WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez girl anachronism 19 paź 2011, 01:38
klaudia, to pomysł lekarza. Jutro mam dzwonić, zobaczę, co powie. Biorę też Anafranil.
wild hearts can't be broken.

F31

przez Miss Worldwide 19 paź 2011, 01:56
ten lekarz ma cos nie tak chyba skoro na odstawianie efectinu proponuje benzo, przeciez jak odstawisz efetin to bedziesz musiala jechac na benzo non stop a przeciez nie o to chodzi.

a co powiedzial, ze masz jus odstawic efectin bo juz jest z toba dobrze? i jak cos bedziesz zle sie czuc to masz brac benzo? nie wiem co to ten anafranil moze to tez antydepresant i dlatego schodzisz powoli z efectinu i wdrazasz ten anafranil wtedy rozumiem.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez girl anachronism 19 paź 2011, 02:51
klaudia, anafranil to antydepresant, ma nawet swój wątek :)

F31

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 19 paź 2011, 06:16
aaaaa, czyli ok, zmieniasz efectin na ten drugi, teraz to ma sens, juz myslalam, ze lekarz cos ma z glowa hehhehe.

a czemu zmieniasz efectin na ten drugi? nie pasuje ci? nie pomaga?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez girl anachronism 19 paź 2011, 12:58
Szczerze mówiąc nie wiem, ale chyba ze względu na reemisję, którą miałam w międzyczasie, a także na to, że kompletnie przestałam odczuwać uczucie głodu i po prostu zapominałam jeść jak się zagapiłam :shock: Mimo brania Mirzatenu, który niby powoduje zwiększone łaknienie i tycie - nie u mnie, a ja z natury mam niedowagę (42kg/158cm), więc nie bardzo było z czego spadać, chociaż stanem "normalnym" u mnie było, że jestem bez przerwy głodna i rzadko można mnie było uchwycić nieprzeżuwającą czegoś ;) Anafranil to wyrównał, do tego przestałam mieć gonitwy myśli tylko fajną, pozytywną wenę.

F31

ALVENTA (Wenlafaksyna-Velafax,Efectin,Venlectine)

przez Ciemnechmury 19 paź 2011, 20:40
Witam,
Jestem tu nowy, dzisiaj dostałem recepte od swojego lekarza. Może wreszcie trafiłem na dobrą drogę. Oby.
Od jutra zaczynam leczenie, dawka 75mg. Życzcie mi powodzenia.

przez *Wiola* 19 paź 2011, 22:40
Elissa, Po 5 tygodniach może jeszcze nie być pełnego efektu, chociaż trochę mnie dziwi ,że nie zwiększył Ci do 150, bo z tego co sie orientuję taka jest dawka docelowa.

Ciemnechmury, Powodzenia :smile:
Moderator

EFEVELON(Wenflaksyna-Efectin,Velafax,Alventa,Venlectine)

przez amelia83 21 paź 2011, 08:10
amelia83 napisał(a):ja na efevelonie czuję się wiele lepiej,,wcześniej miałąm jakiś tańszy zamiennik venlafaxine? bluefish

teraz za efevelon zaplacilam 2 opakowania po 28 tabletek SR 9 zl razem
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez shinobi 21 paź 2011, 08:14
amelia83 napisał(a):
amelia83 napisał(a):ja na efevelonie czuję się wiele lepiej,,wcześniej miałąm jakiś tańszy zamiennik venlafaxine? bluefish

teraz za efevelon zaplacilam 2 opakowania po 28 tabletek SR 9 zl razem

Słuszna cena. :)
Ja za opakowanie Prefaxine płacę 5 zł. W zeszłym roku płaciłem 1 zł.

przez bukszpryt 23 paź 2011, 18:06
Wracam ponownie do tej strony... W marcu zwiększono mi dawkę Alventy do 150mg i dzisiaj śmiało mogę powiedzieć że nic mi nie dała i nic mi nie da bo już 7m-cy minęło. W środę wizyta u lekarza, ciekawa jestem co znowu dostanę. Moja terapeutka chce mnie wysłać do szpitala, ale musieli by mnie tam siłą zaciągnąć :( Nie mam już siły na nic i nie wierzę że leki coś mi pomogą...

