WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Lord Kapucyn 08 sty 2012, 01:33
klaudia napisał(a):co do cymbalty nie wiem czemu ona taka droga (...) skoro to praktycznie to samo co wenla

Cymbalta to to samo co Wenla w tym sensie, że należy do tej samej grupy SNRI i tak samo jak wenla hamuje wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny. A jest droga dlatego, że dopiero niedawno weszła na rynek polski. Escitalopram po "premierze" też był u nas drogi jak cholera. Zresztą nadal jest.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez tracershy 08 sty 2012, 12:54
Najbardziej zaskoczyło mnie w nowych cenach, że po refundacji efectin 150mg (cena-51,74) jest tylko 10 zł droższy niż dawka 75mg, w porównaniu z poprzednimi latami cena jest niska. Najdroższe pozostaną Efectin i Jarvis. Reszta leków z wenlafaksyną będzie tania jak barszcz. Np. za Efevelon 150 zapłacimy 15,23 a za 75mg 8,70. Ceny są dziwnie niskie, bo w grudniu za efevelon 75 płaciłem 19,90 :shock:

-- 08 sty 2012, 13:13 --

A jeśli chodzi o Cymbaltę to jak na razie nie podlega u nas refundacji, jak ktoś chce się tymi tabsami leczyć to musi mieć raczej gruby portfel.

przez Miss Worldwide 08 sty 2012, 15:52
nie kapuje tego. hiszpania to tez biedny kraj, tez maja efectin i zamienniki ale jakos na recepte niskie ceny. bez recepty efectin 75 ER kosztuje 38 euro a na recpete jak juz pisalam ze 3 euro. no i cymbalte tez refunduja. nie kminie co z ta polska. przeciez tutaj tez bieda a nawet wieksza niz w polsce bo bezrobocie 2 razy wyzsze niz w polsce. ostatnio jak czytalam to bylo 22 % a w polsce okolo 11%. wiec naprawde nie wiem jak w hiszpanii daja rade pomimo gorszej biedy a w polsce nas dobijaja.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 08 sty 2012, 16:52
a w polsce nas dobijaja.

Klaudia ,chociaż będzie to zdecydowanie off-top,ale muszę to z siebie wywalić. Moderator może to oczywiście póżniej wyrzucić do śmieci.Polska to barbarzyński kraj.20 lat po przemianach ,a jest w większości i coraz gorzej.Widać to szczegolnie ( bo ten temat znam dobrze)w skali refundacji leków na przestrzeni lat-jest tragicznie,a na pewno wszystko idzie w jeszcze gorszym kierunku .Nie znam warunków hiszpańskich,(refundacja leków)za to dobrze francuskie i w porównaniu z naszymi to kraj mlekiem i miodem płynący.Klaudia,podejrzewam ,że taki bezrobotny Hiszpan ,ew.rencista ,emeryt ma w porównaniu z poniżej średnio ( bo tych tutaj jest najwięcej) zarabiającym Polakiem i tak nieporównywalnie lepsze warunki bytowe ,socjal i pomoc od Państwa.I choć jest tam 22% bezrobocie ,Hiszpanie jakoś nie emigrują za chlebem i takiej skali jak biedni Polacy.Żadna nacja nie ucieka na zieloną wyspę p. premiera Tuska.Dziwne ,że nikt się nie pcha sie z 22% bezrobocia do 11%,bo tutaj w aptece musiałby (jak chory to i biedny),zostawić dużą część swoich marnych dochodów.Dla mnie być Polakiem i żyć w tym pięknym ,przesiąkniętym krwią kraju ,to oprócz choroby kolejny wielki Krzyż.
Dobrze ,że stąd uciekłaś .Tez jestem ze Szczecina.Pozdrawiam.Przepraszam za off-topa.Wywalcie go jak chcecie,musiałem to z siebie wyrzucić ,sorry.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Lord Kapucyn 08 sty 2012, 18:38
paweł3 dobrze gada. Może i offtop, ale taki był potrzebny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Miss Worldwide 08 sty 2012, 20:38
nie wiem co powiedziec.

do tego ciagle mialam na mysli juz wracac do polski a o dziwo teraz coraz mniej mam na to chec.
przecietna sprzedawczyni w sklepie zarobi u nas 1200zl czyli 300 euro a tutaj 900 euro, ceny sa takie same a nawet tansza zywnosc, wynajecie mieszkania nawet tansze niz w PL wiec ja sie zastanawiam jak z tymi samymi cenami my zarabiamy w PL 300 euro a hiszpan 900 i wtedy nie jest to jakos wiele ale na zycie normalne sarcza, oplaty, zywnosc, rachunki, a nawet cos tam oszczedzic. co z takim polakiem co zarobic 300 euro, musi wybrac chyba albo jedzenie albo oplacic czynsz i jak to robi to ja nie wiem.

cukier slyszalam w polsce juz dobiega do 5zl a tutaj 70-80 centow mleko litr 45 centow w kartonie u nas widzialam po 3 z czyms. i jak ma polak z 300 euro porownywac sie z hiszpanem z 900 euro .........................................................

