WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Madzialenka 09 sty 2012, 19:01
Wiem, że to ten sam lek, ale podobno czasami po zamiennikach można gorzej się czuć niż przy oryginale.

przez *Wiola* 09 sty 2012, 20:01
Madzialenka, 2 strony do tyłu toczyła się dyskusja na temat czy generyki różnią się od oryginału.
Moderator

przez tracershy 09 sty 2012, 20:21
Madzialenka, przeszukaj forum i znajdziesz odpowiednie informacje, bo nikomu tu już nie chce się któryś raz z kolei dyskutować na ten sam temat. Poza tym zadajesz pytanie w taki sposób jakbyś chciała u siebie wywołać te pogorszenie nastroju, bo "podobno" niektórzy tak mają. Bierz leki, nieważne czy Efectin czy Alventa, ważne, że wenlafaksyna i podparta lekami myśl konstruktywnie. Alventa i każdy inny zamiennik mają tą samą substancję czynną, a skoro do tego są połowę tańsze to po co przepłacać :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Madzialenka 09 sty 2012, 20:53
Kończę właśnie trzecie opakowanie leku i od paru dni moje lęki i złe samopoczucie wróciło. Czy mogą zdarzać się nawroty w trakcie brania leku?

przez *Wiola* 09 sty 2012, 20:57
Madzialenka, Skoro Ci wróciło , to raczej pytanie retoryczne, nie sądzisz?
Moderator

przez Madzialenka 09 sty 2012, 21:02
To<że mi wróciło nie znaczy, że innym wraca, stąd moje pytanie.

przez ala1983 09 sty 2012, 21:12
tracershy napisał(a):Madzialenka, przeszukaj forum i znajdziesz odpowiednie informacje, bo nikomu tu już nie chce się któryś raz z kolei dyskutować na ten sam temat. Poza tym zadajesz pytanie w taki sposób jakbyś chciała u siebie wywołać te pogorszenie nastroju, bo "podobno" niektórzy tak mają. Bierz leki, nieważne czy Efectin czy Alventa, ważne, że wenlafaksyna i podparta lekami myśl konstruktywnie. Alventa i każdy inny zamiennik mają tą samą substancję czynną, a skoro do tego są połowę tańsze to po co przepłacać :D

Skończ ten temat i nie kombinuj już (dobrze wiesz, co mam na myśli) :evil:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez *Wiola* 09 sty 2012, 21:15
Madzialenka, Ale Twoje pytanie brzmi czy mogą zdarzać się nawroty w czasie brania leków. Tobie się zdarzył , więc mogą. Innym pewnie też, bo gdyby tak nie było to wszyscy zażywający leki byliby zdrowi, forum jest pełne ludzi na lekach.
Moderator

przez Guzik 09 sty 2012, 21:59
Madzialenka, Ja mam już kolejny "nawrót" na lekach. A może przez ten cały czas wcale nie byłam zdrowa więc zwyczajnie było raz lepiej raz gorzej.

Mam nadzieję, że kiedyś z powodzeniem odstawię leki, a teraz powracam do dawki wenli 150mg, dojadam fluanxolem i żyję dalej. Ile to może trwać? Ile można brać wenlafaxyne? rok, dwa, trzy, stoooo? Ile czasu Wy już przyjmujecie ten lek?

Co do zamienników: Od dzisiaj biorę symfaxin , jest w tej samej cenie co chyba był faxigen w zeszłym roku. Za 3 opakowania zapłaciłam 27.87zł.

przez Miss Worldwide 09 sty 2012, 23:23
5 lat na wenli i pol roku przerwy i spowrotem leki. podczas brania wenli mialam ataki wywolane kombinowanie i zmniejszaniem dawki albo braniem co drugi dzien. biorac caly czas jak sie powinno brac nie mialam zadnego ataku ale to nie znaczy, ze komus moze sie to nie przytrafic. czytalam tutaj wiele wypowiedzi ludzi, ktorzy brali wenle, bylo ok, a po jakims czasie tak jakby wszystko wracalo pomimo, ze brali caly czas lek (ale wiekszosc to tacy co tez kombinowali ze zmniejszaniem dawki kiedy jeszcze nie byl to dla nich czas)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Kalebx3 10 sty 2012, 01:18
5 lat na wenli

Klaudia ,5 lat na jednym leku?Musi być naprawdę dobry ,ze sporym potencjałem.Brałem osobiście to lekarstwo w 2001 r. około 1 roku. Pamiętam tylko z tego ,że lek ten czynił mnie " nienormalnie" ,dziwnie i nadzwyczajnie odważnym.To dziś wydaje mi się z troszku niebezpieczne-łatwo popełnić lekkomyślną głupotę. Z natury jestem łagodny, ale jak pamiętam po tym leku miejscami tylko(na szczęście) mógłbym się z kimś nawet pobić (nawet z dobrym znajomym) i za bardzo się tym nie wzruszyć ,przejąc.Speedujące też to to było,a na dawkach 150 mg non stop hipoglikemia i jak dziś pamiętam -;śniadanie -czekolada,obiad -czekolada. Trzy lata temu lekarz też mi to przepisał,ale na wejściu silne szczękościski ,których nienawidzę ,totalny brak apetytu.Odstawiłem.Odstawiłem na długo ,bardzo długo... pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 10 sty 2012, 09:42
Witam w wątku wenlafaksyny, biorę ją od wczoraj w dawce 75 mg. Mam za sobą testowanie wszystkich dosłownie leków z grupy SSRI z miernym skutkiem. Mam nadzieję, że wenlafaksyna zadziała troche lepiej.
miko84

przez tracershy 10 sty 2012, 10:01
Ja jestem na wenli 3 lata i przez ten czas było różnie, miewałem lepsze i gorsze okresy, ale lek dawał mi jakieś poczucie bezpieczeństwa, też coś w stylu dziwnej nadludzkiej mocy i nienaturalnej olbrzymiej pewności siebie i zapału. Emocjonalnie byłem zmrożony, ale skupiałem się dzięki temu na realizacji różnych założonych planów co przychodziło mi z wielką lekkością. Wszystko to na dawce 150mg. Lek jednak dawał mi coś istotniejszego, coś dzięki czemu nadal się nim leczę. Od dzieciństwa choruję na neurologicznie pokręcone schorzenie, które ogranicza mnie fizycznie poprzez wzmożone napięcie mięśniowe prawej strony ciała. Przez lata ciężko było mi przeskoczyć te ograniczenia. Na wenlafaksynie wszystko się zmieniło, lekarze sami byli zaskoczeni, że nie pomagały w takim stopniu leki specjalistyczne, a pomogło lekarstwo na depresje, dzięki któremu czuję się sprawny fizycznie a objawy choroby są zmniejszone. I choć na dawce 150mg czuję się jak android, to jednak jest to niska cena za tak zjawiskowy efekt. Dlatego też po półrocznym funkcjonowaniu na dawce 75, wracam do 150, mam jednak nadzieję, że nie na długo.

przez miko84 10 sty 2012, 10:37
Jest wiele schorzeń neurologicznych które powinny być leczone przywracaniem poziomu neurotransmiterów w mózgu, ale lekarze wolą leczyć objawy.
miko84

Sortuj wg