WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez tracershy 23 gru 2011, 20:36
Mam pewien dylemat. Cztery miesiące lekarz zmniejszył mi dawkę efectinu ze 150 na 75 mg, głównie za moją namową. Byłem zmęczony tą dawką, przytłaczał mnie androityczny stan, miałem wrażenie, że leki są za mocne. Po zmianie dawki przez półtora miesiąca było super, czułem się dobrze. Ale już od 2 miesięcy czuję się nijak, jestem zgaszony, zapał i energia się ulotniły, wszystko robię bardziej z musu niż z chęci. Miałem dozdać maturę z kilku przedmiotów, żeby dostać się na studia w przyszłym roku, ale....no właśnie, moje plany i postanowienia prysły. Stwierdziłem, że nie dam rady się przygotować i przełożyłem maturę. Zacząłem w siebie wątpić. Na dawce 150 mg wszystko przychodziło mi z taką łatwością, nawet nie myślałem by coś przekładać w edukacji, parłem przed siebie z podniesioną głową przeskakując wszystkie przeszkody, a teraz już nie mam takiej energii, motywacji i wiary, ciężko mi się określić w swoim chceniu. Być może pośpieszyłem się ze zmniejszeniem dawki. Teraz chciałbym do niej wrócić bo mam się generalnie do dupy.

przez amelia83 23 gru 2011, 20:51
tracershy , nie jestem lekarzem, byc moze powinienes powrócić na dawkę 150 mg, a moze tak byc, że lek sie na tyle uaktywnił i słabsze jest jego działanie :bezradny: od jak dawna jestes na wenli ?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez agnitum 23 gru 2011, 20:54
tracershy, tak działa i na mnie velaf, na początku rewelacja, potem zmniejsza się napęd, lekarz przepisuje wyższą dawkę, znów jest lepiej, potem śpię, jestem byle jaki, jak zmniejszę, to jeszcze gorzej, to tak jakby ten lek kompletnie uzależniał i jednocześnie prowokował szamanie większych dawek cały czas.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tracershy 25 gru 2011, 16:03
hmm w lutym będzie 3 lata :shock:

przez sens 25 gru 2011, 17:09
Madzialenka napisał(a):ala 1983 zostałam na Efectinie (3 opakowanie ). Lekarz powiedział, że to skutek uboczny, który trwa za długo, ale niedługo chcę odstawiać wszystkie leki, bo zamierzam zajść w ciążę.

Ja na wenli jestem ponad rok 1 przerwą 2 miesięczną przerwami. Tylko że jak zmiejszałam dawkę albo odstawiłam to deprecha wracała....
Ja też bym chciała zajść w ciążę tylko się boję że jak odstawię leki to będzie mną rzucać... Też sie boję, że przekażę dziecku jakieś błedne schematy zachowań... bo geny przy nerwicy akurat chyba niewielka rolę odgrywają, raczej kwestia błednych schematów myślowo zachowaniowych.

Madzialenka a jak długo masz brać leki po uzyskaniu stabilizacji?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Miss Worldwide 26 gru 2011, 15:43
co do dziecka, ja boje sie, ze np w ciazy dostane atakow paniki czy depresji i wtedy bede musiala brac benzo i antydepresanty i faszerowac tym plod........ no jak na plod wplywaja takie ataki paniki? przeciez dziecko odczuwa wszystko to co matka, wtedy pewnie urodzi sie juz znerwicowane
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez ala1983 26 gru 2011, 16:16
klaudia napisał(a):co do dziecka, ja boje sie, ze np w ciazy dostane atakow paniki czy depresji i wtedy bede musiala brac benzo i antydepresanty i faszerowac tym plod........ no jak na plod wplywaja takie ataki paniki? przeciez dziecko odczuwa wszystko to co matka, wtedy pewnie urodzi sie juz znerwicowane

No właśnie, dlatego zamierzam dmuchać na zimne i w końcu raz na zawsze przerwać ten chory łańcuszek w naszej rodzinie, aby nikt już nie musiał cierpieć.
Ale to temat nie na ten wątek raczej.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez realbarca 29 gru 2011, 21:14
ja biore wenlafaksyne juz miesiac i czuje sie w miare dobrze

ALVENTA (Wenlafaksyna-Velafax,Efectin,Venlectine)

przez Darko111 02 sty 2012, 14:39
Witam ma pytanie bo czujem się nie fatalnie (niepokój lęk nie mogę się nad niczym skupić bo zaraz dostaję silnego rozdrażnienia i to silnego ) :evil:
Co jest tego powodem może już zakończyć leczenie ( biorę ponad cztery mieczy venlabax mr 75mg) może tego leku jest za dużo.
Bo lekarz zwiększył ni dawkę dwa tygodnie temu na 150mg brałem trzy dni i myślałem ze zwariuję i lekarz kazał powrócić do dawki 75mg .
Może po dodaniu dawki 150mg na te trzy dni i odjęciu potem wywołało skutki uboczne jak na początku brania tego leku
I od tamtej pory jestem taki nerwowy ale to dziwne bo humor by był co wy na to

ALVENTA (Wenlafaksyna-Velafax,Efectin,Venlectine)

przez Guzik 03 sty 2012, 08:37
Wracają mi czucia, które miałam rok temu, a odeszły po wenli. Chyba miast odstawiania, czeka mnie powrót do dawki 150mg. Beznadzieja.

przez stracony 04 sty 2012, 12:18
Witam w dziale o wenalafaksynie. Dostałem efevelon 37,5mg i na razie przegrzebałem się z trudem przez wątek o alvencie. Jestem przerażony skutkami działania Wena na libido i ogólnie skutkami ubocznymi oraz odstawiennymi. Mam depresję, w lepszych okresach to "jedynie" dystymia a do tego depersonalizacja i lęk przed przyszłością. W tym momencie najchętniej przestałbym istnieć ale mobilizuję się jak mogę dla dobra dziecka by jeszcze pociągnąć. No i właśnie, jeśli mam jakoś istnieć i ma mi się polepszyć to nie chcę być sam (jestem po rozwodzie), a że jestem po 40 i do tego lek ma pogorszyć moje libido to już całkowita załamka. Stosowałem wcześniej fluoksetynę (seronil) i poprawiła moje myślenie na jakiś czas po odstawieniu, a odstawiłem bo kompletnie odbierała mi napęd i chęci do czegokolwiek. Psychoterapia kompletnie na mnie nie działa ( chodziłem rok). Czy z wenlafaksyną faktycznie życie erotyczne przestaje istnieć? Prosić o zmianę leku zanim go zacznę zażywać na inny, tylko jaki? Od 2 miesięcy mam znów nasilającą się depresję, bez leku już wkrótce mogę przestać funkcjonować w społeczeństwie.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez shinobi 04 sty 2012, 12:56
zatracony, im mniej czytasz na forach tym lepiej. Może nie przestanie istnieć, gdy człowiek nie naczyta się o tym, nie będzie tego wręcz oczekiwał.

przez ala1983 04 sty 2012, 18:39
Aktualna cena Efectinu ER 75 w nowym roku :arrow: 41,29 zl.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez New_World_Order 04 sty 2012, 18:50
ala1983, efevelon kup. Pełnopłatny kosztuje 29 zł. Ze zniżką 20 zł. To jest to samo.

Sortuj wg