WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez into the void 07 lip 2011, 13:40
ja mam to samo... w dodatku lepiej funkcjonuje gdy idę spać około 0:00-1:00 i śpię do 10-11 niż gdybym miała położyć się o 22 i wstać o 7:00-8:00.. miałam nadzieję, że wenla skróci mi ilość snu ale niestety:/
w dodatku włosy mi wypadają mocno i mam wieczorem ssanie w żołądku mimo, że nie czuję hmm głodu.. i na pewno też nie jem za mało bo bym chudła.. martwi mnie to ssanie bo to znaczy, że wydziela się kwas żołądkowy.. i jak nie ma co trawić to "trawi" żołądek.. a potem wiadomo wrzody i rak

eh tak ufałam temu lekowi
dzisiaj mam wizyte u psychiatry, zobaczymy co powie..

przez miko84 07 lip 2011, 13:45
Napisz co mądrego powiedział.
miko84

przez Dave38 07 lip 2011, 13:51
Cześć Miko ! Jak żyjesz . Ja wracam do leków , wytrzymałem ile mogłem ale uzgodniłem z Dr. jak będzie pogorszenie stanu trwające ok. 14 dni lub mysli samobójcze wracamy do leków a więc witam w klubie - 3 miesiące wakacji bez ale było warto , zaczynam od Endronaxu
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 07 lip 2011, 16:02
Cześć. No ja jestem 7 tyg na 20 mg paroksetyny i lubie jej działanie za więcej energii, lepszy sen, polepsza mi się też apetyt. Lęki też się zmniejszyły. Czekam jeszcze na dwie upragnione rzeczy (ale chyba się niedoczekam....) czyli poprawę nastroju i motywacji.
miko84

przez Zenonek 08 lip 2011, 09:20
miko84 napisał(a):Cześć. No ja jestem 7 tyg na 20 mg paroksetyny i lubie jej działanie za więcej energii, lepszy sen, polepsza mi się też apetyt. Lęki też się zmniejszyły. Czekam jeszcze na dwie upragnione rzeczy (ale chyba się niedoczekam....) czyli poprawę nastroju i motywacji.

No kazdy na to czeka i malo kto sie doczeka... :8):

przez Guzik 08 lip 2011, 09:41
Wiecie co? Ja biorę teraz dawkę 150mg podzieloną na dwa. tzn biorę 75 rano i 75 wieczorem i teraz dłużej śpię :P Wenla mnie zdecydowanie nie pobudza.

przez into the void 09 lip 2011, 14:06
into the void napisał(a):ja mam to samo... w dodatku lepiej funkcjonuje gdy idę spać około 0:00-1:00 i śpię do 10-11 niż gdybym miała położyć się o 22 i wstać o 7:00-8:00.. miałam nadzieję, że wenla skróci mi ilość snu ale niestety:/
w dodatku włosy mi wypadają mocno i mam wieczorem ssanie w żołądku mimo, że nie czuję hmm głodu.. i na pewno też nie jem za mało bo bym chudła.. martwi mnie to ssanie bo to znaczy, że wydziela się kwas żołądkowy.. i jak nie ma co trawić to "trawi" żołądek.. a potem wiadomo wrzody i rak

eh tak ufałam temu lekowi
dzisiaj mam wizyte u psychiatry, zobaczymy co powie..

no i nic mi nie powiedział
tzn. że chyba pozytywów jest więcej niż negatywów, bo w koncu zaczęłam pisać moja pracę inż. a wcześniej tego nei robiłam (no to nie zupełnie tak ale nie chciało mi się już wchodzić w polemikę z nim na ten temat)
było lepiej przez jakiś czas a od tygodnia znów czuje się bardzo apatycznie, zmęczona i przybita, proste sprawy urastają do mega problemów..
mam recepte na nastepne 2 miesiace, 150mg rano i w południe (u mnie wychodzi około 11-12 i 16-17)

