WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Michuj 23 sie 2011, 11:06
Chyba jednak wrócę do wenlafaksyny. To przymulenie na SSRI z każdym dniem jest coraz bardziej wkurw#@ce. Nastrój ok, ale /cenzura/, że takim kosztem :evil:
Michuj

przez Guzik 23 sie 2011, 11:14
Ooooo to ja biorę wenlę już ponad rok :) I czuję się już dobrze tylko nie czuję emocji, i tu niby też tylko psychiatra może pomóc (terapeutka mi powiedziała) a to kolejne leki albo więcej, a mam złość na leki bo mnie utuczyły jak świnię i nie chcę!

Czy komuś wenla pomogła na nieczucie?

przez carlosbueno 23 sie 2011, 11:19
Ja przez tą wenlę miej się skupiam na sobie, w ogóle na czymkolwiek mam bardziej wszystko gdzieś, także jest wręcz odwrotnie. A co byś chciała odczuwać pewnie radość, a ja schudłem akurat ale może to nie od tego bo apetyt mam dobry.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tracershy 23 sie 2011, 12:24
W każdym przypadku jest inaczej. Mi lekarz na początku mówił, że leczenie potrwa minimum pół roku, a wenlę już biorę prawie 3 lata w dawce 150. Nie można z góry założyć, że leczenie potrwa 6 miesięcy czy rok i koniec, wszystko zależy od tego w jak mocno depresyjnym stanie jesteśmy, jak długo trwają stany lękowe, zaniżony nastrój. Organizm musi się nasycić wenlafaksyną. Dziś mój lekarz zdecydował, że od jutra zmniejszam dawkę na 75. Moje napady euforii, podniecenia, stałe napięcie mięśni, bóle głowy i inne liczne objawy są oznaką, że dawka jest już za mocna i istnieje obawa wystąpienia zespołu serotoninowego. Zobaczymy jak to będzie na tej dawce, pewnie różnica będzie duża, zwłaszcza, że przez ostatnie lata bardzo przyzwyczaiłem się do własnego androizmu.

-- 23 sie 2011, 12:34 --

Guzik, ja po wenli "czuję się" jak wyczyszczony z czucia, emocji. wenlafaksyna ogranicza dopływ wrażeń z otoczenia, mniej czujesz. Ja np. przy dawce 150 widzę trochę przez mgłę, trudno dokopać się do swoich emocji, nie ma mowy o czułości, wszystko po tobie spływa, smak i węch jest mniej wyostrzony. Wiadomo przy mniejszych dawkach jest normalniej, ale już 150 działa silniej blokująco. Choć to też zależy od wielu czynników, ten sam lek może trochę inaczej działać
na różnych ludzi.
Kurcze, post wyżej napisał mi się 2 razy :?
Kod: Zaznacz cały
na przyszłość: do kilkunastu minut post można edytować
Ostatnio edytowano 23 sie 2011, 20:49 przez *Wiola*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: usunięto dubel

przez adamo_ 23 sie 2011, 14:54
Rozwalają mnie te wasze żale.

Ja sobie wziąłem ostatnio pierwszego dnia 40 mg paroksetyny i poszedłem do pracy. :lol: Co z twego, że czułem się jak spocona szmata, trzeba walczyć, a nie liczyć na magiczne pigułki tylko.
adamo_

przez Zenonek 23 sie 2011, 14:59
Michuj napisał(a):Chyba jednak wrócę do wenlafaksyny. To przymulenie na SSRI z każdym dniem jest coraz bardziej wkurw#@ce. Nastrój ok, ale /cenzura/, że takim kosztem :evil:

Moze wyproboj Cymbalte ? Ciekawe jakbys zareagowal nie nia biorac pod uwage pozytywny odzew na Wenle i Klomi.

przez adamo_ 23 sie 2011, 15:19
W sumie z cymbaltą nie jest zły plan, ino że droga jest jeszcze (chyba). Oczywiście to zależy, od tego co powie lekarz :mrgreen:
adamo_

przez Michuj 23 sie 2011, 15:21
Nie mam zamiaru eksperymentować. Szczególnie z lekiem po takiej cenie. Wracam do tego co sprawdzone.
Michuj

przez adamo_ 23 sie 2011, 15:22
150mg? :mrgreen:
adamo_

przez Zenonek 23 sie 2011, 15:23
A jak sie nazywa ta niby unowoczesniona Wenla ?

przez Michuj 23 sie 2011, 15:25
adamo_, kiedyś brałem 75 i było ok. Do tego ten Anafranil teraz. Może być ciekawie :twisted: Fluo muszę odłożyć. Nie będę jechać na 3 antydep :twisted: I spytam się o coś na rozruszanie. Może Sulpiryd.
Michuj

przez Zenonek 23 sie 2011, 15:29
No 3 antydepresanty :P to bylo by ciekawe. O tym nawet Prof. Puławski nie pisal.

Ciekawe kiedy Vilazodone bedzie w PL ?

przez Michuj 23 sie 2011, 15:31
Ło matko. Kolejne SSRI. <rzygi>
Michuj

przez tracershy 23 sie 2011, 18:23
3 antydepresanty, niezła jazda. Leki lekami, ale tutaj sporo osób myśli, że to jakieś cudowne pigułki, które odmienią ich życie. Cudów nie ma, a lek ma być tylko dodatkiem, który ma pomóc wyregulować chemię mózgu, nad sobą trzeba pracować. Mam znajomą, która twierdzi, że przespała pół roku, bo brała nieodpowiednie leki, ale to już się chyba nazywam lekomaństwem. Mój lekarz nigdy się nade mną nie rozczulał, gdy czasem narzekałem i chciałem jakichś zmian w lekach, albo zwiększenia dawki, zawsze szybko sprowadzał mnie na ziemię. Nie można uzależniać wszystkiego od tabletki, ze swoimi nastrojami trzeba walczyć a leki mają być tylko podporą. Wiele musimy wypracować sami, bo kiedyś trzeba sobie będzie sobie dać radę bez tabsów.

Sortuj wg