WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez rdzaa 08 wrz 2011, 19:41
Mam pytanie, czy wenlafaksyne przepisuje się jak ktoś ma zarazem nie tylko brak energii ale i agresje?
Ok wiem że nie dobierzecie mi leków ani dawki ale to tylko pytanie. Czy np jest tu ktoś kto z takim problemem pojawił się u psychiatry i dostał własnie ten lek?

przez malwina77 08 wrz 2011, 20:05
Ja nie jestem ekspertem, ale noradrenalina to chyba tez agresja? A co mowi lekarz?
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez rdzaa 08 wrz 2011, 21:55
Nie mam agresji takiej, żeby atakować innych i nie czuję złości do innych. Tylko mam zdecydowane poglądy ostatnio i mogą być tak odbierane jak agresja. A po wenlafeksynie rośnie pewność siebie, więc boję się, że będę przykra dla ludzi. Z drugiej strony i tak jest przykro przebywać w moim otoczeniu bo nie potrafie cieszyć się razem z innymi, bo ciągle się dołuję i zamartwiam jaka jestem beznadziejna i te radykalne dziwaczne poglądy to chyba stąd. Jakby mi się samoocena polepszyła to może przeszłaby mi ochota żeby robić wszystko po swojemu.

Lekarza jak zobaczę za ok 2 tyg to zapytam. Proponował paroksetynę ale widziałam laskę, której paroksetyna usunęła wszelkie zahamowania - jechała po ludziach, była bardzo chamska. Moim zdaniem jakby podniesiono jej samoocene i ogólny nastrój to bardziej lubiłaby siebie i innych i nie była taka agresywna. Boję się, że po paro będę taka sama. Teraz się jeszcze hamuje.

Na wenla widziałam ludzi którzy nieraz kipieli złością ale umieli to opanować. Noradrenalina daje też chyba panowanie nad sobą, motywację żeby sie ogarniać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adamo_ 08 wrz 2011, 22:51
Łykaj tablety a nie myśl tyle, potem Cię będzie to wszystko waliło :mrgreen:
adamo_

przez wuj dobra rada 08 wrz 2011, 22:57
Tu juz przeceniasz siłe leków ,leki nie zmienią twoich poglądów ani charakteru bardziej dają wyje... na wszystko takie całkowite wypranie z emocji ,nie czujesz radości nie czujesz smutku ,emocjonalną jałowość dają zwłaszcza ssri oraz wenlafaksyna w małych dawkach . Noradrenalina za to daje lekkość cierpliwość ale też takie podminowanie jakbyś oczekiwał na coś bardzo ważnego i radosnego jakbyś nie mógł sie doczekać czegoś . Przynajmniej ja tak mam.
wuj dobra rada

przez adamo_ 08 wrz 2011, 23:09
Mogą zmienić charakter, osobowość. http://www.poradnikpr.info/?p=5203

I nie piszcie tu bzdur o noradrenalinie, w ogole nie macie pojecia o lekach czy psychofarmakologii
adamo_

przez rdzaa 09 wrz 2011, 00:06
adamo_ napisał(a):Łykaj tablety a nie myśl tyle, potem Cię będzie to wszystko waliło :mrgreen:

konkretna porada dzięki :great:
zacytuję mojego kolegę z grupowej: jest psychotrop jest impreza :yeah:

przez malwina77 09 wrz 2011, 08:36
Ja nie mam wyprania z emocji, choc by sie pewnie przydalo- moze to zasluga neuroleptykow. I radosc i smutek i zlosc odczuwam przy wenlafaksynie normalnie, czasem marze jednak zeby juz nigdy nic nie czuc
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez shinobi 09 wrz 2011, 08:43
Ja tem na tych 150 mg wenlafaksyny nie jestem ani podminowany, ani radosny, tyle, że czuję się względnie stabilnie, bez większych lęków i rozpaczy, powiedzmy, że jest to wspominane przez was wyjałowienie emocjonalne. Co ciekawe, lęki społeczne nie minęły wogóle.

