WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez cytrynka84 17 cze 2011, 13:48
bralam w sumie 3 razy ten lek(teraz tez biore) i zawsze mnie'' wyciaga" z dola Teraz musialam czekac co prawda dluzej na poprawe,tzn ok 5-6 tygodni,ale teraz bylam w gorszym stanie,moze dlatego dluzej sie "rozkrecal" ,ale warto bylo czekac :smile:

Moze tak byc ,ze tym razem nie zadziala,ale to pesymistyczny wariant,staraj sie o tym nie myslec,moim zdaniem jest duuzo wieksza szansa,ze znowu pomoze niz,na to,ze niezadziala.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Bardzo wazne! prosze o pilna porade

przez dar2316 18 cze 2011, 19:00
witam mam bardzo wazna sprawe. od 3 dni nie biore leku prefaxine a od 2dni mam sraszna biegunke wymioty bole glowy nie mam sily juz.. pomozcie co mam z tym zrobic/?? i jak dlugo te skutki moga trwac?
Ostatnio edytowano 30 cze 2011, 14:57 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do zbiorczego wątku

przez *Wiola* 18 cze 2011, 19:03
Po pierwsze jak długo go brałeś(aś)? Dlaczego odstawiasz i czy pod kontrolą lekarza ? Czy zmniejszałeś dawki czy nagle?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dar2316 18 cze 2011, 19:05
niestety odstawione nagle poniewaz niedlugo czeka mnie operacja i nie moge brac zadnych lekow biore je od 4tyg

-- 18 cze 2011, 19:07 --

dodam ze bylam dzis na pogotowiu i powiedzialam ze odstawilam. zapisano mi cos na biegunke i wymioty oraz na odwodnienie... jest nadal zle a nawet gorzej zupelnie nie wiem co robic

przez *Wiola* 18 cze 2011, 19:08
To trochę silna reakcja jak na 4 tygodnie zażywania. Myślę ,że powinno Ci szybko minąć, ale nie powinno się odstawiać takich leków z dnia na dzień tylko stopniowo zmniejszając dawkę. Pytam jeszcze raz , co na to lekarz? Powinien Ci udzielić wskazówek.

Jaka to była dawka?
Moderator

przez dar2316 18 cze 2011, 19:14
1tabl dziennie 75mg. strasznie sie czuje..

przez *Wiola* 18 cze 2011, 19:17
Może weź połówkę. Nie wiem w jakiej jest formie, ale jeśli to granulki to ludzie liczą je i dzielą . Tak przez 2 dni chociaż po połówce i potem znowu zmniejsz.
Moderator

przez dar2316 18 cze 2011, 19:25
granulka.. skoro juz 3dni nie biore to nie chcialabym juz do tego wracac bo strasznie sie mecze...

-- 18 cze 2011, 19:25 --

granulka.. skoro juz 3dni nie biore to nie chcialabym juz do tego wracac bo strasznie sie mecze...

przez *Wiola* 18 cze 2011, 19:30
Jak uważasz. Myślę ,że powinno już mijać.
Moderator

przez dar2316 18 cze 2011, 19:33
Mam nadzieje bo jest mi ciezko to wytrzymywac.

przez Miss Worldwide 19 cze 2011, 06:33
ale nie widzicie tego, ze powracacie do leku czyli nie zrobil tego co mial zrobic??? znaczy bierzecie, jaest ok, pozniej powtorka z rozrywki i zowu ten sam? sprobujcie innego leku, ktory zadziala tak, ze nie bedzieci ¡e musieli powracac tak szybko! wychodzi na to, ze wam pomaga ale tylko wtedy ak go bierzecie!
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez cytrynka84 19 cze 2011, 13:39
klaudia, masz racje taki powinien byc idealny lek .Jednak dosc czesto jak czytam opinie ludzi,z depresja,a zwlaszcza atakami paniki po odstawieniu lekow wszyst ko wraca,jak wiesz nerwica niestety lubi wracac.I tak jest u mnie biore antydepresanty ponad 5 lat i to rozne,bralamprawie wszystko i po odstaw.zawsze mam nawrot.Podkreslam ,nIe u kazdego tak jest!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez *Wiola* 19 cze 2011, 13:55
klaudia, Niestety nie jest to takie proste. U mnie trudno było w ogóle trafić na taki , który by pomagał. Na dodatek skąd można wiedzieć, czy efekty będą trwałe ,zanim się spróbuje odstawić. Co prawda psychiatra jak namawiał mnie na wenle, mówił ,że ona odnawia trwale jakieś połączenia w mózgu, ale ja nawet jeszcze nie wiem czy będę się na niej dobrze czuła, a co tu myśleć o odstawieniu.
Moderator

przez Miss Worldwide 19 cze 2011, 17:27
nie wiem, ja bralam iles tam lat temu seroxat i w kilka miesiecy postawil mnie na nogi. oczywiscie rzucilam bo juz sie czulam super i nerwica wrocila po roku i to silniejsza. efectin bralam 5 lat i tarz zchodze. jest na 20mg co drugi trzeci dzien i jakos nic sie ze mna nie dzieje.
moze za szybko odstawiacie????
ja np po 3 latach brania nie bylam gotowa na odstawiane bo z jednej strony chcialam odstawic a z drugiej sie balam. wiec psychiatra powiedzial, ze mam nie odstawiac skoro sie boje odstawiania. mial racje. minal rok czy 2 i jakos sama bez lekarza odstawiam i nie boje sie niczego. jak nie wezme specjalnie i poczuje juz jakies szumy w glowie to lykam te swoje 20 mg i tyle. za niedlugo zmnijesze na 10mg tylko trudno sie dzieli jedna kapsulke na 7!
ja nie mowie, ze nie wroci mi nerwica. pewnie wroci, ale teraz jest ok!
a jakbym odstawila po 3 czy 4 latach to pewnie juz podczas odstawiania mialabym jazdy.

PS. cos i sie wydaje, ze mi tez lekarz powiedzial, ze efectin leczy. pozyjemy zobaczymy.

wczoraj sie troche upilam (3 drinki rumu!!!! ale spilam sie dlatego bo nie pije zbyt czesto a nawet baaaaardzo rzadko, po drugie bezno biore tylko na noc wiec to bylo juz po ponad 20h o ostatniego bezno) i przyszlam do domu, zjadlam kawalek miesa z patelni i zwymiotowalam...... i zarzucilam 4 tapsy lexotanu i poszlam spac. dzis sie czuje dobrze. troche mnie smali ;)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Sortuj wg