WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

Witam,problem z odstawieniem efectinu

przez manko 26 sie 2011, 18:55
a ja trzy dni temu odstawiłem leki( Venlafeksyne i Seteraline ) od razu i zamówiłem sobie
FitMax Creatine:
http://www.bestbody.com.pl/fitmax-creatine-p-95.html

teraz to dopiero mam powera. Jedyny problem jaki mi pozostał to prądy przechodzące po całym ciele.

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Michuj 26 sie 2011, 23:28
Jest ktoś tutaj, kto miał gdzieś roczną przerwę w braniu effectinu?
Michuj

przez Miss Worldwide 27 sie 2011, 02:44
ja mialam roczna ale po seroxacie

-- So sie 27, 2011 2:53 am --

tracershy napisał(a):Być może skłonność do depresji mam w genach. Poza tym jestem mocno obciążony psychicznie przez chorobę neurologiczną i zdaję sobie sprawę, że być może mnie kiedyś znów złamie, a może nie, nie wiadomo. Ale leki swoje zrobiły, wypracowałem sobie sposób radzenia z trudnościami na wenli, choć teraz do wiosny będę na dawce 75 mg, jak to określił lekarz, podtrzymującej. Dopiero teraz się okaże jak będzie, na razie odkładam tylko jedną "kulę" :smile:

-- 23 sie 2011, 22:44 --

adamo_, zgoda, jeśli depresja jest sprawą ściśle biologiczną, to wcześniej czy później będzie nawrót, ale przesadą jest tendencja gloryfikowania antydepresantów. Większość osób na forum pisze tak jakby całe dnie i noce nie miała nic innego do roboty tylko obserwowanie swoich zachowań po lekach i jak na nich wpływają.

wez pod uwage ze jesli nie wszyscy to prawie wszyscy, ci co obserwuja zachowania, reakcje itd po lekach to sa tacy, ktorzy biora leki od niedawna, czy ty tak od razu zaczales brac swoje leki i nic nie rozkminiales? ja po 3 latach tez mialam w dupie rozkminianie ale pierwsze tygodnie to o niczym innym prawie nie myslalam. moze nawet wiecej niz tygodnie. wez pod uwage rowniez, ze po dluzszym czasie zazywania lekow tez juz jestes podleczony i nie masz ·czarnych mysli" tak jak nerwicowiec. mozna powiedziec, ze teraz jedziesz na psyche zdrowej osoby
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shinobi 27 sie 2011, 20:15
Michuj, ja miałem około pół roczną.

przez Michuj 27 sie 2011, 20:21
I jakie były efekty uboczne powrotu do leku? I do jakich dawek wróciłeś?
Michuj

przez shinobi 27 sie 2011, 20:25
Na razie w sumie nie widzę większych skutków ubocznych, no może prócz tego, że krew mi coś z nosa ostatnio znów zaczyna lecieć dość często, choć to pewnie nie ma związku.
Zacząłem od dawki 37,5 mg, po tygodniu wskoczyłem na 75 mg, po kolejnym tyg. na 112,5 mg, obecnie jest to dawka docelowa, czyli 150 mg.

przez Michuj 27 sie 2011, 20:29
A działanie takie same jak przed odstawieniem?
Michuj

przez wuj dobra rada 27 sie 2011, 21:41
Zadaniem leku jest przywrócić neurotransmisje do wlasciwego stanu ,wówczas można lek odstawić stopniowo i poprawa powinna sie utrzymać do czasu kolejnej porcji przewlekłego lub silnego stresu .Gdyby choroba zależała tylko od konfliktów psychicznych a lek jedynie wyciszał objawy to wszystko powinno powrócić nastepnego dnia po wypłukaniu leku z organizmu . Tak wiec trzeba zastanowić sie nad słusznością stosowania psychoterapi.
wuj dobra rada

przez shinobi 28 sie 2011, 20:14
Michuj, ciężko powiedzieć, kiedyś łączyłem to z klonazepamem i / lub karbamazepiną.
Obecne działanie oceniam pozytywnie. Lek zlikwidował mi większość tzw. magicznych myśli, natręctw, lęk uogólniony i napadowy. Oczywiście nie czuję się jakoś rewelacyjnie, ale jest raczej ok.

przez Guzik 28 sie 2011, 22:13
Albo wenla przestała działać, albo ja mam jakiś nawrót!

przez adamo_ 29 sie 2011, 00:48
:shock:
adamo_

przez Guzik 29 sie 2011, 09:21
Czemu adamo_ takie oczy. Chyba mam depresję! Czy to możliwe? Biorę 150mg wenli. Dzisiaj wizyta u mojego psychiatry i mam nadzieję że się nie rozpłaczę bo będzie wstyd.

przez Out of the blue 29 sie 2011, 12:37
wuj dobra rada napisał(a):Zadaniem leku jest przywrócić neurotransmisje do wlasciwego stanu ,wówczas można lek odstawić stopniowo i poprawa powinna sie utrzymać do czasu kolejnej porcji przewlekłego lub silnego stresu .

Czy te leki naprawde zmieniaja strukture polaczen nerwowych? Czego tak naprawde mozna sie spodziewac i jak dlugo zajmuje odbudowanie neurotransmisji? Prosze o informacje, jakies materialy.

przez malwina77 29 sie 2011, 12:58
Hmmm, te leki maja w teorii przywrocic właściwą biochemie mózgu, ale w praktyce rożnie bywa. Powinno się brać antydepresanty minimum 6 miesięcy do roku. Efectin jest dobrym lekiem. Jeśli lekarz przepisał to bierz i czekaj cierpliwie na poprawę.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Sortuj wg