WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez ala1983 05 sty 2012, 21:19
*Wiola* napisał(a):Ja się nieśmiało wtrącę i powiem Wam ,że z mojego doświadczenia wynika ,że jednak jest różnica. Nie wiem jaka i mniejsza o to, ale jeśli różnica w cenie nie jest ogromna to mając do wyboru - zażywam oryginały.

:-*
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Lord Kapucyn 05 sty 2012, 21:24
Tak, jest różnica - na zasadzie efektu placebo i autosugestii. W miarodajnych badaniach klinicznych zgodnych ze standardami metodologicznymi nie ma żadnej lub prawie żadnej różnicy. Poza tym to, że generyk może zawierać inne substancje pomocnicze, nie znaczy, że je zawiera. To tylko ewentualność jaką dopuszcza procedura.

-- 05 sty 2012, 21:44 --

Myślę, że to ostatecznie zakończy temat. Artykuł "LEK GENERYCZNY W NICZYM NIE USTĘPUJE LEKOWI ORYGINALNEMU" z "Aptekarza Polskiego", pisma Naczelnej Izby Aptekarskiej, numer 02.2009, autor mgr farm. Tomasz Nawrocki:

http://www.aptekarzpolski.pl/index.php? ... Itemid=108

"Podsumowując, lek generyczny niczym nie ustępuje lekowi oryginalnemu. Szereg długoletnich i szczegółowych badań, kontroli i testów wyklucza jakiekolwiek obawy przed niepożądanymi skutkami w jego stosowaniu, innym sposobem działania czy też zupełnym jego brakiem."
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Miss Worldwide 05 sty 2012, 22:15
nie jestem zadnym specem od chemii itp, ale jak dla mnie chemia jest scislym przedmiotem i jesli jakis zwiazek ma dany wzor chemiczny i nazwe to nie wazne kto go wyprodukuje- to bedzie 100% to samo, jesli jakas najmniejsza zmiana w zwiazku chemicznym to juz nie jest ten sam zwiazek i nie bedzie mial tego samego wzoru ani nazwy. tak na moje chlopskie myslenie ;)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tracershy 06 sty 2012, 14:19
Ok, skończmy tą bezsensowną dyskusje, najlepiej będzie mówić, że bierze się wenlafaksynę bez podawania nazw handlowych, bo potem od słowa do słowa robi się mały mętlik i zastanawiamy się czy dany lek jest skuteczny. Niektórzy czują różnicę, inni nie. Sam jestem skromnym dorabiającym rencistą, przez 3 lata brałem prawie wyłącznie efectin od czasu do czasu romansując z generykami. Teraz biore zamiennie efectin i efevelon, zależnie od funduszy w danym miesiącu i generalnie jestem zadowolony, różnica jest minimalna tylko przy zamianie leków, potem jest ok. Ale chciałbym na jakiś czas wrócić do dawki 150mg, bo 75 jest słabawa.

-- 06 sty 2012, 19:34 --

to jest też warte przeczytania :

http://www.gazetalekarska.pl/xml/oil/oi ... /n20020303

-- 06 sty 2012, 19:39 --

http://kompendiumprawne.pl/2010/01/25/l ... to-sie-je/

-- 06 sty 2012, 19:45 --

W tym drugim artykule pisze, że różnica zawartości substancji czynnej między oryginałem a generykiem może wynosić do 20%.

-- 06 sty 2012, 19:56 --

Nie twierdzę, że przy każdym zamienniku taka różnica musi być, ale nie sądzę też, że każda firma farmaceutyczna produkująca dany lek ma taką samą ilość substancji jak oryginał, zwłaszcza, że ilość zamienników wenlafaksyny zrobiła się niemal kosmiczna. I tyle.

WENLAFAKSYNA - po jakim czasie poczuliście jej działanie ?

przez Gordon Strachan 06 sty 2012, 14:40
"po jakim czasie odczuliśmy działanie wenlafaksyny? "

po żadnym ponieważ jest to 'lek' placebo.

WENLAFAKSYNA - po jakim czasie poczuliście jej działanie ?

przez ala1983 06 sty 2012, 15:22
U mnie po 2 tyg. na 75 mg.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Adamo1 07 sty 2012, 00:18
o ile nie robią tego ścierwa w piwnicy, to nie ma znaczenia czy są trochę mocniejsze czy słabsze :lol:

są różne sposoby uzyskiwania danej substancji, ale zawsze w efekcie wychodzi ten sam związek chemiczny, a jak wygasa patent, to i pewnie robią to tak samo jak oryginał.

przez amelia83 07 sty 2012, 02:35
grrr.....ale dyskusja...to już chyba wszyscy wszystko wiedza o zamiennikach i innych wynalazkach....dzięki dokładnym opiniom i linkom.Dziękuje w imieniu wszystkich, choc akurat malo mnie to interesuje a bardziej cena wenli w tym roku jak się zmieni -bo przez ten bajzel w NFZ, juz nic nie rozumiem dowiem sie po 16, powizycie u P. ;) :mrgreen:

