WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez coma 04 sty 2012, 20:29
Mad_Scientist, well done :great:
coma

przez Lord Kapucyn 04 sty 2012, 20:33
coma, Kłaniam się uniżenie.

A wracając do temau: New_World_Order, brałeś wenlafaksynę? Jakbyś ją porównał do duloksetyny? Bo i to i to to SNRI.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez New_World_Order 04 sty 2012, 20:48
Brałem. Ogólne działanie minimalnie subtelniejsze. I wydaje mi się, że Cymbalta jest bardziej noradrenalinowa, oraz ma znacznie mniej efektów ubocznych.. Nastrój ok, po jednym, jak i drugim.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pasman 04 sty 2012, 22:06
New_world_order, może jesteś fanem utworu o tym tytule?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Miss Worldwide 05 sty 2012, 01:01
bralam efectin ze 2 lata albo 3 a pozniej bralam venle jaka popadnie, co miesiac innej firmy, jaka mi dali w aptece bo na recepcie mialam napisane tylko wenlafaxyna wiec obojetnie jakie bralam. nigdy nie poczulam zadenj roznicy w leczeniu a po 3 latach brania efectinu na pewno organizm by zajarzyl. dodam, ze tez jestem podatna na stany lékowe z byle powodu i strach przed tabletkami itd, zero roznicy, no moze tylko dzialanie efecitnu bylo ciut dluzsze tzn jak nie wzielam na czas efectinu to brak odzuwalam po okolo 10h po niezazytej dawce a po zamiennikach troche wczesniej (byc moze tez wmawianie sobie...........)

wetern efectinu- JA - stwierdza ze nie ma zadnej roznicy.
jak ktos ma swoje bledne zdanie to na co w ogole sie udziela na forum i pyta a pozniej neguje. majac swoje zdanie wyrobione juz sie nie pyta.

teraz jetem na cymbalcie 60, zero skutkow ubocznych prawie tu sie nazywa Xeristar. czuje sie dobrze. dopiero 2 miechy a juz jest OK.

jak by byly zamienniki to tez bym brala bez problemu tyle ze ja za cymbalte place ze 2 czy 3 euro wiec nie ma sensu szukac zamiennikow. ale to juz w temacie Cymbalta...

ludzie ktorzy nie umieja myslec logicznie poprostu sa malo inteligentni i nikt im nic nigdy nie przetlumaczy takze szkoda czasu na wypisywanie argumentow itd..........

jak mnie boli brzuch czy glowa to wale ibuprom i patrze ile ma mg ibuprofenu a nie jakiej jest firmy :/
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

WENLAFAKSYNA - po jakim czasie poczuliście jej działanie ?

przez misiek_1 05 sty 2012, 09:35
brałam 2 miesiące ale nie przyniosło to żadnej poprawy, zmieniono mi na anafranil ten okazał się strzałem w 10!

przez Guzik 05 sty 2012, 10:00
Ile średnio trwa kuracja wenlafaksyną? Biorę ponad rok, miałam odstawiać, ale na dawce 75mg jest ze mną zdecydowanie gorzej więc powracam do 150mg. Ile to może trwać? Przecież nie można całe życie wenli brać!

Co do zamienników, ja biorę co leci, a raczej co najtańsze w aptece, zazwyczaj biorę coś za 9zł (aktualnie faxigen) i żyję. Nie odczuwam żadnej różnicy. Jedynie ze względów estetycznych wolę te żółte tableteczki z granulkami które ma np. symfaxin czy velafax, ale ze względów cenowych spożywam różowe - w końcu to ładny kolor i ładna cena.

przez ala1983 05 sty 2012, 14:28
Mad_Scientist napisał(a):Zapytaj się lekarza psychiatry czy jest różnica w działaniu pomiędzy lekiem oryginalnym, a lekami odtwórczymi, i dlaczego większość lekarzy z powodzeniem przepisuje je swoim pacjentom. Odpowiedź rozwieje Twoje wątpliwości.

Otóż wyobraź sobie, że lekarze twierdzą, że jest różnica. Chcesz mnie pouczać, osobę z prawie 12 letnim stażem leczenia? Proszę Cię, daruj sobie..

