WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Michuj 29 sie 2011, 18:46
Dla mnie odstawianie wenly to była trauma. Było to gorsze od odstawiania benzo i opio...
Michuj

przez _Jack_ 30 sie 2011, 09:20
Velafax był najlepszym lekiem antydepresyjnym jaki kiedykolwiek brałem. Pierwszy miesiąc jest ciężki.Problemy z bezsennością, brak potencji,uczucie zmęczenia.Potem już jest tylko lepiej.Po tym leku wręcz mnie roznosiło.Byłem bardzo aktywny i zmieniłem się nie do poznania.Z pierdoły na człowieka nad wyraz zaradnego i aktywnego.Jedynym minusem był brak potencji. Ale jest to cena którą trzeba zapłacić za leczenie.Wcześniej brałem trittico.Lek dosyć przyjemny ma mało skutków ubocznych,ale niestety dosyć słaby na depresje i niepokój.Obecnie biorę anafranil. Lek jest ok,ale mam po nim straszne problemy z pamięcią.Wenlafaksyna przywraca prawidłową funkcjonalność mózgu i nie zaburza tak pamięci i koncentracji.Wracam chyba do Velafaxu. Tylko on może mi pomóc.Szukam już leku 8 miesiąc.Porażka
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez shinobi 30 sie 2011, 09:27
Michuj, fakt, super przyjemne to nie jest. :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 30 sie 2011, 15:16
Michuj, ale co? nie odstawiales stopniowo czy jak?

Ja jak za ostro zjechalam z dawki czy wcale nie wzielam to masakra. Kiedys to napisalam na forum, ze gorzej od benzo to ktos napisal, ze nie mozliwe. A ja wiem co mowie. A jak odstawialam powolutku to zero problemow.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez malwina77 30 sie 2011, 16:45
Guzik napisał(a):Czy ktoś brał wenle razem z ketrelem?

Ja biorę od wczoraj Efectin z Ketrelem. Także na razie niewiele mogę powiedzieć. Niektóre neuroleptyki działają tez na depresje np. z wycofaniem czy poczuciem niedopasowania społecznego. Moja lekarka zmieniła olanzapine na kwetiapine, bo po Zolafrenie bardzo utyłam i wzrósł mi poziom cholesterolu z 150 na 261.

Guzik, Ketrel jest dobry, kiedyś już go brałam. Powodzenia w terapii :!:
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Guzik 30 sie 2011, 19:15
mi poczucie niedopasowania społecznego chyba nie przeszkadza, tylko ta otchłań! przez to zapadanie się jest mi niedobrze, lęk okropny i trudno się cokolwiek robi.

przez Miss Worldwide 01 wrz 2011, 20:08
nie mam ochoty wstawac z lozka, bo po co, wszytsko jest bez sensu. Pojscie do pracy jest bez sensu, zycie z dnia na dzien jest bez sensu, i tak umieramy wszyscy, co to k...wa ma byc??? jestem a taka leniwa czy to jakies stany depresyjne??? Co mam robic???? Czy normalny czlowiek nie ma takich glupich mysli? Czy leniwstwo moze byc az w takim stopniu??? Wole zeby to byla depresja bo to chociaz mozna leczyc a jak to lenistwo to juz nie widze nadzieji :(((
POMOCYYYYYYYYYYY

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez Guzik 01 wrz 2011, 20:26
klaudia, Nie wiem gdzie jest depresja, a gdzie lenistwo. Pamiętam jak ja stopniowo traciłam moc, chęć, wszystko sobie poszło myślałam że to moja jakaś niby natura okropnego lenia, która się ujawniła, że jestem na tyle słaba że nie potrafię z tym walczyć i tego przezwyciężyć. Nawet umycie zębów stało się czymś niewyobrażalnie trudnym i nie wiedziałam czemu. A tu się okazuje że jest taka depresja która potrafi upośledzić człowieka i zrobić z niego warzywo. Chyba trzeba spróbować leczyć i wtedy przekonać się czy to leń czy to jakaś depresja.

