WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez shinobi 02 wrz 2011, 07:38
Gdybym tak potrafił owe sny po wenlafaksynie przełożyć na papier byłbym bogaty. ;)
Ostatnio zauważyłem, że czasem mam lewą źrenicę większą od prawej, obie rozmiarów dość pokaźnych, ciekawe od czego.

przez Out of the blue 02 wrz 2011, 13:24
Przyzwyczajam sie do wenlafaksyny. Do tego stanu, ze jest dobrze, ze mysli nie pedza jak szalone, ze sie nie zamartwiam, nie analizuje wszystkiego po 50 razy, ze nie pedze jak szalona, ze jak mi sie nie chce to mi sie nie chce. Dziwne to bylo, nagle sie nerwy uspokoily, hustawki ustaly, dol sie zaczal splycac. Chcialam znow sie zakopac w depresji, nagle stracilam cos co znalam, bol, niemoc, rozdarcie, poczucie winy - to bylo ze mna zawsze. Jak zyc bez tego? I wiecie co DA SIE i zaczyna mi sie to podobac. Niedlugo zaczne chyba pisac peany na czesc Wenlafaksyny :-)

ps. A tak poza tym to mam 3 dzien migrene taka, ze mam ochote sobie leb odstrzelic.

przez cytrynka84 02 wrz 2011, 14:13
Michuj, brales dawke caly czas 75 tak?
To faktycznie hardcore miales :(

ja schodzilam 3 razy z wenli ze 150 i 225 zdnia na dzien lub prawie zdnia na dzien,i mialam to szczescie,ze nie mialam ZADNYCH odstawiennych,ale moze tez dlatego,ze zaraz wchodzilam w inny lek,bez ani jdnego dnia przerwy miedzy jednym a drugim.Teraz tez odstawiam po 15 miechach brania,ostatnich kilka miechow 225 i schodzilam z 6 dni 3 dni 150 i 3 dni 75,ale tym razem czuje,ze to troche za szybko,zawroty glowy itp,ale da sie przezyc.Od razu wzielam pierwsza tabl. paro.

-- 02 wrz 2011, 13:20 --

Mad_Scientist, dzieki za odpowiedz,pomaga :?: Dlugo juz go bierzesz :?:

-- 02 wrz 2011, 13:31 --

Out of the blue, mi tez ten lek bardzo pomogl juz nie raz,a teraz jestem zdziwiona,ze przestal dzialac :why: Do teraz tobyl najlepszy lek jaki bralam na depre,lęki ,analizowanie wszystkiego zamartwianie wlasnie.A tu nagle klops,wszystko wrocilo ze zdwojona sila,jestem zalamana,ze musze zmienic na paro :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 02 wrz 2011, 14:55
cytrynka84, Brałem 75 mg. Doktorek powiedział, że schodzimy do 37,5 a później koniec. Zejście do dawki 37,5 było bez problemu. No i po jakimś czasie odłożyłem. Wtedy masakra się zaczeła. Nie miałem siły wstać z łóżka, zawroty głowy takie, że musiałem ściany podpierać, do tego impulsy elektryczne. Ale to wszystko w bardzo mocnej postaci.
Michuj

przez Miss Worldwide 03 wrz 2011, 04:11
Michuj, ja identycznie, na 37.5 bez problemu, na 0 masakra, odsypywanie kuleczek bez problemu razcej jak nie przesadzilam z iloscia. moze troszke zmeczenie, czasem zadyszka czy plytki oddech. ale jak po kuleczce to bez wiekszych problemow.

