortuj wg