(francja, niemcy itd maja wyzsze zarobki ale drozsze jest tez tam zycie niz hiszpanii )

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez tracershy 08 sty 2012, 21:39
A ja głupi wróciłem do Polski z Danii, gdzie uciekłem przed problemami, mogłem wieść przyzwoite życie, mając tam prawie całą rodzinę, ale jako młody chłopak pogrążony w depresji,nie potrafiący się przystosować i przezwyciężyć ograniczeń wróciłem tutaj naprawiać swoje życie. Z jednej strony dobrze się stało, zacząłem się leczyć w wieku 25 lat, choć już jako nastolatek miałem ze sobą problemy. Można powiedzieć, że przebudziłem się z letargu, z jakiejś nieokreślonej zgnilizny, którą obrastałem tyle lat. Tyle, że teraz jestem nieco rozdwojony. Kilka lat leczenia wenlą i niby jest ok, ale nadal mam poczucie, że się spóźniłem, zwłaszcza żyjąc w naszych polskich realiach.

przez cezar 08 sty 2012, 21:40
siema ludziska mam problema takiego teraz lece na biotexinie ale gówno daje mam nerwice lękową i lekką fobie spoleczną ostatnio nawal natretnych mysli kiedyś bralem ok 3 lata seroxat ale dostalem zespolu serotoninowego i lipa kiedy odstawilem seroksat wszystko wrócilo do normy i czulem sie w koncu normalnie ale to scierwo wrócilo dostalem pózniej zoloft i taki sredni byl chyba dwie paczki zżarlem ni i teraz mam bioksetin i doxepin ale to nie jest to mysle ze jutro pojde sam do lekarza ogolnego po efectin bo prywatnie do psychiatry juz mi sie poprostu niechce chodzic sam sobie teraz będe lekarzem jestem juz wykonczony mimo ze nic mi niebrakuje jako 37 letniemu facetowi nieumie odpalic normalnie jestem sam ni9emam kobiety paradoksalnie bylo ich wiele zyje w toksycznym domu u rodzicow chwilowo ktorzy mnie wogole nietoleróją stary to mnie nienawidzi ciągle zaczepki wszystko zle jak tylko jestem w tym chorym domu odrazy nerwy zaczynają dzialac zaznaczam ze swięty niejestem ostre życie ,blędy zyciowe ,nieszanowanie tego czego sie dorobilo itp myslui samobójcze cisną niewiem czy dam rade jeszcze jestem silny ale juz wymiękam powoli gdybym wiedzial co mnie spotka nigdy przenigdy niewziol bym extazy czy marihuany ale kij ma dwa konce niestety /cenzura/ kiedy to sie skonczy jakaś rodzina stabilizacja kredyt ,dobrze ze prace mam i w miare zarabiam ale ja jestem w pracy to mnie nie łapie to scierwo ale bylem ostatnio w holu gdzie bylo duzo ludzi siedzialem dobrze ubrany wyżelowany markowy zegarek dziewczyny zerkaly i nagle zaczelo sie blagalem tylko nie teraz prosze no i co ludzie odrazu zaczeli zerkac to jeszcze gorzej bylo i musialem wyjsc niedalem rady /cenzura/. kiedys szalalem teraz jak /cenzura/ dziadek laptop i tv szukam jakies fajnej koleżanki na tych portalach ale to lipa jest wole tak jak kiedys .trzymta sie i napiszta coś może poznam jakąś znerwicowaną 30dzieche tutaj :great: zrobimy wulkan emocji!!!!!!

przez Miss Worldwide 08 sty 2012, 22:14
no nietety tak juz mamy my z atakami paniki itd. ja tez i bylam stewardessa na antydepresantach i teraz mam prace na lotniksju. chodze do pracy w fajnym uniformie, siedzie przy biurku w sali VIP i nikt nawet sie nie domysla ze w torebce mam cymbalte i benzo bo gdybym nie miala to karetka by mnie musiala zabrac. :/

Pristiq 100mg

przez cezar 08 sty 2012, 23:36
widze ze jestesmy z jednego worka wszyscy ja tez zylem na zachodzie i wrócilem bo koledzy tęsknota a akoazalo sie ze to byl bląd i to wielki teraz pracuje tam a tu zyje i niepodoba mi sie to zycie mam zamiar wyjechac i zapomniec o wszystkim ale tu następny knif samotnośc!!!?? Donald jak zyć powiedz jak życ!!!

przez Kalebx3 09 sty 2012, 03:26
tu następny knif samotnośc!!!??

"Samotność to taka straszna trwoga...'', że nawet efectin nie pomoże ,a Donald to żaden ekspert żeby znał odpowiedzi na takie pytania.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez cezar 09 sty 2012, 08:49
kolego Pawel3 z przykrościa musze Ci powiedziec ze Twój Jezus namnie niedziala i nielapiesz metafor ale oki jak ktos chce wciskac mi kawalki o Bozi to dziękuje dlamnie Bozią jest praca i euro sex z fajną kobietą na slonecznych wakacjach .

przez intel 09 sty 2012, 09:34
i gdybym wiedzial co mnie spotka nigdy przenigdy niewziol bym extazy czy marihuany

dlamnie Bozią jest praca i euro sex z fajną kobietą na slonecznych wakacjach .

Masz tak zajebistych bogów i jakos zamiast Ci pomóc-gnoją Cię.....To jak to w końcu jest??????
intel

przez cezar 09 sty 2012, 09:53
używki nie są dlamnie Bogiem i tego niepowiedzialem przyczynily sie tylko do rozkręcenia nerwicy to po pierwsze po drugie nie interesuje mnie Kosciól wogóle po trzecie pomóc moge tylko sobie sam przy wspólpracy z nowoczesną medycyną. To bylo by na tyle kolego.

Sortuj wg