WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

odstawienie leków

przez *Wiola* 03 sie 2011, 22:16
Anonim 5354, Nie ma się czym chwalić, to nieodpowiedzialność:(
Moderator

odstawienie leków

przez Anonim 5354 03 sie 2011, 22:56
Może i tak, nie wiem. W każdym razie nie miałem skutków ubocznych.

odstawienie leków

przez *Wiola* 03 sie 2011, 23:06
Anonim 5354, Skutki uboczne to jedno, a nawrót choroby to zupełnie inna kwestia. W przypadku schizofrenii leki bierze się cały czas i nie odstawia bez zalecenia lekarza.,
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

odstawienie leków

przez Anonim 5354 03 sie 2011, 23:26
Nie jestem do końca przekonany czy to schizofrenia, byłem tylko u jednego lekarza. No ale nie ważne, nie o tym jest temat.

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez tracershy 07 sie 2011, 12:44
Guzik napisał(a):Czy to możliwe abym miała depresję biorąc 150mg wenlafaksyny i 1,5 fluanxolu? Czy ktoś też czuł taką beznadzieję? Czy ktoś już nie miał siły? Czy te leki nie powinny działać na depresję? O co chodzi w tym wszystkim?

Szczerze mówiąc mam coś takiego od dobrych paru miesięcy. Wenlafaksynę 150 mg biorę już 2,5 roku, ale od paru miesięcy jestem przybity, łatwo wpadam w irytację, chodzę trochę apatyczny, jakby mi się wszystkiego odechciało. Nie wiem jak to tłumaczyć?

przez Miss Worldwide 07 sie 2011, 15:35
ja tez po dlugim braniu czyli po okolo 2 latach zrobilam sie dziwnie zdolowana. pozniej doszlam do wniosku, ze to depresja przez zasrane benzo. coz, efectin tez bralam... ale naukowcem nie jestem a ci pisza, ze to zamulacze wiec im wierze, o efectinie nic takiego nie wyczytalam.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Out of the blue 10 sie 2011, 14:26
Tak sie ostatnio zastanawiam czy mi ten lek pomaga. Mam taki dziwny stan euforii i przygnebienia rownoczesnie, to nie jest hustawka, dwa kompletnie sprzeczne stany wystepuja w tym samym czasie. A ja mam ochote zagrzebac sie w dola, memlac w swoich smutkach, a jakis taki sztuczny stan pobudzenia i radosci (?) sie utrzymuje.
Do tego mam bardzo napiete miesnie, normalnie nie zdaje sobie z tego sprawy, dopiero jak sie skoncentruje na ciele czuje jaka jestem ponapinana i musze je rozluzniac sila woli. I wlosy mi wypadaja :(
Sny takie, ze Harry Potter i inni moga sie schowac :-)

I jeszcze jedno
W trakcie leczenia lekiem Efectin® ER nie należy spożywać alkoholu
jak to jest z tym alkoholem? Czasem mi sie zdarzy jakis drink czy lampka wina.

przez sens 10 sie 2011, 15:01
Out of the blue napisał(a):Tak sie ostatnio zastanawiam czy mi ten lek pomaga. Mam taki dziwny stan euforii i przygnebienia rownoczesnie, to nie jest hustawka, dwa kompletnie sprzeczne stany wystepuja w tym samym czasie.
.

Ja to też mam ale dopiero jak mi właczyli 2 inne leki
a z lako się nie przejmuje i nie mam jakis skuków ubocznych...
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez tracershy 10 sie 2011, 15:27
Okazało się, że gorszy nastrój prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z efectinem. Przyczyną najprawdopodobniej jest wysoki poziom hormonu przysadki mózgowej, prolaktyny. Jeszcze przed leczeniem miałem problemy ze skaczącą w górę prolaktyną. Gdy powiedziałem o tym lekarzowi od razu wysłał mnie na badanie krwi i do endokrynologa. No i okazało się, że mam prolaktyny za dużo. Norma u faceta to do 14 ng/ml a ja mam aż 23 :shock: .
Drażliwość i gorszy, depresyjny nastrój są prawdopodobnie wynikiem tej nadwyżki prolaktyny. Długo utrzymujący się wysoki poziom prolaktyny powoduje w rezultacie obniżenie poziomu testosteronu, więc trzeba się za to brać.

