WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez sens 15 lip 2011, 20:14
_Jack_ napisał(a):Mam pytanie odnośnie odstawienia wenlafaksyny.Ile utrzymują się objawy odstawienne? Nie biorę już 2 tygodnie i zauważyłem ,że osłabiła mi się koncentracja i pamięć. Zszedłem z 37,5 do 0 a wcześniej brałem 75mg. Czy ktoś przechodził odstawienie tej substancji?Czy były podobne problemy?Ile się to utrzymywało i czy to przechodzi?

ja odstawiałam w styczniu. Przez tydzień było dziwnie a potem ok. Tylko miałam powrót depresji w kweitniu :(
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

odstawienie leków

przez Firletka Poszarpana 15 lip 2011, 22:34
Witam, do tej pory tylko podczytywałam to forum i to pod innym nickiem, potem miałam przerwę i zapomniałam jaki miałam nick, o haśle nie wspominając :) To będzie mój pierwszy post.
3 tyg. temu za namową lekarza odstawiłam leki (antydepresant Lexapro i zamienniki ostatnio Depralin) - stopniowo. Zmniejszanie dawek trwało 7-8 tyg, wg rozpiski lekarza. No i masakra. Psychika i fizyka mi strasznie siadła.
Objawy psychiczne: płaczliwość, drażliwość, lęki zwłaszcza nad ranem, zaburzenia snu, poczucie beznadzieii, smutek, czarnowidztwo
Objawy fizyczne: zawroty głowy, napady mega zmęczenia, zatrzymanie wody w org. - poranna opuchlizna i ciągły ból piersi, zaburzenia okresu (2 tyg. temu miałam takie bóle, że myślałam że zejdę z tego padołu, w życiu czegoś takiego nie miałam), jak pomyślę że za tydzień mam przejść przez to samo tzn. 3 dni na kolanach wijąc się z bólu, przy zażywaniu mocnych śr.p/bólowych, to chcę zajść w ciążę aby tego uniknąć ha! ha!
Do tego jakieś zaburzenia żołądkowe (ból brzucha, brak lub nadmiar apetytu).
Masakra normalnie, lekarz mnie nie ostrzegł przed taką jazdą. Powiedział, że jak powoli odstawię to będzie ok. W dodatku poszedł sobie na urlop do września. Wrrr.
I nie wiem czy to normalne i jak długo potrwa ten zespół odstawienny? Czy to nawrót depresji? Cholerny świat.

-- 15 lip 2011, 22:38 --

Dodam jeszcze, że sądząc po objawach, to ciężko się zastanawiałam czy nie jestem w ciąży. Nawet zapachy mi przeszkadzają, nie tylko ogólne ale i ludzi, perfum. Po przeczytaniu któregoś postu z początku wątku, jednak stwierdziłam, że to chyba ta cholerna odstawka. Ale objawy są b. podobne, przynajmniej u kobiet. Leki generalnie biorę od 19 r. ż, z kilkoma dłuższymi przerwami po których depresja wracała. No i teraz się b. boję żeby mnie znowu nie dopadła.

przez Miss Worldwide 16 lip 2011, 03:45
nie zebym byla niemila. ale tyle razy juz maglowany ten temat i wielu z nas jest na odstawianiu i to opisuje i dzielilo sie juz uwagami a ciagle te same pytania. trzeba poczytac troche, wyszukiwanie tez jest.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Guzik 17 lip 2011, 13:43
Czy to możliwe abym miała depresję biorąc 150mg wenlafaksyny i 1,5 fluanxolu? Czy ktoś też czuł taką beznadzieję? Czy ktoś już nie miał siły? Czy te leki nie powinny działać na depresję? O co chodzi w tym wszystkim?

przez khali 17 lip 2011, 13:47
też tak mam i też nie wiem o co chodzi?! od ponad pół roku stosuję różne comba i h.j
who owns my heart?

przez Guzik 17 lip 2011, 13:56
Ja akurat leczę się od roku nie wiem w końcu na co, nigdy chyba nie miałam depresji, żadnego doła jak to się powszechnie mówi, było lepiej lepiej lepiej i w końcu dobrze i teraz takie coś mnie dopadło, i właśnie teraz mogła bym powiedzieć że jestem zdołowana. Przesiąka mnie bezradność.

przez aree1987 17 lip 2011, 14:59
sens napisał(a):no to sobie daruję oryginały
bo i tak już wydaję majątek

Najtaniej wychodzi Oriven 98tab 150mg to koszt 56zł. Kiedyś wrócę do wenli ale tak minimum 300mg bo dawki do 150mg nie działały na mnie prawie w ogole.. a od 300mg wychwytywana jest też dopamina..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Miss Worldwide 17 lip 2011, 15:06
Guzik,
jesli fluanxol to benzo to jak najbardziej mozliwe ale cos mi nic nie mowie ta nazwa. "zgoogluja" ja :)

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez Guzik 17 lip 2011, 15:24
fluanxol to nie benzo, to neuroleptyk.

przez Miss Worldwide 18 lip 2011, 03:26
Guzik, nie mam pojeecia co to. ale jak zamulacz to pewnie cos podobnego do benzo...