-- 07 sty 2012, 01:44 --

tzn. interesowało mnie czy jest jakakolwiek różnica oryginału od zamienników, bo sama kiedys zazywając efectin a potem zamiennik, wydawało mi się, że pogorszył mi sie nastrój....teraz juz wiem, że raczej sie nie różnia, bo skład ten sam substancji a substancje pomocnicze nie wywieraja az tak diametralnej róznuicy aby były te skutki zauważalne w nastroju, co najwyzej kilka dni na poczatku po odstawieniu oryginału a przejsciu na inny zamiennik....tak to zrozumiałam.Tyle tylko
jak ma pomagac to biorę, lakarz twierdzi, że jest okej; skutki uboczne swoja droga ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez New_World_Order 07 sty 2012, 09:13
Jeśli ktoś ma za dużo kasy może przerzucić się na Cymbaltę. Działanie bardzo podobne do wenli, natomiast znacznie mniej skutków ubocznych.

przez tracershy 07 sty 2012, 12:59
Dobra ludziska, temat zaszedł za daleko, dałem się sprowokować, a że z natury jestem czasem niewrażliwym cholerykiem 8) a temat leków i kontrowersji z nimi związanych nie wywołuje u mnie palpitacji serca (już, kiedyś było inaczej) bezmyślnie plotę :lol: . Sam biorę zamienniki, wiadomo z kasą bywa różnie, nie zawsze stać mnie na efectin i biorę Efevelon. Cena połowę niższa a różnicy praktycznie nie widzę, więc jest ok :D . I już mniejsza o ten cały temat, bo nam nerwicowcom może zrobić tylko kichę w mózgu :smile:

-- 07 sty 2012, 17:32 --

A właśnie jest już ktoś po wizycie u psychiatry w tym roku? jak to teraz wygląda z tą refundacją leków. Z listy leków refundowanych widzę, że efectin i kilka innych zamienników jest dużo tańsza, tylko nie wiadomo kto dostanie z literką P a kto nie.

przez Lord Kapucyn 07 sty 2012, 19:51
To kto dostanie dany lek na "P", a kto nie, jest chyba uzależnione od "F"'ki czyli diagnozy. Np. schizofrenicy dostawali Solian na "P", a schizoafekci i dystymicy musieli już bulić znacznie drożej. Zawsze taka lista była dostępna na stronach Ministerstwa Zdrowia albo NFZ, ale teraz nie mogę jej znaleźć. :?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez tracershy 07 sty 2012, 20:10
hmm szczerze to ja nawet nie wiem jaką mam diagnozę wpisaną w kartę, nigdy nie pytałem a i lekarz jedyne co powiedział na samym początku to "trzeba leczyć". Mam nadzieję, że nic się w tym roku nie zmieni.

-- 07 sty 2012, 20:25 --

Ale w przypadku wenlafaksyny chyba nic się nie zmieni, krytera są takie same jak w poprzednich latach.

przez amelia83 07 sty 2012, 20:30
hmmm... z tego co sie orientuje to efectin od tego roku ma byc o wiele tanszy a jak z innymi "wenlkami" to nie wiem....pozdrawiam ;)

-- 07 sty 2012, 20:39 --

http://leki-refundowane.com/

stronka lekow refundowanych od stycz 2012 , ministerstwa Zdrowia
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Miss Worldwide 07 sty 2012, 23:22
mi po wenli dali cymbalte i jak poczytalam to wyszlo, ze praktycznie to samo co wenla. spytalam lekarza i powiedzial, ze nie. dlatego probujemy cymbalte bo jaki sens zamieniac by bylo wenle na cymbalte skoro to samo zupelnie. co do ceny akurat u mnie nie ma roznicy czy efectin, czy zamiennik czy cymbalta czy co innego bo zawsze place okolo 2-3 euro na repcepte za kazdy lek. i pomimo ze moglam brac ten najdrozszy czyli efectin bo roznica miedzy nim a zamiennikiem to moze z 50 centow to bralaam w aptece i tak co popadnie. aby wenla. i to co miesiac innej firmy.

co do cymbalty nie wiem czemu ona taka droga (chodzi o cene bez recepty no i cene w polsce, nie wiem ile tam na recepte u mnie ze 2-3 euro) skoro to praktycznie to samo co wenla. a czy wierzyc lekarzowi czy nie to sama nie wiem bo czytalam ze to praktycznie to samo dzialanie. ale biore 2 miechy i jest gitara. jestem zadowolona z cymbalty. nie chodze nakrecona, nie chodze jak robocop jakis, nie czuje nic absolutnie nic ze biore jakies leki. tylko deprechy sie pozbylam (jak narazie na lekach)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Sortuj wg