-- 10 sie 2011, 15:39 --

Out of the blue napisał(a):Tak sie ostatnio zastanawiam czy mi ten lek pomaga. Mam taki dziwny stan euforii i przygnebienia rownoczesnie, to nie jest hustawka, dwa kompletnie sprzeczne stany wystepuja w tym samym czasie. A ja mam ochote zagrzebac sie w dola, memlac w swoich smutkach, a jakis taki sztuczny stan pobudzenia i radosci (?) sie utrzymuje.
Do tego mam bardzo napiete miesnie, normalnie nie zdaje sobie z tego sprawy, dopiero jak sie skoncentruje na ciele czuje jaka jestem ponapinana i musze je rozluzniac sila woli. I wlosy mi wypadaja :(

I jeszcze jedno
W trakcie leczenia lekiem Efectin® ER nie należy spożywać alkoholu
jak to jest z tym alkoholem? Czasem mi sie zdarzy jakis drink czy lampka wina.

Też miewam takie dwa sprzeczne stany. Euforia i przygnębienie równocześnie. Z czasem te stany będą mniej uciążliwe, przyzwyczaisz się. Wenlafaksyna nie pozwala się zagłębić w w swoich smutkach, tracisz wgląd do emocji i na chłodno oceniasz, analizujesz, jakby te doły nie do końca dotyczyły Ciebie. A stan pobudzenia i takiej "niby" radości, faktycznie jest jakiś sztuczny i denerwujący.
Napięcie mięśni też jest dość wyraźne. Ja jeszcze mam spastyczne mięśnie prawej części ciała, czyli mięśnie napinają się mimowolnie. Po Efectinie mięśnie wydają się bardziej spięte, ale to też jest kwestia przyzwyczajenia. A wypadanie włosów to norma. Nie pomogły mi żadne cudowne tabletki, ampułki, szampony. Włosy wypadają i chyba będą wypadać dopóki będę brał leki.
Alkohol zdarzało mi się pić na jakiś urodzinach czy sylwestrach. Zresztą lekarz mi kiedyś powiedział, że nic mi się nie stanie od jednego piwa od czasu do czasu, ale gdybym chciał wypić wódkę, musiałbym w ten dzień zrezygnować z leków.

-- 10 sie 2011, 16:10 --

Ha! Gdybyśmy spisywali swoje sny ze szczegółami, z pewnością książki byłyby bestsellerami 8)

przez agusiaww 11 sie 2011, 16:50
:szukam: :mrgreen: Faktycznie sny przy effecitinie byly odjazdowe :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez tracershy 11 sie 2011, 17:46
Czasem się boję niektórych snów, są totalnie odjechane :mrgreen: Budzę się i nadziwić się nie mogę :shock:

przez Out of the blue 11 sie 2011, 18:00
agusiaww napisał(a)::szukam: :mrgreen: Faktycznie sny przy effecitinie byly odjazdowe :mrgreen:

agusiaww przepraszam, ale nie rozumiem do czego to :szukam: ma sie odnosic.

przez tracershy 12 sie 2011, 12:36
Wracając jeszcze do tego napięcia mięśni przy Efectinie, odczuwa ktoś jeszcze spięcie mięśni na wenlafaksynie? Tak jak zauważyła Out of the blue ciało jest ponapinane gdy się na nim skupić. To napięcie jest praktycznie cały czas, do tego dochodzi jeszcze szczękościsk, suchość w ustach. Normalnie staram się na to nie zwracać uwagi, ale taki objaw nie występował na generykach typu alventa czy velaxin, a jeśli już były odczuwalne jakieś napięcia to dużo słabsze. Zamierzam dokładnie wypytać o to lekarza przy najbliższej wizycie.

przez Out of the blue 12 sie 2011, 12:47
tracershy napisał(a):Wracając jeszcze do tego napięcia mięśni przy Efectinie, odczuwa ktoś jeszcze spięcie mięśni na wenlafaksynie? Tak jak zauważyła Out of the blue ciało jest ponapinane gdy się na nim skupić. To napięcie jest praktycznie cały czas, do tego dochodzi jeszcze szczękościsk, suchość w ustach. Normalnie staram się na to nie zwracać uwagi, ale taki objaw nie występował na generykach typu alventa czy velaxin, a jeśli już były odczuwalne jakieś napięcia to dużo słabsze. Zamierzam dokładnie wypytać o to lekarza przy najbliższej wizycie.

Ja odczuwam to napiecie przy Effexor RX i Ireven to wenlafaksyna wlasnie. Nie lubie tego, medytuje, cwicze joge i jestem dosc swiadoma swojego ciala. Staram sie niepotrzebnie nie napinac. A teraz wszystko ponapinane nawet w stanie spoczynku :shock:
Chyba musze zrobic liste pytan do lekarza.

Sortuj wg