WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez cytrynka84 19 cze 2011, 21:24
Fakt moze za szybko odstawialam,za kazdym razem jak bralam wenle to rok max poltora roku,5 lat to dla mnie strasznie dlugo byc na jednym leku,pomijajac koszty materialne brania wenli,no ale moze wdedy nie ma nawrotow,albo przynajmniej jest mniejsze ryzyko nawrotu,musialabym to sprawdzic.Sek w tym ,ze jestem niekonsekwetna w dlugim braniu jednego leku,bo albo czuje sie dobrze i odstawiam lek za szybkoalbo biore i wydsje mi sie,ze nie dziala badz za slabo dziala dany lek i odstawiam(ta druga opcja o wiele czesciej mi sie zdarza.Z kazdym lekiem tak bylo antydepr.1-1,5 roku max pozniej dzialanie slabnie i znowu zmiana na inny specyfik i tak w kolko

wiola173, klaudia, bardzo ciekawe to co piszecie o trwalej odnowie polaczen miedzy neuronami .Ccialabym ,zeby tak bylo i tego Nam wszystkim zycze.no,ale pozyjemy zobaczymy.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 20 cze 2011, 01:56
cytrynka84,

ja jestem przekonana, ze odstawianie w momencie jak sie czujemy lepiej nie jest dobre. moze cos na zasadzie antybiotyku. i tak i tak wracasz do wenli wiec koszty wcale sie nie zmniejszaja ale rociagaja w czasie. bez sensu. ja bralam 5 lat i tyle. jak narazie mam nerwice w d...
nie mowie, ze jestem 100% uleczona bo pewnie nie. czasem mam doly depresyjne jakies. ale przynajmniej nie sram wgacie ze strachu, ze cos mi jest i umieram i nie dzwonie po karetki :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez amelia83 20 cze 2011, 06:43
ja od ponad tygodnia mam dawkę zmniejszona ,biore efevelon 75 mg wieczorem i ketrel (ale przyznam ,że bez niego świetnie śpie i nie brałam od miesiąca) :brawo:
Czuję się dobrze :!: :!: :lol: :shock:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 20 cze 2011, 13:11
klaudia, swieta racja ,musze uczyc sie konsekwencji i wytrwalosci w braniu danego leku przez dluzszy czas,ale to bedzie trudne.
Wiem to glupie co napisze,ale z drugiej strony korci mnie seroxat,moze by mi bardziej pomogl w odstawieniu benzo,,zamulil" troche. Z jednej strony boje sie tej nadmiernej sennosci po S.z drugiej chcialabym sie uspokoic.Wiem,ze to strasznie ambiwaentna postawa, i juz nie wiem czego chce,jedno wyklucza drugie :(
Po efectinie nie tyje,a po seroxacie bedzie ladnych pare kilo do przodu(panicznie boje sie tycia!)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 20 cze 2011, 15:10
cytrynka84,
co??????????????
po seroxacie to ja chodzilam jak nakrecona speedem jakims a nie senna. a schudlam prawie 10kg wiec nie wiem jak inni tyja?????
ale jesli seroxat zadziala silniej na depresje czy nerwice to moze wcale nie bedziesz miala ochoty sie zmulac :) sprobuj!

ja chce sie zmulic tylko jak mam dola zeby wszystko miec w d...
ale jak cie seroxat nakreci to nie bedziesz miala deprech, dola itd, i wcale nie bedziesz chciala byc zmulona. po drugie latwiej ci by bylo odstawic benzo!!!

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez cytrynka84 20 cze 2011, 17:59
bralam seroxat moze 4miechy i mnie zamuhlal dosc mocno niestety nie lubie tego,przytyc za bardzo nie przytylam ,ale na wiekszosc ludzi dziala nasennie i wiekszosc sporo tyjeAle mysle,ze pomogl by mi wodstawceBZD bo dobrze dziala na t.lekowe chyba lepiej niz efectin. Seroxat daje podle uboki na poczaku(mega napady paniki,ogolne rozbicie,rozdygotanie,silne drzenita konczyn),ale jak juz zacznie dzialac to uspokaja,wycisza bo dziala na pewne osrodkl w mozgu dlateho wlasnie powinien uspokaac Klaudia jak Ciebie speedowal i schudlas to jeses szczescara iraczej wyjatkiem potwierdzajacym regule:)

-- 20 cze 2011, 17:13 --

mnie efectin bardziej speeduje i dziala silniej p/depresyjnie niz S.Ale ten speed powenli nie zawsze jest dobry .no,ale ne tyje wrecz chudne po weni to wielki plus klaudia naprawde wydawao mi sie ,ze gdzies pisalas ,ze seroxat tez Ciebie zamulal,noale widac cos pokrecilam.

-- 20 cze 2011, 17:13 --

mnie efectin bardziej speeduje i dziala silniej p/depresyjnie niz S.Ale ten speed powenli nie zawsze jest dobry .no,ale ne tyje wrecz chudne po weni to wielki plus klaudia naprawde wydawao mi sie ,ze gdzies pisalas ,ze seroxat tez Ciebie zamulal,noale widac cos pokrecilam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 21 cze 2011, 01:45
to chyba nie ja cytrynka. mnie nie zmulal. tylko objawy pierwsze mialam, ze omdlewalam i trzesawki mialam. zmulaly to mnie niezle benzo na poczatku.
nigdzie nie napisalam ze mnie zmulal ani efectin ani seroxat. a jak napisalam to chyba na jakims niezlym haju bylam :time:

Pristiq 100mg

przez cytrynka84 21 cze 2011, 12:21
Przepraszam musialo mi sie cos pomylic.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 22 cze 2011, 04:21
chcialabym sie dowiedziec co u RITKI!!! Czy ktos wie czy sie pokazuje w jakims temacie
Taka przerazona byla zeby nie przytyc. Ale pisala, ze zaczyna brac venle.... co u niej? ktos cos wie?