przez Miss Worldwide 09 lip 2011, 18:26
into the void napisał(a):
into the void napisał(a):mam recepte na nastepne 2 miesiace, 150mg rano i w południe (u mnie wychodzi około 11-12 i 16-17)

hehhe, u mnie w wiekszosc dni wyszloby 13-14 i 19-20 :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez _Jack_ 09 lip 2011, 20:10
Mam pytanie odnośnie odstawienia wenlafaksyny.Ile utrzymują się objawy odstawienne? Nie biorę już 2 tygodnie i zauważyłem ,że osłabiła mi się koncentracja i pamięć. Zszedłem z 37,5 do 0 a wcześniej brałem 75mg. Czy ktoś przechodził odstawienie tej substancji?Czy były podobne problemy?Ile się to utrzymywało i czy to przechodzi?
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

odstawienie Efevelonu

przez Malwa 5 09 lip 2011, 20:17
Witam, jestem tu nowa. Od 6 lat leczę się na depresje. Obecnie mam 21 lat i bardzo chciałabym żyć już bez leków, ponieważ boję się że się uzależniłam. W ciągu tych 6 lat miałam tzw przerwy w zazywaniu leków, moja choroba "powraca" co dwa lata. Od 3 miesięcy zażywam Efevelon 1 tbl rano w dawce 75 mg oraz Ziperid 1 tbl wieczorem o dawce 2 mg. Czy to wg Was wysokie dawki ? Miałam już zmniejszane potem zwiększane dawki. Był okres kiedy byłam zupełnie bez leków i bardzo chciałabym do tego wrócić. Mam pytanie: czy jest ktoś kto zażywał Efevelon? jakie są objawy odstawienia ? Czy lek ten może wpływać na wzrok może go pogorszyć? Wg mnie 3 miesiące to za długo na branie Efevelonu, nastepną wizytę u psychiatry mam w sierpniu ale moją psychiatrę zastepuje inna do odwołania i nie wiem co powie ale martwie sie ze bede musiala nastepne trzy miesiace brac Efevelon i Ziperid a czuje ze leki te bardziej mi szkodza niż leczą. Proszę o odpowiedz
Ostatnio edytowano 09 lip 2011, 21:14 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono ze zbiorczym wątkiem.

odstawienie Efevelonu

przez *Wiola* 09 lip 2011, 21:10
Malwa 5, 3 miesiące to nie jest za długo . Antydepresanty są to leki , które stosuje się czasem bardzo długo , nawet latami. Wg tego co piszą to powinno się go stosować przez min 3 miesiące, ale od momentu uzyskania zadowalających efektów leczniczych. Te laki nie uzależniają, chociaż odstawienie jest trudne.
Moderator

EFEVELON(Wenflaksyna-Efectin,Velafax,Alventa,Venlectine)

przez Malwa 5 09 lip 2011, 21:50
dziękuje za odp a czy mogą wpływać w jakiś sposób na wzrok ? odczuwam od nie dawna zmeczenie oczu. Co mogłabyś mi powiedzieć jeszcze o leczeniu Efevelonem rozumiem że na każdy organizm działa inaczej.

przez *Wiola* 09 lip 2011, 22:08
Malwa 5, Nie wiem z tym wzrokiem, jak jest, ale myślę ,że to możliwe. Ja biorę go od niedawna ale czuję jakieś pozytywy. Mam więcej energii,mniej się męczę.Nie wiem jeszcze czy działa przeciwlękowo skutecznie, ale mam nadzieję ,że też. Tak, masz rację, na każdego działa inaczej, to sprawa indywidualna.Ponoć jest dobrym lekiem, który naprawia jakieś połączenie w mózgu i efekty powinny się utrzymywać nawet po odstawieniu.
Moderator

przez coma 09 lip 2011, 22:11
wiola173 napisał(a):[b]Nie wiem jeszcze czy działa przeciwlękowo skutecznie, ale mam nadzieję ,że też.

oj dziala, pryznajmniej u mnie tak bylo, a moje leki byly naprawde potezne :shock:
coma

Sortuj wg