-- 05 sty 2012, 13:31 --

klaudia napisał(a): wetern efectinu- JA - stwierdza ze nie ma zadnej roznicy.

weteran wenlafaksyny - JA, stwierdza, że różnica jest.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez New_World_Order 05 sty 2012, 14:31
ala1983, Wszystko spoko, tylko nie marudź, że leki poszły w górę, kupując najdroższą ''podróbę''.
Ostatnio edytowano 05 sty 2012, 14:32 przez New_World_Order, łącznie edytowano 1 raz

przez tracershy 05 sty 2012, 14:31
Przepisy mówią, że leki generyczne, muszą zawierać minimum 75% substancji leku oryginalnego, więc wchodzi tu w grę też kwestia "czystości" leku. Mam ciocię farmaceutkę i kumpelę, której mąż jest psychiatrą i zdradzono mi pewne zasady. Brałem efectin i kilka generyków. Zwykle jak przechodziłem z zamiennika na efectin przez kilka dni czułem większego kopa zanim się przyzwyczaiłem, czasem różnicy nie czuć, czasem jest subtelna. Biorąc faxigen jeszcze tego samego dnia wieczorem czułem się jakby dawka była za słaba. Nie mam nic przeciwko generykom, sam je czasem biorę. Nie można mówić, że w generyku jest co innego, ale ważne są też proporcje, mało który zamiennik zawiera 100% leku oryginalnego, bo było by to mało opłacalne dla koncernów. Oczywiście znam osobę, która czuła się okropnie na efectinie twierdząc, że jest dla niej za mocny, a bardzo dobrze czuła się biorąc jarvis czy alventę. Ja osobiście z zamienników najlepiej czuję się na efevelonie. Jest też kwestia wypełniaczy, dodatków. Efectin jest lekiem najczystszym pod tym względów, ale to wcale nie oznacza, że dla każdego musi być najlepszy.
Ostatnio edytowano 05 sty 2012, 14:35 przez tracershy, łącznie edytowano 1 raz

przez New_World_Order 05 sty 2012, 14:33
Brałem 5 zamienników wenlafaksyny i nie było najmniejszej różnicy w działaniu. To samo było z SSRI i benzo.

przez ala1983 05 sty 2012, 14:38
tracershy napisał(a):Przepisy mówią, że leki generyczne, muszą zawierać minimum 75% substancji leku oryginalnego, więc wchodzi tu w grę też kwestia "czystości" leku. Mam ciocię farmaceutkę i kumpelę, której mąż jest psychiatrą i zdradzono mi pewne zasady. Brałem efectin i kilka generyków. Zwykle jak przechodziłem z zamiennika na efectin przez kilka dni czułem większego kopa zanim się przyzwyczaiłem, czasem różnicy nie czuć, czasem jest subtelna. Biorąc faxigen jeszcze tego samego dnia wieczorem czułem się jakby dawka była za słaba. Nie mam nic przeciwko generykom, sam je czasem biorę. Nie można mówić, że w generyku jest co innego, ale ważne są też proporcje, mało który zamiennik zawiera 100% leku oryginalnego, bo było by to mało opłacalne dla koncernów. Oczywiście znam osobę, która czuła się okropnie na efectinie twierdząc, że jest dla niej za mocny, a bardzo dobrze czuła się biorąc jarvis czy alventę. Ja osobiście z zamienników najlepiej czuję się na efevelonie. Jest też kwestia wypełniaczy, dodatków. Efectin jest lekiem najczystszym pod tym względów, ale to wcale nie oznacza, że dla każdego musi być najlepszy.

No właśnie, wszystko zależy od organizmu, osoby bardziej wrażliwe (czyli np. ja) odczuwają te drobne różnice.

przez tracershy 05 sty 2012, 14:38
Gdybyś np. przez rok brał tylko efectin, a potem przeszedł na zamiennik różnicę byś odczuł. Faktem jest, że żaden generyk nie ma w sobie 100% wenlafaksyny. Koleżanka gdy brała efectin w dawce 150 mg i chciała przejść na alventę musiała zwiększyć dawkę by czuć się tak samo.

-- 05 sty 2012, 14:40 --

Właśnie, jest to kwestia organizmu, jednemu bardziej będzie odpowiadał generyk, drugiemu oryginał i tyle.

przez ala1983 05 sty 2012, 14:43
New_World_Order napisał(a):Brałem 5 zamienników wenlafaksyny i nie było najmniejszej różnicy w działaniu. To samo było z SSRI i benzo.

Benzo? To musisz mieć wyjątkowy organizm, skoro nie czujesz różnicy między lekami z tej grupy.

Sortuj wg