WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFEVELON(Wenflaksyna-Efectin,Velafax,Alventa,Venlectine)

przez *Wiola* 15 cze 2011, 19:42
amelia83 napisał(a):na P płaciłam 25 zł za 75 SR 28 tabl. w zeszłym tygodniu

Ja za 3 opakowania efevelonu 75 po 28 tabletek zapłaciłam nie całe 30zł.
Moderator

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez cytrynka84 15 cze 2011, 19:50
A co myślicie o braniu wenlafaxyny w dwóch dawkach? Czy to ma wg Was jakiś sens? Pisałam o tym kilka postów wyżej.

Z góry dziekuje za odpowiedz,
Pozdrawiam :)

-- 15 cze 2011, 19:17 --

Out of the blue, sama mpiszesz ,że joga itp.już nie wystarcza to żaden wstyd leczyć sie antydepraesantami,leki jak każde inne (też na początku trudno było mi sie pogodzić,ze muszę brac antydepr.więc Cię rozumiem) ,ale po pewnym czasie zrozumiałam,że nie ma sensu sie męczyć i depresja to choroba jak każda inna i trzeba ja leczyć to zaden wstyd naprawdę!Bierz leki i nie zastanawiam sie,czy to leki czy Ty,najważniejsze jest teraz to ,żebyś poczula sie lepiej,leki antydepr.pozwalają wrócić do normalnego stanu ,żebyś mogła normalnie funkcjonować. Bo im później zaczniesz sie leczyć tym depresja tym depresja mozesie pogłębić i może być trudniejsza do wyleczenia
Także bierz leki i czekaj na poprawę.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez cytrynka84 15 cze 2011, 20:21
wiola173, no to super ,że tak tanio.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 15 cze 2011, 20:23
wiola173 napisał(a):
amelia83 napisał(a):na P płaciłam 25 zł za 75 SR 28 tabl. w zeszłym tygodniu

Ja za 3 opakowania efevelonu 75 po 28 tabletek zapłaciłam nie całe 30zł.

kurcze ,a w jakiej aptece napiszesz... :lol: ale różnica jest,nie powiem
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez cytrynka84 15 cze 2011, 20:23
Jak sie wogóle czujesz na efevelonie Wiolu?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez amelia83 15 cze 2011, 20:25
ja na efevelonie czuję się wiele lepiej,,wcześniej miałąm jakiś tańszy zamiennik venlafaxine? bluefish
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez cytrynka84 15 cze 2011, 20:32
amelia83, na efevelonie czujesz sie lepiej niż po tym tańszym wenlafaxine ,? tak?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez *Wiola* 15 cze 2011, 21:39
amelia83,

Nie wiem jaka to apteka, ale w małym powiatowym miasteczku w woj śląskim. Apteka nieduża , ale zaopatrzona świetnie, bo od ręki zawsze mają to co mam wypisane, a efevelon w dawce 37,5 niecałe 4 zł tam mnie kosztował.

cytrynka84,
Wiesz wydaje mi się ,że trochę mi dodał energii i ciut uspokoił, ale trudno mi do końca powiedzieć czy to jego zasługa, w każdym razie zjechałam z anafranilem do 37,5 a efevelonu od kilku dni biorę 75 mg.
Moderator

