WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Szczęściara 29 lis 2006, 01:02
Lily

oj znam ja te zawroty głowy znam....... ja kiedyś jak pisałam zapodziałam gdzies ostatni listek i już drugiego dnia zaczął sie horror :) Normalnie jakbym pijana była. Trzeciego dnia słaniałam sie prawie po ścianach :)

Ale w końcu wiem że efe to silny lek. Wystarczyło potem dwie kolejne dawki i wszystko wróciło do normy.
Mnie EFECTIN jako jedytny z tych leków które brałam bardzo pomógł i pomaga nadal, ale myśle że powoli czas ograniczać dawkę. A a propo tego co mówiłaś - możliwe że nawrót był spowodowany za szybkim odstawieniem. Z tego co ja wiem to z efectinu powinno się zchodzić ok od pół roku do roku a potem nawet kolejne miesiące brać dawkę tzw podtrzymującą. Tak mnie to przynajmniej tłumaczono.

Szarkotko

a nie wiedziałaś wcześniej że masz chorą tarczycę? Nie zostałaś przebadana ?? :? Mam nadzieje że poczujesz się lepiej. Jesli nie możesz brać EFE to pewnie lekarze coś wymyślą. Trzymam kciuki za Ciebie !
Szczęściara

przez Zuzka25 29 lis 2006, 09:20
Moja mama bierze Efectin piąty dzień. Nie wygląda za dobrze. Cały czas śpi, jest bardzo osłabiona.Ma suchość w ustach i takie duże, pijane oczy ( jak to mówicie) od rana. Poza tym na szczęście nie zaobserwowałśmy innych skutków ubocznych.Tylko czy ona długo będzie tak przesypiała całe dni??? Zaraz będę miała Śpiącą Królewnę a nie mamę :lol:
Kiedy jej to minie?Poza tym lęki i niepokoje minęły- na koszt dużego zmęczenia, ale to już chyba lepsze.

przez charlotte 29 lis 2006, 15:32
Szczesciara-nic nie wiedzialam o tej tarczycy,zero badan,nawet krwi,lekarz od razu stwierdzil-efectin i to jak najwyzsza dawka.Jestem oburzona,przyznaje ze naiwnoscia bylo tak wierzyc w kazde slowo lekarza,ale okazalo sie ze on mial w tym interes bo za przepisywanie tego leku i kupowanie go w konkretnej aptece(do ktorej zawsze mnie posylal) dostawal swoj procent :shock: dlatego zanim zdecydujecie co robicie dalej ze swoim zdrowiem,upewnijcie sie ze jestescie w dobrych rekach.Nie twierdze ze efectin jest zly,ale nieodpowiednio dobrany ma raczej fatalne skutki(mi zaszkodzil),odstawienie tez nie bylo przyjemne,ale trzymam za Was wszystkich kciuki!!!Jednak jak zauwazycie ze cos jest nie w porzadku,skonfrontujcie to moze z jakims innym lekarzem! POWODZENIA!!!!
BUzIAKI DLA CIEBIE SZCZESCIARO!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coldlove 29 lis 2006, 18:52
Hej

Biore effectin juz 2 tygodnie. Najpierw przez pierwsze dni dawke 37,5, teraz od ponad tygodnia 75. Nie potrafie jednoznaczenie stwierdzic jak na razie jakies szzcegolej poprawy, choc byz moze jestem troche spokojniejszy.

Zauwazylem jednak jeden powazny skutek uboczny; ciagle chce mi sie spac, moglbym przespac caly dzien. Na początku tego nie bylo, sennos pojawila sie dopiero od kilku dni.

Czy ten objaw mi mnie? I po jakim czasie moge sie spodziewac pełnego efektu leczenia?

pozdrawiam

Łączenie Efectinu z innymi lekami.

przez aniołek 29 lis 2006, 22:06
hej chcialam sie zapytac czy ktos z was bierze efectin i jakis lek na natretne mysli poniewaz ostatnio bardzo stan mi sie pogorszyl i musze pojsc do lekarza ale wiem ze efectin bardzo mi pomaga wiec nie chce go odstawiac ale niewiem czy efectin moze byc polaczony z lekami na natrectwa!?

ps.wiem,że od lekarza dostane taka informacje ale chcialabym wczesniej dowiedziec sie waszych opini!pozdrawiam
'LUDZIE LUDZIOM......'

senność

przez Szczęściara 30 lis 2006, 01:27
Senność, suchość w ustach, zawroty głowy, lekkie otępienie.... na początku wielu osobom sie to zdarza i nie tylko tym co biorą efectin.