przez wuj dobra rada 09 wrz 2011, 10:24
Ile ludzi tyle reakcji żeby cokolwiek zobrazować podaje sie reakcje wiekszości . A co do noradrenaliny to prawdą jest że powoduje spokój wyluzowanie ale i mobilizacje przynajmniej na początku tak ok 2 tyg bo póżniej to już jest nieciekawie fakt napięcie i próby jego rozładowania moga prowadzić do agresji.
wuj dobra rada

przez Out of the blue 09 wrz 2011, 14:09
Ja tez czuje sie na wenlafaksynie normalnie. Dalej odczuwam zlosc, radosc, smutek i inne emocje, nie jestem z nich wyprana. Nie daje im sie jednak ponosic, jestem takim bardziej obserwatorem niz przezywaczem. Pewnosc siebie jakos mi nie skoczyla za bardzo do gory, dalej sie katuje krytyka - czesciej jednak potrafie tego krytyka wylaczyc, albo popatrzec na siebie i stwierdzic, ze jestem zadowolona z tego co widze. Co do charakteru, to wg moich znajomych zmiana jest na lepsze, jestem cierpliwsza, wyciszona i moj ciety jezyk sie przytepil. Teraz patrze z poblazliwym spojrzeniem a nie wale miedzy oczy z grubej rury. To moze byc tez zasluga kickboxingu, bo jak cos mam na watrobie to wywalam to tam z siebie. Wizualizuje sobie osobe i piesci, nogi ida w ruch, a pot oczy zalewa.

przez shinobi 09 wrz 2011, 15:15
Nie wiem, jak to jest z tą agresją po wenlafaksynie. Nie wiem nawet, czy powinienem to z tym wiązać, ale miewałem coś na kształt amoku (gdy mijał, czułem się tak, jakbym nie pamiętał zdarzeń, a raczej pamiętał je jak przez mgłę), w którym napierdzielałem głową w ścianę, rozbijałem talerze, w rozbite szkło napierdzielałem rękami, bylem silnie pobudzony itp. Stan ten był połączony z uczuciem silnej rozpaczy.

przez Elissa 10 wrz 2011, 07:35
Witajcie. Dołączyłam do grona połykaczy weli(pierwsze 10 dn 37,5 er, dzisiaj 14sta tabletka 75er). Nie wiem w sumie co myslec, bo od początku byłam sceptyczna co do wyboru tego własnie antydepresanta. Mam nerwicę lękową , depresje chyba tez ,ale z pobudzeniem. Od zawsze tak było, w chwilach strachu czy smutku nosiło mnie strasznie,nie mogłam usiedzieć w miejscu, więc myslałam raczej o czymś mocno uspakajającym, a tu lekarz uparł się na snri. OK. pomyslałam, że mu zaufam... I jakos od poczatku było marnie, dawka 37,5 spowodowała ze wpadłam w kosmiczną pustkę, a pobudzenie było większe niz przed braniem,teraz łykam 75 er i depresja jakby mniejsza, za to lęki koszmarne, mdłosci,nadpobudliwośc ruchowa , bezsennosc,brak apetytu i od wczraj kołatanie serca . Tranxene trochę pomaga, ale chyba nie o to chodziło.Nie chcę się dodatkowo uzależnić. Wciąż wydaje mi się ze to lek nietrafiony w moim przypadku. Jak myślicie, łykac dalej i czekac , czy prosić o zmianę? Wiem,ze to krótki okres brania, ale to wczorajsze szalone kołatanie serca wystraszyło mnie nie na zarty. I teraz mam dylemat, czekać do środy( mam wizytę u psychiatry), łykac i faszerować się codziennie tranxene czy odstawic i jechac tylko na tranxene do wizyty. Jak myslicie?
Ostatnio edytowano 10 wrz 2011, 10:55 przez *Wiola*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: usunięto dubel

ALVENTA (Wenlafaksyna-Velafax,Efectin,Venlectine)

przez Darko111 11 wrz 2011, 15:15
Witam mam dodatkowo brać jeszcze venlabax mr 75mg
Czy do skutków ubocznych zalicza się niepokój lęki nerwowość zdwojona nierówny sen po jakim czasie to minie

Sortuj wg