przez Guzik 24 paź 2011, 21:48
Osoby które zmniejszały dawkę ze 150mg do 75mg. Czy ktokolwiek po nieodczuwaniu żadnej zmiany przez dwa tygodnie (żadnej różnicy!), znalazł się nagle w stanie beznadziejnego płaczu i cierpienia?

przez clony 24 paź 2011, 22:06
..........i niech mi ktoś powie , że te "cudowne" leki SSRI oraz SNRI nie uzależniają......
Bo uzależnienie to nie jest wbrew pozorom psychiczna potrzeba stosowania czegoś dla przyjemności i z przyjemnością. To raczej fizyczny przymus , do którego nie zastosowanie sie powoduje skutki odstawienne lub powrót dolegliwości.
Wiem o czym pisze.
Jestem uzalezniony od clonazepamu. Nie wiem czemu tak bezkrytycznie był mi wypisywany przez kilka lat.
I to uzaleznienie nie ma nic z przyjemności. Clon juz dawno nie działa, są tylko skutki uboczne pomieszane ze skutkami "głodu".Od kilku lat zażywałem go tylko i wyłącznie po to aby uniknąc cięzkich objawów odstawiania
Nasila wręcz objawy choroby własciwej na którą był zapisywany.
Jestem w trakcie koszmaru odstawiania.

przez shinobi 25 paź 2011, 08:21
Guzik napisał(a):Osoby które zmniejszały dawkę ze 150mg do 75mg. Czy ktokolwiek po nieodczuwaniu żadnej zmiany przez dwa tygodnie (żadnej różnicy!), znalazł się nagle w stanie beznadziejnego płaczu i cierpienia?

Znalazł się. Odstawiałem kiedyś nagle ze 150 mg do 75 mg. Z 75 mg do zera już w sposób mniej radykalny i bardziej płynny. Nie było to faktycznie miłe, choć nie tak znów dramatyczne, by zrobić się tego nie dało.

-- 25 paź 2011, 08:23 --

clony, w jakiś tam sposób może i uzalezniają, w tym sensie, że ich odstawienie może być nieprzyjemne. Ale i tak antydepresanty to dużo mniejsze zło niż np. klon, którego dawki trzeba, może nawet nie tyle trzeba, co łatwo ulec pokusie i je zwiększać, aż w końcu człowiek trochę przestaje nad tym panować.

przez clony 25 paź 2011, 09:04
Oczywiście. Klonazepam i inne benzodiazepiny moim zdaniem wynikającym z doświadczenia nie powinny byc dostępne ani stosowane poza lecznictwem zamkniętym ( Psychiatryk, premedykacja przedoperacyjna itd )
Ja na szczęście oparłem się pokusie zwiększania dawki i przez te lata oscylowałem między 0,5 a 1 mg co wydaje sie może malo, lecz przestaje się tak wydawać po uświadomieniu sobie faktu, że jest to równoważnik 2-4 tabletek " 5 mg" relanium każdego dnia. ( wychodzi że zażyłem około 3 tyś takich dropsów )
Jak człowiek ma funkcjonować i powracać do zdrowia , gdy permanentnie jest zaćpany, nawet nie zdając sobie z tego sprawy?
Benzo to syf i nieźle daje popalić przy odstawianiu.
Lecz jak czytam wiele postów dotyczących SSRI i SNRI to dochodze do wniosku , że to tez syf , tylko trochę mniejszy.
Sam zresztą bezskutecznie wszystkie SSRI SNRI już stosowałem.
Na szczęście są jednostki, które te leki bardzo fajnie stawiają na nogi.
Być może jest tak, że działają tylko w przypadku ściśle określonego schorzenia.
A ponieważ jest moda na zapisywanie tych leków , to praktycznie każde spotkanie z psychiatrą kończy się SSRI na dzień dobry.
Tak jakby były panaceum na wszystkie zaburzenia/choroby psychiczne tego świata.
To tak jakby Internista na wszystko zapisywał np Doxycyklinę

Sortuj wg