przez Lord Kapucyn 01 wrz 2011, 20:28
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Guzik 01 wrz 2011, 20:33
Mad_Scientist Ja widzę różnicę między zwlekaniem a niemocą. O uwiądzie nie wspomnę bo wtedy nie ma nawet co odkładać na później, bo się trwa w jakiejś próżni.

przez cytrynka84 01 wrz 2011, 22:03
Mad_Scientist, ten opis pasuje do mnie idealnie,zwlekam ze wszystkim najbardziej jest to odczuwalne na studiach,przekladanie najdluzej jak sie da egzaminow,zapisalam sie na egz.na dany termin i potem nie poszlam mimo,ze sie nauczylam to nie poszlam z jakiegos irracjonalnego lęku.

Mad_Scientist, moge zapytac jakie leki antydepr bierzesz?

Schodze z wenli,bo ostatnio przestala wogole dzialac na lęki a wlasnie one teraz najbardziej dokuczaja,przez nie nie moge wogole funkcjonowac :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Lord Kapucyn 01 wrz 2011, 22:04
cytrynka84, Aktualnie Anafranil SR 75mg na noc.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Miss Worldwide 02 wrz 2011, 00:47
nie wiem czy ta choroba mnie dotyczy ale zapewne w pewnym stopniu tak. ja nie mam nawet nic do odkladania bo nawet nie podejmuje decyzjo o zrobieniu czegos. a jak mam cos zrobic a nie robie to dlatego, ze mi sie nie chce bo np nie chce mi sie za bardzo spac i nie wstaje. mialam dosyc fajne prace do tej pory ale po kilku miesiacach jak juz sie naucze wszystko dobrze robic to mi sie nudza i jak mam isc do pracy do az mi sie zygac chce. Najlepiej bym zmieniala co kilka miesiecy.

mnie sie nic nie chce robic ale tez nie mam planow co robic a wszystko co mi przychodzi do glowy jest bez sensu. Jak cos zaplanuje to najpierw sie nakrecam a z biegiem dni zaczyna to sie wydawac bez sensu albo za duzo przeszkod itd. Wiec nie wiem co mi jest. Gdzie ja mam isc i co powiedziec? Do psychologa? Skad mam wiedziec ktory bedzie dobry? I co mu powiedziec? (a i tak dla mnie to jest bez sensu bo i tak mi nie pomoze- takie moje myslenie)

-- Pt wrz 02, 2011 1:31 am --

PS. nie pocieszyles mnie tym linkiem bo wg info jest to praktycznie nieuleczlane wiec zostaje tylko lina? :/

Pristiq 100mg

przez Michuj 02 wrz 2011, 03:05
klaudia napisał(a):Michuj, ale co? nie odstawiales stopniowo czy jak?

Ja jak za ostro zjechalam z dawki czy wcale nie wzielam to masakra. Kiedys to napisalam na forum, ze gorzej od benzo to ktos napisal, ze nie mozliwe. A ja wiem co mowie. A jak odstawialam powolutku to zero problemow.

Najpierw odłożyłem z 75 do 37,5. Kilka dni delikatnych zawrotów głowy i luzik. Później redukcja do 0.
To był koszmar. Ledwo chodziłem, co chwile impulsy elekrtyczne, ból głowy. Nie byłem w stanie prowadzić samochodu. Więc wróciłem do 37,5 i po jednej kuleczce z granulki stopniowo odsypywałem.
Oczywiście nie uchroniło mnie to od efektów ubocznych, bo ciągle osłabienie ale tym razem lekki zawroty głowy, jakoś dało się przeżyć. Z lekiem trzeba naprawde schodzić od kuleczki do kuleczki, bo tak to jest rzeźnia.

-- 02 wrz 2011, 02:05 --

Pomijam już fakt, że gdy całkowicie odłożyłem, to wróciło mi wszystko na co się leczyłem...
Michuj

Sortuj wg