nie gadaj, ze juz ci wrocilo??????????!!!!!!!! ile juz bez??? ja kilka miesiecy chyba (nie licze) narazie jest dobrze, tylko ta deprecha (o ile to deprecha). ale ja sie leczylam na taki cholerne paniki nie na depresje. jak narazie nie ma nic, jest ok. ale jak pomylse, ze 4-5 lat na venli a to ma tak szybko wrocic to sie zygac chce. jak wroci to juz poprostu do konca zycia bede brac wenle chyba. czyli co? od razu po odstawieniu wrocilo wszystko? tez kilka lat brales???
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez jakistaki 04 wrz 2011, 22:51
Hi,
Mam ten lek, znaczy się Lafactin. Zacząłem go brać i dostałem dość mocnych objawów ubocznych:
- szczękościsk
- wytrzeszcz oczu i powiększone źrenice
- niemożność zaśnięcia (jakaś dziwna energia miota mną po łóżku)
- problemy z pamięcią (krótkotrwałą)
- brak apetytu
- jakieś dziwne bóle brzucha i wypróźnianie się

Czy nie jestem aby przewrażliwiony na wenlafaksyne bo w ulotce pisze zeby nie brac jezeli jestesmy przewrazliwieni a kiedy jestesmy? Jest jakas norma tego?

przez Lord Kapucyn 04 wrz 2011, 22:57
W ulotce na pewno jest zapis, aby nie stosować leku, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Domniemuję, że wyżej opisane symptomy to raczej sprawka zaburzeń somatyzacyjnych, niźli skutków ubocznych wenli.

jakaś dziwna energia miota mną po łóżku

Może to szatan?

A tak na serio, to jeśli ww. objawy nie ustapią z czasem to skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez *Wiola* 04 wrz 2011, 22:59
jakistaki, Mad_Scientist,

A wg mnie większość to uboczne.

Jak dużą dawkę bierzesz i od kiedy?
Moderator

przez tahela 04 wrz 2011, 22:59
Mad_Scientist napisał(a):W ulotce na pewno jest zapis, aby nie stosować leku, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Domniemuję, że wyżej opisane symptomy to raczej sprawka zaburzeń somatyzacyjnych, niźli skutków ubocznych wenli.

jakaś dziwna energia miota mną po łóżku

Może to szatan?

Cos na wzór Matka Joanna od aniolów.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Lord Kapucyn 04 wrz 2011, 23:03
No ok. Brak apetytu, bezsenność, problemy z pamięcią krótkotrwałą, rozszerzone źrenice i problemy z wypróżnianiem się to mogą być skutki uboczne wneli. Co do szczękościsku, wytrzeszczu, niejasnych dolegliwości bólowych i tajemniczej energii mam duże wątpliwości.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez *Wiola* 04 wrz 2011, 23:10
Mad_Scientist, Energia jak najbardziej, ja dopiero od kilku dni przestałam to odczuwać. Takie dziwne uczucie w mięśniach, pobudzenie.
Moderator

przez halenore 04 wrz 2011, 23:25
jakistaki napisał(a):Hi,
Mam ten lek, znaczy się Lafactin. Zacząłem go brać i dostałem dość mocnych objawów ubocznych:
- szczękościsk
- wytrzeszcz oczu i powiększone źrenice
- niemożność zaśnięcia (jakaś dziwna energia miota mną po łóżku)
- problemy z pamięcią (krótkotrwałą)
- brak apetytu
- jakieś dziwne bóle brzucha i wypróźnianie się

Czy nie jestem aby przewrażliwiony na wenlafaksyne bo w ulotce pisze zeby nie brac jezeli jestesmy przewrazliwieni a kiedy jestesmy? Jest jakas norma tego?

Poza wytrzeszczem oczu miałam wszystko. Nie wiem, co oznacza "wypróżnianie sią": biegunka czy zatwardzenie?
Aha i mdłości :roll:
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez adamo_ 05 wrz 2011, 00:27
Odstawiłem ten kasator uczuć i lęków. Na depresję mało poprawy, teraz jadę na samej paroksetynie.
adamo_

przez Guzik 05 wrz 2011, 00:34
U mnie to lęków nie kasuje! Niedobrze mi z lęku, rzygam lękiem. Bleeeeeeeeee. Ale na depresję to mi pomógł i chwała mu za to. Bez wenli to bym chyba studiów nie ukończyła.
adamo_, Sam sobie odstawiłeś, czy ugadałeś się z lekarzem?

Sortuj wg