WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez tracershy 08 gru 2011, 21:02
W porównaniu z obecnym roku w przyszłym roku Efectin będzie prawie o połowę tańszy niż obecnie. Efectin Er 150 mg teraz bez refundacji kosztuje 153 zł (z refundacją około 130), a od stycznia będzie kosztował 95 zł (z refundacją 88 zł). W dawce 75 mg będzie kosztował 59 zł - z refundacją 50 zł. Efectin już w tym roku wypadł z listy leków refundowanych 50% przez kosmiczną ilość generyków, które tworzą się jak grzyby po deszczu i widocznie tym z góry nie opłacało się dokładać połowę do leku za 150 zł. Dlatego prawie cały rok płaciłem 130 zeta za lek.Ale już teraz za 75 mg płacę 49 zł. Jednak ktoś pomyślał i obniżył cenę bez refundacji i choć refundacja na P będzie wynosiła tylko pare złotych to i tak się opłaca, a to czy dostanę to na P to już mnie ani grzeje ani ziębi. Co prawda generyki i tak wychodzą taniej, ale jak ktoś woli efectin nie będzie musiał już tak łapać się za głowę przy jego cenie :D Dla mnie to niezła wiadomość, bo zaoszczędzę parę dyszek. Leczę się wenlą od 3 lat i Efectin to naprawdę bardzo solidny, konkretny lek 8)

przez ala1983 08 gru 2011, 21:13
tracershy napisał(a):W porównaniu z obecnym roku w przyszłym roku Efectin będzie prawie o połowę tańszy niż obecnie. Efectin Er 150 mg teraz bez refundacji kosztuje 153 zł (z refundacją około 130), a od stycznia będzie kosztował 95 zł (z refundacją 88 zł). W dawce 75 mg będzie kosztował 59 zł - z refundacją 50 zł. Efectin już w tym roku wypadł z listy leków refundowanych 50% przez kosmiczną ilość generyków, które tworzą się jak grzyby po deszczu i widocznie tym z góry nie opłacało się dokładać połowę do leku za 150 zł. Dlatego prawie cały rok płaciłem 130 zeta za lek.Ale już teraz za 75 mg płacę 49 zł. Jednak ktoś pomyślał i obniżył cenę bez refundacji i choć refundacja na P będzie wynosiła tylko pare złotych to i tak się opłaca, a to czy dostanę to na P to już mnie ani grzeje ani ziębi. Co prawda generyki i tak wychodzą taniej, ale jak ktoś woli efectin nie będzie musiał już tak łapać się za głowę przy jego cenie :D Dla mnie to niezła wiadomość, bo zaoszczędzę parę dyszek. Leczę się wenlą od 3 lat i Efectin to naprawdę bardzo solidny, konkretny lek 8)

Co ty gadasz? :shock: Skad te kosmiczne ceny? :shock: Ja za 75 mg juz dawno placilam 46 zl. Za 150 mg- 95 zl.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez tracershy 08 gru 2011, 21:17
Madzialenka, może spróbuj zamiennika z wenlafaksyną. Efectin ma bardzo mocne działanie, zwłaszcza jeśli bierzesz dużą dawkę. Moja kumpela brała go przez 2 tygodnie, ale był dla niej za mocny i źle się czuła. Zamieniła na jarvis i było ok. Problemy z rozmazanym wzrokiem, jej spieciami w głowie, przechodzącymi w bóle minęły.

-- 08 gru 2011, 21:20 --

ala1983, Od stycznia do września takie były ceny w każdej aptece w moim mieście. Przy zamawianiu w aptekach internetowych wychodziło taniej, ale tylko o pare złotych. Też płaciłem około 50 zł za 75 mg i 90 za 150, ale rok temu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Madzialenka 08 gru 2011, 21:52
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi :uklon:

przez ala1983 08 gru 2011, 22:00
tracershy, A no chyba ze tak, bo ja wlasnie rok temu odstawilam.

przez kamor 12 gru 2011, 20:41
Na forum nie handlujemy lekami
Ostatnio edytowano 15 gru 2011, 21:05 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto treść

przez agnitum 15 gru 2011, 18:36
witaj, czytałem Wasze posty, proszę o pomoc, bo mam dość już, a nie wiem co robić.

Biorę velafax wiele miesięcy, zaczynałem spać po nim, ale na kontrolnej wizycie lekarz zamiast mi pomóc zejść z vel lub zamienić na coś innego, kazał podwyższyć dawkę.
Ja nie chcę tego, bo po prostu śpię.
Chciałbym zejść całkowicie.
Nie wszedłem na wyższą dawkę, ale przez parę dni redukowałem do 37,5 mg dziennie z 2 razy dziennie.
W momencie, gdy odstawiłem całkowicie, to nie mogłem wstać z łóżka, w ogóle bym spał i spał. Może powinienem to przespać. Nie wiem. Ale są przy okazji biegunki.
Więc jest tak, mogę to przespać, nawet przez tydzień, dwa albo jakoś redukować podpierając się jakimś innym lekiem. jakim?
Na pewno loperamid na biegunkę, ale coś jeszcze?
Poradźcie mi coś, proszę.

przez ala1983 15 gru 2011, 20:43
kamor, Przecież nikt tu niczym nie handluje, głąbie.