Z tego co ludzie piszą / mówią to mija zwykle po od kliku dni do kilku tygodni. Organizm sie zaadoptuje do leku :)

Szarlotko - trzymaj sie !!!!!!!!! Pozdrawiam !
Szczęściara

przez weronika 01 gru 2006, 16:38
ja właśnie biore effectin,który też jest na natrectwa i łącze go z podobno najlepszym na natrectwa -anafranilem, także łączyć można

przez aniołek 01 gru 2006, 17:26
hej dziekuje za odpowiedz a powiedz mi jak sie czujesz po tych dwoch lekach???masz sporo skutkow ubocznych???
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez atrucha 02 gru 2006, 15:51
Uwaga!

Ponieważ temat Efectin rozrósł się tak bardzo,że trudno już doszukać się ważnych informacji - od dziś wszystkie mniej znaczące posty będą usuwane. Głównie chodzi o posty dotyczące pogaduszek prywatnych (te można przenieść na pw lub pogdać na gg). Usuwane będą posty nie wnoszące nic nowego do tematu.

Polecam też przeczytać wątek http://www.forum.nerwica.com/do-adminis ... html#53009
Ostatnio edytowano 02 gru 2006, 17:41 przez atrucha, łącznie edytowano 1 raz
Przyjaciel forum

przez Piotrek ;) 02 gru 2006, 16:27
Czesc moj posty byl nawiazaniem do skutkow ubocznych wiec dla czego zostal usuniety !!![/i][/b]

przez cada-vez 05 gru 2006, 12:10
Dzień dobry wszystkim.
Jestem tu pierwszy raz.Wogóle jestem na jakimkolwiek forum 1-wszy raz więc nie wiem czy dobrze z niego korzystam.
Ale spróbuję.Lekarz przepisał mi Effectin.Brałem kiedyś xanax ale strasznie mnie otumaniał.Ciągle chciało mi się spać i żadnej ochoty na cokolwiek innego.Poprosiłem lekarza o środek{skoro już muszę łykać}który pozwoli mi normalnie funkcjonować.Z tego co przeczytałem na forum,zaczynam się obawiać,że sytuacja się powtórzy.Niby patrzę z nadzieją na te tabletki,z nadzieją,że może w końcu skończy się po tylu latach koszmar w którym tkwię ale jednak zaczynam się ich bać.Pracuję na stolarni,moją pasją jest granie na klawiszach.Jeśli będę otumaniony ,to jak mam obsługiwać te wszystkie piły,strugi itd.Co powinienem zrobić?Do pracy mam na godz 6-tą.O 5-tej muszę wstawać.I tak jestem totalnie niewyspany.Znowu mam wrażenie ,że tkwię w błędnym kole.Pozdrawiam

przez atrucha 05 gru 2006, 12:20
Efectin jest zdecydowanie lepszym lekiem niz Xanax.Przede wszystkim Xanax uzaleznia. Efectin to lek nowej generacji i ma zdecydowanie mniej ubocznych reakcji. Jeżeli chodzi o Twoją pracę to może być problem na początku brania Efectinu. Poczytaj wczesniejsze posty - opisano tam dolegliwości występujące w pierwszej fazie brania leku. Być może nic Ci nie będzie - wszystko zależy od organizmu. Zamiana Xanaxu na Efectin wg mnie jest dobrą decyzją. Trzymam kciuki.Pozdrawiam.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez Piotrek ;) 05 gru 2006, 14:06
cada-vez czesc wiesz ja Ci powiem cos od siebie biore efectin 4 miesiac i jest lepiej a co do poczatku brania nie mialem zadnych skutkow ubocznych nic mi sie nie dzialo nie nakrecalem sie ze moze mi cos byc a co najwazniejsze nie sugeruj sie tym co tu pisze bo to jest sprawa indywidualna tak ze po tym leku bedziesz mial wiecej checi do dzialania!!! 3maj sie.

przez Aleksandra_27 08 gru 2006, 16:32
Effectin brałam około 2 lat. Pomógł mi po ok. 3-4 miesiącach.
Diagnoza nerwica depresyjna. Bóle brzucha i kręgosłupa- uzależnienie 5 letnie od leków przeciwbólowych :( Lęki i bezsenność no i oczywiście przygnębienie. Odstawienie: 20 dni brałam o połowę mniejszą dawkę, i odstawiłam zupełnie. Przez około 3-4 dni byłam słabiutka, temperatura 35 stopni w porywach do 35,3. Bóle mięśni, kości, pulsowanie w głowie, samopoczucie jak przy grypie. Teraz czuję się dobrze i modlę się żeby choroba nie wróciła.

A i zapomniałam dodać, jeżeli chodzi o objawy uboczne to nie wiem czy ten lek powoduje wzrost ciśnienia i temperatury, ale mnie podczas kuracji często bolała głowa i było mi potwornie duszno, nawet teraz jesienią gdy było zimno to ja otwierałam szeroko okno bo wyrobić nie mogłam :(

Sortuj wg