przez zenon 15 cze 2011, 21:49
Witam!
Mam do Was pytanie 3 lata temu brałem Efectin 75 mg przez okres 1,5 roku potem przez 1,5 roku sobie odstawiałem za zgodą lekarza. Brałem na nerwice lękową, ale według mnie była też depresja w sumie to razem występuje podobnież. No i sobie tak odstawiałem, że nawet nie zdążyłem odstawić byłem już na 13 kuleczkach;-) czyli nic, i część lęków wraz z depresją powróciła. Byłem u psychiatry i mówię, że coś się ze mną dzieje miałem jakieś myśli natrętne samobójcze, że jak się pojawiała to dostawałem paniki, a ja chce żyć, która mi zapisała Lamotrix 50 mg w sumie na stabilizację nastroju, ale wiadomo działa też przeciwdeprsyjnie, potem za tydzień zaczęły mi się pojawiać napady paniki, bałem się zostać w domu itp. czyli wszystko co było przed leczeniem powróciło i zapisała mi Trittico 150 mg. I teraz pytanie dlaczego nie mogłem powrócić do efectinu, po którym czułem się zarąbiście normalnie 3 lata byłem normalny tak jak kiedyś, pytałem się jej, ale coś powiedziała i już.
Teraz biorę lamotrix 4 tyg i Tritico 3 tyg i jest różnie, jest dzień,godziny, że jest ekstra a potem siada. Już nie raz nie mam siły, ale wiem, że może być dobrze i każdy dzień to jest walka. Chodzę do pracy, do sklepów, ale nie czuję się tak jak po efectinie. Siedzę, jak na bombie jestem rozdrażniony, boję się, że coś sobie zrobię itp.
Myślę, że dam szansę tritico jeszcze z 2 tyg może będzie lepiej.
I teraz pytanie jeżeli mieliście powrót po efectinie choroby czy lekarz dawał nowy inny lek, czy wracaliście do efectinu?
pozdrawiam

przez cytrynka84 15 cze 2011, 21:52
No to b dobrze Wiolu,że uspokoił a zarazem dodał energii,mysle jednak,że Twoje samopoczucie do zasługa efewelonu,oby tak dalej .na pewno wenlafaxyna ma o wiele mniej ubocznych niż anafranil i nie zamula tak jak klomipramina(przynajmniej u mnie o wiele lepiej sprawdza sie wenla niż klomipramina- której nie mogę brac,mimo,że klomi jest b.skuteczna na leki i depresję ,ale sk.ub.anafranilu przewyzszyly korzyści wynikające z leczenia klomipramina.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez cytrynka84 15 cze 2011, 22:25
Przy nawrocie kilku dr (chyba dwóch dało mi inne leki,bo tańsze,bo niby lepsze,ale potem itak wracałam do efectinu bo działa na mnie najlepiej .Dwoje innych lekarzy dało mi od razu efectin,bo stwierdzili ,że skoro lek pomagał to należy do niego wrócić i nie ma sensu zmieniać na inny i Ci dwaj ostatni lekarze mieli racje(nawet już za bardzo nie było na co zmieniać bo większość innych leków wyprobowalam,bez większego skutku- no może poza prozackiem i edronaxem-które to swego czasu wyciągnęły mnie też z niezłego bagna zenon, daj szanse jeszcze tak jak piszesz tritico,jak nie pomoże poproś lekarza o efectin,bo po co masz sie męczyć skoro tak dobrze sie po nim czules Wg mnie szkoda życia na wyprobowywanie nowych specyfików.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez *Wiola* 15 cze 2011, 23:26
cytrynka84, Dzięki kochana, mam taką cichą nadzieję , ale boję się zapeszać:)
Moderator

przez Miss Worldwide 16 cze 2011, 01:47
zenon,

ja np po seroxacie mialam nawrot i dali efectin. jesli efectin pomogl to moze poprostu za szybko odstawiles. ja wlasnie tak mialam z seroxatem. pomogl i odstawilam. i dziadostwo wrocilo.
moze w mysl lekarza efectin nie byl lekiem, ktory dal dobry skutek w twoim przypadku skoro powrocil. dlatego zmienia. po co masz znowu brac efectin 1.5 roku skoro ci nie pomogl. toroche inne moje zdanie od zdania cytrynki. ale kazdy ma prawo do swojego zdania. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez zenon 17 cze 2011, 07:25
cytrynka84 a jak miałaś powrót do efectinu to tak samo na Ciebie działał bo ja się boję ,że jak powrócę to już tak dobrze nie zadziała i wtedy będzie zonk :D?

Sortuj wg