-- 15 gru 2011, 19:53 --

agnitum, Piszesz, że bierzesz ten lek wiele miesięcy i dopiero teraz zaczynasz spać po nim? To wynika z tego, że tolerancja się wykazała i lekarz miał rację zwiększając Ci te dawki. Sam widzisz, że teraz po odrzuceniu całkiem zasypiasz. A biegunki są, bo za szybko odstawiłeś. Kilka dni to za krótko !
Wróć do leku na tej dawce, którą wskazał lekarz, ale nie tak od razu. Nie wiem jaką dawkę brałeś. Albo po prostu poproś o zmianę jeśli Ci ten lek nie pasuje.
Pozdrawiam

przez *Wiola* 15 gru 2011, 21:04
ala1983, To nie Kamor napisał: :mrgreen:
ja wykasowałam jego "ogłoszenie " o sprzedaży leków i napisałam że tu lekami nie handlujemy:)
Moderator

przez *Monika* 15 gru 2011, 21:09
wiola173, :D :D :D
Obrazek
Główny Moderator

przez ala1983 15 gru 2011, 21:15
wiola173, Przepraszam.

przez *Wiola* 15 gru 2011, 21:20
ala1983, Nie szkodzi, to jemu się oberwało :mrgreen: Chociaż słusznie , bo z tego co widzę to wszedł tu tylko po to ,żeby sprzedać leki.Usunęłam 3 posty i 2 zmieniłam, wszystkie z ofertą sprzedaży.
Moderator

przez agnitum 15 gru 2011, 21:50
ala1983 napisał(a):kamor, Przecież nikt tu niczym nie handluje, głąbie.

-- 15 gru 2011, 19:53 --

agnitum, Piszesz, że bierzesz ten lek wiele miesięcy i dopiero teraz zaczynasz spać po nim? To wynika z tego, że tolerancja się wykazała i lekarz miał rację zwiększając Ci te dawki. Sam widzisz, że teraz po odrzuceniu całkiem zasypiasz. A biegunki są, bo za szybko odstawiłeś. Kilka dni to za krótko !
Wróć do leku na tej dawce, którą wskazał lekarz, ale nie tak od razu. Nie wiem jaką dawkę brałeś. Albo po prostu poproś o zmianę jeśli Ci ten lek nie pasuje.
Pozdrawiam

Ala, brałem 2 x dziennie po 37,5, potem sam zszedłem do 1 x dziennie 37,5 bo za dużo spałem po nim. Potem zszedłem na dzień, dwa do zera. Ale leżałem na wpół martwy na wyrze, kompletnie jak trup. Do tego biegunka.
Takie odstawienia miałem dwa, teraz próbowałem drugi raz.
Lekarz kazał mi brać w takim układzie 2 x po 75, czego nie rozumiem. Mógł mi przecież zmienić lek na inny? Może nie chciał, bo wiele innych leków miało dla mnie objawy uboczne. Ale skoro jest to wynik uzależnienia, jak mówisz, to na wyższą dawkę też się przecież uzależnię, tak?
Pytam, bo lek prawdopodobnie muszę brać do końca życia i nie rozumiem takiego dopasowywania lekul, gdy mówię lekarzowi jw.

dziś po południu wziąłem 1 x 37.5, jak dalej dawkować, żeby dojść do dawki wymaganej przez lekarza, czyli 2 x 75 mg? co ile dni zwiększać dawkowanie?

Pozdrawiam.

przez MalaMi1001 15 gru 2011, 22:25
Ja jestem własnie w trakcie odstawiania wenlafaksyny. brałam ją przez ponad rok. Na poczatku było fantastycznie, moje nastrectwa myslowe związane z przeszłością, analizowanie i nieuzasadnione poczucie winy znikneły zupełnie, zaczełam nowe życie do czasu aż dawka 75mg przestała działać, zaczęły się jakieś dziwne lęki, strach przed przyszłością (o ironio!), natręctwa wróciły ze zdwojoną siłą. No więc dawka 150mg. Jeszcze gorzej. Więc dawka 225mg. A to już była katastrofa. Mega senność, mogłam spać 24 godziny na dobę, totalne zmeczenie fizyczne i psychiczne, natrectwa myślowe, ogólnie jeden wielki burdel w głowie, 1000 myśli na sekundę i kazda inna. Psychiatra zdecydowała odstawić. Kazała mi schodzić z dawki po 75mg. Póki co prady mam, ale bardzo rzadko, głównie przy sztbkim wstawaniu lub ogólnie szybszych ruchach. A tak poza tym same pozytywy odstawiennia: mniej zamulenia, perystaltyka jelit wraca do normy, burdel w głowie mniejszy. Aktualnie jestem na dawce 75mg, za tydzień mam zacząć do tego brać 0,5 tabletki depralinu i po tygodniu zupełnie odstawic wenlę. Psychiatra powiedziała, że jesli bez wenly będę się bardzo źle czuć muszę przez to przejść i tyle, bo ona mi kroplówki nie poda a w szpitalu mnie wyśmieją.... Wystraszyłam się... Myslicie, ze może być az tak źle skoro zacznę już brac drugi lek?

Sortuj wg