WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Ritka7x 22 maja 2011, 10:59
a czy ktoś z Was brał efectin biorąc do niego benzo ,ale na początku leczenia..?

przez cytrynka84 22 maja 2011, 14:29
wiola173, no fakt 10 dni to bardzo krotko,zycze,zeby Cie zaktywizowal na stale i ogolnie powodzenia.

-- 22 maja 2011, 13:31 --

Ritka7x, tak mozna laczyc te leki,czesto sie tak robi na poczatku leczenia.

-- 22 maja 2011, 13:38 --

Guzik, ale musisz poczekac na efekty 225 conajmniej tydzien- tak mi mowil kiedys lekarz,jak by nie pomoglo zmienisz lek

Szkoda,ze nie mozesz zwiekszyc Fluanxolu moze to by pomoglo bardziej,skoro F. na Ciebie dobrze dziala

Powodzenia z wenla.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 22 maja 2011, 20:20
Ritka7x,
Ja bralam. i jak zaczynalam seroxat i jak zaczynalam efectin tez. rozne benzo przetestowalam na sobie i zawsze z antydepresantem.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Guzik 22 maja 2011, 22:58
cytrynka84 napisał(a):Guzik, ale musisz poczekac na efekty 225 conajmniej tydzien- tak mi mowil kiedys lekarz,jak by nie pomoglo zmienisz lek

Szkoda,ze nie mozesz zwiekszyc Fluanxolu moze to by pomoglo bardziej,skoro F. na Ciebie dobrze dziala

Powodzenia z wenla.

Teraz biorę 187.5 więc zwiększam tylko o kolejne 37.5. Jak nawet za dwa tygodnie będzie lepiej to i tak szybciej niż kolejna wizyta u lekarza. Raczej gorzej od tego nie będzie więc będę czekać z nadzieją na jakiś efekt.

-- 24 maja 2011, 11:43 --

Czy to normalne że boli mnie głowa i jest mi słabo?

przez cytrynka84 24 maja 2011, 12:35
Glowa moze cie bolec,choc mnie akurat nie bolala,bolala mnie jak zaczynalam

Slabo nie powinno Tobie byc to troche niepokojace.

Zycze z calego serca,zebys poczula sie lepiej i wierze,ze tak bedzie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 24 maja 2011, 14:15
Ludzie!!!
Na ulotce jest napisane, ze nie mozna brac Efectinu w ciazy!!!ide do lekarza potwierdzic.
Czy ktos wie co sie robi jak na efectinie sie zajdzie w ciaze???
Czy to jakies ryzyko? czy lekarz kazde przestac brac efectin? czy co sie robi???
Pomocy!!!!!!!!

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez Guzik 24 maja 2011, 15:20
Może zmiana leku na taki który można stosować w ciąży?

przez cytrynka84 24 maja 2011, 16:42
klaudia, raczej,nie mozna brac,efectinu w ciazy,ale lekarz moze zadecydowac,ze,mozesz jednak brac Spytaj sie najlepiej ginekologa ,psychiiatry tez sie poradz.Wiekszosci antydepresantow nie mozna brac w ciazy,ale niektorzy musza brac i biora bo np dr oceni,ze korzysci z leczenia sa duzo wieksze,niz ewentualne zagrozenie dla dziecka.Pewnie zmieni lek

Zalezy jak sie czujesz?,ale ja bym sie bala szczerze mowiac brac efectin w ciazy ,to jednak dosc mocny lek.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 24 maja 2011, 17:21
z tego wszystkiego zle napisalam posta i w sumie nie wiadomo o co chodzi, chociaz widze, ze wiekszosc rozumie.
mialam zamiar napisac, ze zrobilam juz test i wyszlo, ze tak ale ze dopiero ide do lekarza potwierdzic.
ja sie zabezpieczam ale zdarzyl sie "wypadek" ..
jestem w kilkuletnim zwiazku i mam 31 lat wiec czas raczej odpowiedni ale ja sie boje!!!!!!
i te leki i tego, ze zaczne dostawac atakow paniki jak kiedys!!! co wtedy zrobie?? zawsze sie balam, ze umre przy porodzie!!!!
mieszkam w hiszpanii i tu aborcja wczesna jest legalna wiec nie byloby problemu.... daja jakies tabletki i tyle. pomijajac morlane aspekty sprawy zastanawiam sie czy na ta piepszona nerwice nie lepiej by bylo to zrobic. co za zycie bedzie mialo dziecko z matka z atakami paniki????????
no i czy juz nic sie nie stalo bo biore efectin caly czas chociaz jestem juz na okolo 20mg........?
jezu jaka trudna decyzje mam do podjecia!!!!

Pristiq 100mg

przez cytrynka84 24 maja 2011, 17:49
20 mg to bardzo mala dawka,wiec spokojnie jesli jestes w ciazy to nic dziecku sie nie stalo.

Bardzo trudna decyzja,wspolczuje.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Guzik 24 maja 2011, 21:18
Ale ataki paniki bywają a nie trwają permanentnie. Bywają gorsze matki, bez ataków paniki. Pozbawione miłości i szacunku do własnego dziecka. Wiem że fluanksol jest lekiem który mogą przyjmować nawet kobiety w ciąży, ale nie wiem czy działać może na ataki paniki.

przez Miss Worldwide 24 maja 2011, 21:49
kurde zrobilam drugi test i wyszedl, ze nie. chyba zwariuje. niby ranny lepiej wychodzi. ale nie bede panikowac dopoki lekarz nie potwierdzi.

Pristiq 100mg

przez Adamo 24 maja 2011, 22:08
Po dzisiejszym dniu muszę stwierdzić, że naprawdę dobrze działa wenla na lęki. Na depresje praktycznie wcale, wpadam w coraz większą otchłań rozpaczy, braku nadziei i braku siły do spełniania marzeń.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Miss Worldwide 24 maja 2011, 22:13
Adamo,
hej, mialam to samo. na léki super na depresje pozostawia wiele do zyczenia. ale moze poprostu tzreba dluzej poczekac zeby zadzialala na depreche. ja mam skrzywiony obraz bo benzo mnie w depresje prawdopodobnie wpedzilo wiec wenla nie robila tego co powinna bo benzo ja wypieralo. a na léki ok.

-- So cze 04, 2011 1:05 am --

hej ludzie, dostaje automatycznie poczta recepty na wenle a uzywam paczke na 3 miechy a co miesiac mam recepte. jak ktos chce odkupic to na priva. ja biore generyki ale moge powiedziec lekarce, ze ma mi dawac efectin. nie wiem ile was kosztuje ale mozna sie dogadac. tutaj zreszta mozna bez recepty kupowac ale z recepta taniej ( benzo nie mozna bez recepty takze o to prosze sie nie kontaktowac!!! nawet jak by mozna bylo to trzeba byc debilem zeby sie bawic w odsprzedawanie tego leku!!!))
ja tutaj raczej zeby pomoc tym co moze by troche zaoszczedzili na tych polskich cenach.
ogolnie dziwne, ze niby Unia a w polsce na rcepte a tu nie trzeba :/ na zadne antydepresanty :/ co kraj to inaczej ale w koncu Unia to Unia, nie wiem....

Pristiq 100mg

Sortuj wg