WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Miss Worldwide 14 lis 2011, 00:26
Tlen, bo tak najlepiej. zero objawow. jak masz kapsulki to kup sobie puste i sama sobie rodzielaj. ja na efectinie akurat nie mialam zbytnio ubocznych ale seroxat wytrzepal mnie jak stonke na chemielu. lekarka zamiast kazac pare dni lykac polowe tabletki itd to walnela z grubej rury. nie kazdy lekarz to lekarz. juz ja ich znam wszystkich, niektorzy chca pomoc a niektorzy tylko wala po ksiazce co wypisac i spadaj. normalny psychiatra ktoremu zalezy na wyleczeniu i pomocy to nie spedza mniej czasu na 1 wizyte niz pol godziny. a ja mialam takich, co jest? ah to i to? prosze recepte do widzenia.

i co?

5 lat brania efectinu i niby juz wszystko ok. a teraz mam taka depreche ze znowu ide do psychiatry. szkoda, ze nie jestem w Polsce bo zanim znajde tu jakiegos dobrego to pewnie zalicze paru konowalow. A w Polsce juz mialam takiego dobrego lekarza, wyprowadzil mnie na prosta, wszystko tlumaczyl, nie patrzal na zegarek. duzo to daje oj duzo, jak psychiatra ci tlumaczy co sie z toba dzieje, co bedzie sie dziac, dlaczego, dlaczego tak cialo reaaguje itd itp, po takiej rozmowie od razu czujesz sie lepiej.

efectin podzialal na taki paniki itd ale za slabo na depreche. czuje sie jak warzywo, atakow paniki juz nie ma, zreszta mam benzo na wszelki wypadek a ostatnio sie nim troche faszeruje bo mam wszystkiego dosyc.

jak konowal nie poswieca ci wiecej niz 20 min to szukaj innego lekarza. ja przeszlam przez prawie 10 i znalazlam jednego jedynego co mi pomogl. aptekarz tez lekarz ......... :/
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez shinobi 14 lis 2011, 08:42
kaja74, dziwny ten Twój lekarz. Powinnaś rozpocząć branie wenlafaksyny tak, jak powiedział Tlen. Zero skutków ubocznych. Proponuję nie rezygnować z leku i spróbować właśnie tego rozwiązania.

przez kaja74 14 lis 2011, 18:27
Nigdy nie słyszałam o tym leku...pamiętam za to ,że kilka lat temu rewelacyjnie reagowałam na Prozac...prawdziwa tabletka "szczęścia".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coma 14 lis 2011, 18:41
shinobi, dlaczego dziwny? wiele osób zaczyna od dawki 75 mg, wydaje mi sie ze jest to często praktykowane
coma

przez Miss Worldwide 14 lis 2011, 19:07
no wiec w dole poszlam do lekarza i na pierwszy rzut dal mi nowy antydepresnat bo efectin za malo dzialal na depreche a panike zniwelowal.
mam juz date do psychiatry ten zadecyduje co dalej, czy ten sam lek, czy psycholog it. mieszkam w hiszpanii i dostalam:

XERISTAR 30mg
capsulas duras
(duloxetina) CO TO JEST?????? W NASZYM POLSKIM APTEKARSTWIE? (oczywsicie rozumiem w moim drugim jezyku prawie ojczystym, ze capsula dura to twarde kapsuly ;) , chodzi o to jak ten lek sie w polsce nazywa) zebym mogla sie wbic w odpowiedni topic na posty.

z gory dzieki.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez Michuj 14 lis 2011, 19:08
klaudia, to jest to co ja biorę. No, w końcu nie będę sam :lol: u mnie 6 dzień leci. W Belgii jest bardzo chwalony.

W Polandi nazywa się Cymbalta. Liczę na efekty podobne do wenlafaksyny.
Michuj

przez Miss Worldwide 14 lis 2011, 19:44
lekarz tez chwalil bo ponoc jeden z tych co daje najmniej efektow ubocznych, tyle ze w polsce znalazlam Cymbalta - Duloxetinum hydrochloridum, a u mnie w hiszpanii XERISTAR Duloxetina, czemu nie ma nic o hydrochloridum w hiszpanksim skladzie? ja mam to http://www.doctoralia.es/medicamento/xeristar-151 to samo masz?

Pristiq 100mg

przez Michuj 14 lis 2011, 19:45
dokładnie to samo.
Michuj

przez Miss Worldwide 14 lis 2011, 20:01
a gdzie hydrochloridum jak w polskiej cymalcie czy jak to tam

Pristiq 100mg

przez Michuj 14 lis 2011, 20:06
lek jest w postaci chlorowodorku duloksetyny.
Michuj

przez Miss Worldwide 14 lis 2011, 20:23
no wlasnie na moim opakowaniu nic nie ma o chlorowodorku. tylko duloxetina. zaraz zobacze w ulotce ale pewnie tez nie bedzie bo zawsze jest na opakowaniu.

-- Pn lis 14, 2011 8:24 pm --

a tak w ogole, to ten lek jest drozszy od efectinu? ma zamienniki? bo efectin to ma rozne wenle a ogolnie efectin tu bez recepty kosztuje chyba 48 euro. a mozna kpowac tutaj antydepresanty bez recpety za 100% ceny a u ciebie?

-- Pn lis 14, 2011 8:26 pm --

ahhh, jednak jest w ulotce ( duloxetina (hidrocloruro) :brawo:

Pristiq 100mg

przez Michuj 14 lis 2011, 20:32
Ja płaciłem 11 euro za opakowanie (w temacie cymbalta napisałem błędnie, że 8 ) . W Polsce lek nie jest refundowany i kosztuje coś w okolicach 170 zł za 28 tablet po 60 mg. Biorąc pod uwagę siłę nabywczą pieniądza to są groszowe sprawy...Ale przenieśmy się lepiej do tematu o Cymbalcie, co by nie mieszać tu w głowach ludziom ;)
Michuj

przez Miss Worldwide 14 lis 2011, 22:05
prosilam o podanie linku bo nie moge znalezc, cos mi wyszukiwarka zle chodzi, tak widzialam, nie jest refundowany, tak jak wiele innych lekow. masakra, co ci chorzy ludzie bez kasy robia?????????????????

Pristiq 100mg

przez Michuj 14 lis 2011, 22:22
Michuj

Sortuj wg