Pristiq 100mg

VELAXIN(Wenlafaksyna-Alventa,Efectin,Velafax,Venlectine)

przez ankaanka775 22 lip 2011, 15:16
witam wszystkich
po przerwie znowu wracam na forum
brałam venlectine jakies 2 miesiace,zaczeło mi skakac cisnienie 180/140 i tetno 165
lekarz rodzinny stwierdził ,że to od tego leku
odstawiłam ,minęło kilka miesiecy a cisnienie nadal skacze ,po xanaxie zdaje sie spadac do normy,wiec stwierdzono ,że to wina nerwicy
teraz mam znowu zaczac venlectine i cholernie sie boje tych pierwszych objawów ubocznych....
do tego jeszcze to cholerne lato ,pogoda do bani,....,i jeszcze anemia mi sie przyplatała...

-- 12 sie 2011, 08:07 --

jestem do niczego....dosłownie
miałam dzisiaj jechac na wyniki ,żelazo i cukier
nie pojechałam ,zamówiłam sobie samochód ,sasiad sie wsciekł bo wział wolny dzien '
jestem pojebana ,juz na sama mysl o wyjezdzie do miasta dostawałam ataku paniki i lęku ,ze znów wyląduje na izbie przyjec z kroplówka
teraz mam wyrzuty ,bo musze te wyniki i tak zrobic
boje sie tego venlectinu,i ciagle jest to samo..
coraz czesciej rozwazam połkniecie całego listka xanaxu i spokój
meczy mnie to wszystko ,juz wogóle nie wychode z domu

przez tracershy 27 lip 2011, 19:33
Ja też mam od paru tygodni doła, ale to głównie przez trudną relację z ojcem i tym jak na mnie wpływa. Leki nie chronią nas przed dołami, ale fakt, szybciej się z nich podnosimy. Przed leczeniem nie potrafiłem sobie radzić z problemami tak jak teraz, wszystko się rozłaziło. Miałem wrażenie, że z moją chorobą, do tego dochodzącym syndromem DDA, jestem wypierdkiem mamuta. Nie wiem tylko czy leki nie spowodowały jeszcze większego zmrożenia emocjonalnego. Podoba mi się te androidalne pokaleczenie emocjonalne. Przez to jestem odbierany jako człowiek bez emocji.

-- 27 lip 2011, 20:14 --

Czytałem ostatnio w jednej z popularnonaukowych gazet, że prowadzi się badania na temat skuteczności leków przeciwdepresyjnych zależnych od płci. Naukowcy dochodzą do wniosku, że leki z grupy SSRI słabiej działają na mężczyzn. W przypadku mężczyzn lepiej sprawdzają się leki z grupy SNRI, które działają też na noradrenalinę. Ponoć większa skuteczność działania wenlafaksyny i innych leków z tej grupy jest w przypadku depresji u mężczyzn. Winowajcami są podobno hormony i różnice między estrogenem a testosteronem. Być może za kilka lat psychiatrzy będą przepisywać leki uwzględniając płeć pacjenta. Kobiety reagują inaczej na leki przeciwdepresyjne w różnych okresach życia- np. kobiety po menopauzie są mniej podatne na SSRI, a bardziej na SNRI niż młodsze, a u młodszych kobiet odwrotnie. U mężczyzn być może depresja ma mniejszy wpływ z deficytem serotoniny, a większy z noradrenaliną dlatego leki SSRI mogą być mniej skuteczne.

przez Miss Worldwide 31 lip 2011, 17:10
czy ktoras z was dziewczyny po odstawieniu wenli miala moze problemy z miesiaczka? tzn. nie na czas lub plamienie miedzymisiaczkowe itp?

Pristiq 100mg

odstawienie leków

przez Anonim 5354 03 sie 2011, 22:03
Ja się pochwalę, że sam odstawiłem nagle leki na schizofrenie i nie odczułem żadnej zmiany.

Sortuj wg