WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez egon z poczty 21 gru 2011, 12:45
To nie zażywaj ssri ani wenlafaksyny ,są inne leki np reboksetyna lek po którym przeżycia emocjonalne mogą potęgowac się np słuchanie muzyki potrafi wywołać ciarki na ciele.
Nie ma tutaj żadnej kwestii że jesteśmy winni sami pozwalając terapeutom by mieszkali miedzy nami.

przez agnitum 21 gru 2011, 12:58
a ja dziś miałem rano ból gardła, potem przeszło, ale kaszlę, nie wiem czy to kolejne przeziębienie, czy jakaś reakcja na velafax, niedawno tez tak miałem.

przez Madzialenka 21 gru 2011, 13:22
ala 1983 zostałam na Efectinie (3 opakowanie ). Lekarz powiedział, że to skutek uboczny, który trwa za długo, ale niedługo chcę odstawiać wszystkie leki, bo zamierzam zajść w ciążę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ala1983 21 gru 2011, 20:41
Madzialenka, Odważna decyzja. Ja z moimi dolegliwościami chyba świadomie zrezygnuję z zakładania rodziny. Tak będzie dla wszystkich najlepiej.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez carlosbueno 21 gru 2011, 20:46
ala 1983 nie dla wszystkich bo na pewno nie dla polskiego starzejącego się społeczeństwa. :D
Ja też nie widzę siebie jako głowy rodziny, chyba że bym wygrał parę milionów w totka.
Największy Forumowy Maruda

przez ala1983 21 gru 2011, 20:59
carlosbueno, Akurat pieniądze to trugorzędna sprawa, najważniejsze jest dobro dziecka. U ludzi z problemami emocjonalnymi jest ciężko wychować zdrowe pod tym względem dziecko. Jest duże prawdopodobieństwo, że coś podobnego "zafunduje" się własnemu dziecku. Chyba bym tego nie zniosła, gdyby tak się stało..

przez carlosbueno 21 gru 2011, 21:04
Może i tak, ja bym się bardziej o geny bał i sytuacje materialną niż samo wychowanie no ale jako matka się w większym stopniu wychowuje dziecko niż facet.

przez ala1983 21 gru 2011, 21:22
carlosbueno, no geny też do tego wszystkiego..

przez Madzialenka 21 gru 2011, 21:42
Zupełnie się z wami nie zgadzam! Mam dużo koleżanek chorujących na nerwicę, które mają wspaniałe, zdrowe dzieci a i w czasie ciąży dobrze się czuły. Poza tym mam wspaniałego męża, który mnie wspiera i zawsze mogę na niego liczyć, także ani ja ani mój lekarz nie uważamy, żeby była to odważna decyzja.Bycie chorym na nerwy nie oznacza,że nie można być rodzicem!

przez Kalebx3 21 gru 2011, 21:44
Odważna decyzja. Ja z moimi dolegliwościami chyba świadomie zrezygnuję z zakładania rodziny. Tak będzie dla wszystkich najlepiej.

To i ja wtrącę swoje trzy grosze,do końca nikt nikomu nie zapewni jakie będzie dziecko,które się urodzi i całe jego życie póżniej. To życie potrafi nieżle zaskakiwać, a takie gdybanie ,że geny ,że problemy psychiczne, materialne,etc. to i dziecko z góry skazane jest na porażkę i życiowa niedorajdę,to lipne gadanie. Wiadoma sprawa ,że założenie rodziny i urodzenia dziecka to musi być dojrzała i przemyślana decyzja,ale nie patrzyłbym na to tak sztywno i nerwicowo.Nikt z nas nie jest Panem życia i śmierci ,a tym bardziej kimś ,kto wie jak potoczy się nowe ,odrębne niepowtarzalne ŻYCIE.Wydaje mi się tez Alu ,iż wiele zależy od osoby partnera ,którego przeznaczy Ci Bóg,a często tak bywa ,że nadrabia on braki osoby,która może mniej i której trudniej.Tak więc głowa do góry ,a jak Ty powiedziałaś powyżej to można mówić grubo po pięćdziesiątce.Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez carlosbueno 21 gru 2011, 22:06
Wydaje mi się tez Alu ,iż wiele zależy od osoby partnera ,którego przeznaczy Ci Bóg,a często tak bywa ,że nadrabia on braki osoby,która może mniej i której trudniej.
Nie wiedziałem że Bóg wyznacza partnera, chyba aż takich możliwości on nie ma to trochę średniowieczne rozumowanie że nas los jest w rękach Boga. Przez takie gadanie Afryka, cześć Azji i Ameryki wciąż są zacofane bo uważają że wszystko jest w rękach Boga choć mają przynajmniej wysoki wskaźnik urodzeń i może w przyszłości oni zdominują wygodnicki świat.

przez Kalebx3 21 gru 2011, 22:14
Carlosbueno, napisałem BÓG ze swojego punktu widzenia całej Rzeczywistości-jako osoba wierząca.Ty dla swojej wygody zastąp słowo BÓG ,słowem PRZYPADEK i od razu podejrzewam tylko będzie Ci lżej .I nie wydaje mi się ,że to jest nawet trochę średniowieczne!!!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ala1983 21 gru 2011, 23:46
Wiecie, wiadomo, ze nie mozna od razu zakladac, ze dziecko z gory jest skazane na porazke, ale jednak prawdopodobienstwo tego jest wieksze niz u zdrowych rodzicow. Jest watek na forum (nie pamietam dokladnego tytulu) cos w stylu "jak reaguja wasi bliscy" czy cos takiego. I tam dziewczyny pisza, ze ich dzieci jednak bardzo cierpia z powodu "zachowan chorobowych" matki czy ojca. Ja sie po prostu zwyczajnie boje. Wiem jakie pieklo ja przezylam, nie chcialabym aby moje dziecko przechodzilo przez cos podobnego, tym bardziej, ze sama nie daje sobie rady z wlasna choroba a co dopiero z dzieckiem. To dobrze, jesli ktos ma meza, ktory wspiera i pomaga. Moj chlopak tez taki byl, az w koncu zostawil mnie krotko przed slubem. O zachowaniu mojego ojca nawet nie wspomne... po prostu mam negatywne doswiadczenia i dlatego patrze teraz na to wszystko bardziej pesymistycznie a raczej powiedzialabym realniej.

przez agnitum 22 gru 2011, 01:52
mi się wydaje, że to bardziej może być kwestia tego, jak potem rodzice zachowują się przy dziecku, bo jak są chorzy, to reagują różnie, nie kontrolują się, krzyczą, biją, to wtedy faktycznie dziecko ma źle.

Sortuj wg