WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

VENLECTINE(Wenlafaksyna-Alventa,Efectin,Symfaxin,velafax)

przez michalm111 28 maja 2011, 13:01
biorę około 3 tygodni dawkę 75mg raz dziennie rano. początek był bardzo kiepski, spanie po 12 godzin, brak siły, ale po kilku dniach sytuacja się polepszyła i teraz wydaje się być już dużo lepiej.

problem który pozostał to mocno rozszerzone i nierówne źrenice. jest to oczywiście wpisane w ulotce jako działania niepożądane, ale czy to znaczy że cały czas będzie się to utrzymywać czy organizm powinien się przyzwyczaić i źrenice powinny wrócić do normy? nie wiem czy tak powinno być i czy może nie lepiej wybrać się do okulisty. jak było u was? powróciły do normy czy cały czas były rozszerzone?

boję się że może coś się stać szczególnie że nadchodzą jasne słoneczne dni. dodam że mam krótkowzroczność - około -0,75.

przez monika1984 28 maja 2011, 18:45
michalm też miałam rozszerzone źrenice przez pierwsze dni, potem przeszło. Pewnie i Tobie w końcu minie. Również mam wadę wzroku -1,0 i nie sprawiało mi to problemów nawet w słoneczny dzień.
A tak ma marginesie, po jakim czasie brania wenli zauważyłeś znaczącą poprawę?

przez Guzik 29 maja 2011, 22:44
Źrenice wrócą do normy. Sama miałam gigantycznie rozszerzone na początku. Ludzie się mnie bali.

-- 30 maja 2011, 18:42 --

Myślałam że będzie lepiej na 225mg wenli a jest beznadziejnie. Muszę wytrwać do 27 czerwca jakoś.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

EFEVELON(Wenflaksyna-Efectin,Velafax,Alventa,Venlectine)

przez Jesienny deszcz 31 maja 2011, 11:26
Mi było strasznie niedobrze przez pierwsze kilka dni. Zwłaszcza jak ziewałam to od razu miałam odruch wymiotny (a ziewałam cały czas :roll: ). W dodatku chodziłam okropnie kołowata, a wieczorami to w ogóle już nie kontaktowałam :shock: Radzę Ci jednak to wszystko przetrzymac, bo te objawy uboczne mijają. teraz się czuję ba rdzo dobrze, a w nocy spię jak zabita ;)

przez michalm111 01 cze 2011, 22:06
monika1984, minęło 4 tygodnie na dawce 75, nie wiem czy już osiągnąłem stabilny stan czy jeszcze będzie się coś zmieniać, także ciężko mi odpowiedzieć na Twoje pytanie. na pewno skutki uboczne fizyczne uboczne znacząco ustąpiły (pierwszy tydzień był kiepski). poza źrenicami, cały czas są na około 2/3 a nawet 3/4 tęczówki. nie wiem czy bardzo to widać i co ludzie o tym myślą :/.

psychicznie nadal huśtawka, ale powoli zauważam lepsze okresy. szczególnie rano gdy muszę wstać i nigdy nie miałem na to siły, potrafiłem leżeć do popołudnia, gdy nie było obowiązków i konieczności wstania. natomiast nadal wiele błahych rzeczy potrafi mnie wyprowadzić z 'dobrego' nastroju. mam nadzieję na ciągłą poprawę, ale nie wiem czy to technicznie (chemicznie) realne?

przez Guzik 02 cze 2011, 10:45
Nie jest źle! Jejeje!

przez Michuj 02 cze 2011, 11:01
Guzik napisał(a):Nie jest źle! Jejeje!

No, leki noradrenalinowe dają rady ;)
Michuj

przez Guzik 02 cze 2011, 14:03
W odpowiednich dawkach!

WENLAFLAKSYNA poczatek

przez nibyszczesliwa 06 cze 2011, 14:35
witam wszystkich .
jestem tutaj nowa..choc zameldowalam sie juz dawno danwo temu ( czy to powod do radosci nie wiem . :smile: ..)ostatnio moj lekarz domowy zapisal mi wenlaflaksyne .i to mnie toche zdziwilo bo na bole plecow.te bole wracaly prztez dwa ostatnie lata .czasem bardziej czasem mniej , ale w koncu nadeszly zz taka sila ze nei bylam w stanie egzystowac.dlatego najpierw dostalam zastrzyk , lekarz myslal ze to moze nerw.ale bylo sto razy gorzej , musialam przetac uprawiac sport itd.Moj lekarz jest dobrym lekarzem i raczej ufam .mu .wiem sama ze ze mna cos jest nei tak....mieszkam za granica .ucze sie i nei zawsze jest lawto .bardzo zle znosze stres.szysbko sie denerwuje.tez natrectwa rozne miewam.nie o to chodzi .chcialam was zapytac czy zaczynac teraz z tym lekiem .kiedy bole troche ustapily a nastapilo to ostatnio kiedy mialam wolny dzuien i totalnie sie rozluzowalam ..a nauki niebawem mam duzo .nie wiem jak zareaguje..troche sie boje.nie wiem czego sie spodziewac ..pozatym boje sie ze kiedys jak bede chciala odstawic.nie poradze soebie BEZ :wiadomo teraz jestem zmuszona sobie rradzic...bez leku .a uzalezniac sie nie chce..przepraszam jeszeli taki watek juz istnieje .ale nie moglam znalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.aha i czy lek ten ma jakis wplyw na antykoncepcje hormonalna i czy mozna pic alkohol ???czy wogole.bardzo dziekuje z gory za odpowiedz .mam nadzieje ze ktos mi odpowie .pozdrawiam wszystkich na forum jednoczesnie witam sie z Wami i zycze Wa, duzo zdrowia i sily.

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez err 08 cze 2011, 07:41
No ja właśnie odstawiam Efectin. W poniedziałek wziąłem ostatni raz 75mg wenli, we wtorek wziąłem 20mg paroksetyny, za dwa dni zwiększę do 30mg. Mam nadzieję, że żadnych objawów odstawiennych nie będę miał.
err

przez Miss Worldwide 08 cze 2011, 13:35
ja mialam jak nie wzialam dawki, tej zmniejszonej o odrobine. i tak zmniejszalam co okolo 2 tyg. wtedy ok. teraz jestem na 20mg i jak nie wezme to czuje. nie sa to jakies ataki paniki itd ale cos tam w dlowie jakies dziwne zastoje, schizki..
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez into the void 08 cze 2011, 16:13
od jutra zaczynam brać wenlafaksynę.. muszę się "pochwalić" bo dostałam receptę na lek o nazwie AXYVEN, są to tabletki o przedłużonym uwalnianiu, za dwa opakowania 75mg (po 28 szt.) zapłaciłam tylko 15zł!

żeby tylko zadziałały...

przez *Wiola* 08 cze 2011, 16:24
into the void,

Ja biorę efevelon. Też jest stosunkowo tani.
Moderator

przez Michuj 08 cze 2011, 16:30
się wkurzę to walnę wszystko w pizdóó i wrócę do wenli ;)
Michuj

Sortuj wg