RITKAAAAAAAAA odezwij sie!!!

Pristiq 100mg

przez _BleF_ 22 cze 2011, 11:17
Witam. przez 3 miesiące brałem velaxin ER75 mg a od około 10 dni biorę Oriven 150 mg to jest też wenlafaksyna ale tańszy zamiennik i od około 5 dni jakos dziwnie sie czuje nawet troche gorzej niż wcześniej takie nie miłe uczucie w głowie nie umiem tego opisać....czy to minie ??? czy może 150 mg to zadużo dla mnie ?

przez amelia83 22 cze 2011, 11:41
_BleF_ napisał(a):Witam. przez 3 miesiące brałem velaxin ER75 mg a od około 10 dni biorę Oriven 150 mg to jest też wenlafaksyna ale tańszy zamiennik i od około 5 dni jakos dziwnie sie czuje nawet troche gorzej niż wcześniej takie nie miłe uczucie w głowie nie umiem tego opisać....czy to minie ??? czy może 150 mg to zadużo dla mnie ?

ja teraz też mam połowę dawki,wczesniej 150mg teraz 75 i jest o wiele lepiej,wiec możliwe ,że zbyt duża daka ale zapytaj lekarza a mozliwe to wina zamiennika nie brałłam tego ,żeby cos powiedzieć ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez _BleF_ 22 cze 2011, 11:50
amelia83 napisał(a):
_BleF_ napisał(a):Witam. przez 3 miesiące brałem velaxin ER75 mg a od około 10 dni biorę Oriven 150 mg to jest też wenlafaksyna ale tańszy zamiennik i od około 5 dni jakos dziwnie sie czuje nawet troche gorzej niż wcześniej takie nie miłe uczucie w głowie nie umiem tego opisać....czy to minie ??? czy może 150 mg to zadużo dla mnie ?

ja teraz też mam połowę dawki,wczesniej 150mg teraz 75 i jest o wiele lepiej,wiec możliwe ,że zbyt duża daka ale zapytaj lekarza a mozliwe to wina zamiennika nie brałłam tego ,żeby cos powiedzieć ;)

tak wizyte mam dopiero 27 lipiec a nie mam kontaktu telefonicznego ;/ jak to nie minie do tygodnia najwyzej sam zejde do 75 mg bo na wlasna prosbe mam 150 mg, bo wcale nie jest jak powinno byc no a prawie 4 miechy bralem , choc jest duzo lepiej

przez tracershy 23 cze 2011, 13:16
Mi lekarz mówił, że efectin pozwoli odbudować trwale połączenia w mózgu i serotonina będzie się utrzymywać na odpowiednim poziomie. Nie wiadomo jak długo po zakończeniu leczenia będzie trwał ten stan, może rok, kilka lat...każdy przypadek jest inny. Ale jak czytam tu, że niektóre osoby biorą leki 4, 5 lat albo dłużej to odczuwam obawę, że po takim czasie jest duży problem z odstawieniem leku. Substancja działa na biochemię mózgu i mamy dodatkową podporę, organizm się przyzwyczaja i potem przeżywa ogromny szok, gdy tą substancję mu stopniowo odbieramy. Jest wówczas duże ryzyko, że nasz mózg będzie miał problem z samodzielnym wytwarzaniem serotoniny po tylu latach braniach leków. Mam koleżankę, które po wyleczeniu się z alkoholizmu bierze wenlafaksynę w dawce 75 już ponad 4 lata i nawet nie myśli o wyjściu z leków. Z jednego uzależnienia wpadła w drugie, musi być zależna, tym razem od leków.

przez Out of the blue 23 cze 2011, 17:22
Biore ta wenfle i tak sie zastanawiam czy bole glowy, ktore mam moga bys spowodowane tym odbudowywaniem polaczen nerwowoych? ;-) A powaznie to mam takie cmienie, to nie jest mocny bol, ale utrzymujacy sie stale, w lewym albo prawym koncu czola, nad zewnetrznymi kacikiem oka. Nie wiem jak dokladnie to opisac, to nie jest bol w skroniach, ale tuz obok, przy nasadzie wlosow nad okiem. I co ciekawsze boli mnie tylko jedna strona na raz albo prawa albo lewa.
Druga sprawa to apetyt mam taki sobie. Za to mam ogromna ochote na slodycze, ale konkretnie na ciastka biszkoptowe/tortowe itp. To moglaby jesc na sniadanie obiad i kolacje. Normalnie slodyczy nie jadam wiele, sporadycznie mnie cos najdzie, a teraz od paru tygodni nic tylko ciasto i ciasto. Jednak by bylo smieszniej jak ide kupic ciastko to zadno mi sie nie podoba i chodze na takim glodzie. A jak juz zjem cos slodkiego to bardzo szybko mnie zmula. Moge to tez zwalic na wenfle?

Jutro mam wizyte u psychiatry to sie popytam.

Sortuj wg