WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Miss Worldwide 16 maja 2011, 22:04
tracershy,

pewnie tak, narazie jakos idzie przezyc. bralam tylko 75 wiec nie jest to wysoka dawka. tylko cos nie moge wyzerowac. do 25 mg zeszlam bez wiekszych problemow a teraz idzie gorzej. ja nie wiem jak to ma byc, ze pod kontrola lekarza sie schodzi na 37 a pozniej od razu z 37 na zero. chyba chca nas zabic :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Duza obawa..

przez macqer 16 maja 2011, 22:12
wiola173, a jakieś odczucia po pierwszej tabletce sa widoczne ? czy zero ? po jakim czasie dziala ?

Duza obawa..

przez *Wiola* 16 maja 2011, 22:16
macqer,

Wiesz , wydaje mi się ,że mam troszkę więcej chęci i siły do robienia czegokolwiek, ale nie wiem czy to nie jest przypadek. Teoretycznie działanie powinno się zacząć po 2 tygodniach, ale z doświadczenia swojego i tego co tu czytam wiem ,że bardzo różnie to bywa. Na razie to cieszę się ,że nie mam żadnych przykrych efektów ubocznych i cierpliwie poczekam :)
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Duza obawa..

przez macqer 16 maja 2011, 22:30
wiola173, w takim razie mam nadzieje ze i ja ich nie bede miec... bo ja i tak juz jestem na dnie.... gorzej juz byc nie moze... w szkole zero koncentracji, pustka w glowie.... jak przychodze do domu to biore xanax na uspokojenie i spie do 20... potem wstaje i tez niemam na nic sil... mam juz tego dosc i w koncu chcial bym miec na wszstko sile i ochote..

Duza obawa..

przez *Wiola* 16 maja 2011, 22:31
macqer, Trzymam kciuki, pisz jak u Ciebie:)
Moderator

przez Ritka7x 17 maja 2011, 09:12
a wenlafaksyna leczy?...czy tylko objawy likwiduje w czasie jej brania?

przez tracershy 17 maja 2011, 09:45
klaudia,
fakt, 75 to nieduża dawka, Ja trzeci rok biorę 150mg, podejrzewam, że zejść z tej dawki dopiero będzie wyzwaniem :shock:

przez Zenonek 17 maja 2011, 09:46
Ritka7x, I tak i nie...Niektorzy po odstawieniu lekow maja remisje przez lata...inni maja nawrot po kilku miesiacach.

Po co chcesz sie ladowac w mocne leki jak Wenla czy Paro od razu ? Nie lepiej wpierw sprobowac delikatne a skuteczne specyfiki jak Fluoksetyna czy Sertralina ??

przez tracershy 17 maja 2011, 09:57
Ritka7x,
wenlafaksyna działa na chemię mózgu, pobudza wytwarzanie neuroprzekaźników, głównie serotoniny, a zwiększona ilość serotoniny sprawia, że jest nam lepiej :D Działa przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo.

przez Ritka7x 17 maja 2011, 10:37
Fluoksetyna jest lżejsza?...to inaczej placebo...kurcze jakoś to słowo mi się negatywnie kojarzy....sama nie wiem...czy by zadziałała przeciwlękowa i czy by mnie nie pobudziła zbytnio...

przez Zenonek 17 maja 2011, 10:53
Ritka7x, Wenla tez pobudza i to chyba mocniej niz Fluoksetyna.

Najbardziej neutralnym lekiem jest Sertralina. Fluo dziala przeciwlękowo, ale dopiero po okolo miesiacu-dwoch, zreszta podobnie jak inne antydepresanty.

przez Ritka7x 17 maja 2011, 12:15
może i tak,ale czemu na ulotce nie pisze,że ma działanie przeciwlękowe też,dziwne...a to czyli w początkowym okresie stosowania tego leku to pewnie bym była bardziej pobudzona nie....a to może by do tego zazyć jakies benzo żeby zlikwidowało te skutki uboczne fluo, a po tym okresie rozkręcenia się fluo odstawić benzo...nie wiem...kurcze muszę sama myśleć, bo nie mam kasy na psychiatrę dobrego..a jak ide darmowo to mi wciskali perazynę czy speridan ,a ja im mówię ,że mam tylko lęk wolo płynący i stany depresyjne ,a jest dużo lżejszych fajnych leków ,a oni mi chcieli wcisnąc taki kit..dobrze,że ich nie posłuchałam...i dlatego teraz jestem taka bojaźliwa tych doktorków,jak sama sprawdzę co mówią ludzie o leku i poczytam o nim to czuję się bezpiecznie..

przez Guzik 17 maja 2011, 12:39
Ritka7x, Pierw wybierz się do lekarza, przecież i tak nie wejdziesz i nie powiesz chce to i to proszę wypisać mi taką receptę. O leczeniu decyduje lekarz. Jak coś Tobie zaproponuje to albo posłuchasz albo nie.
Lekarzy to ja też się stracham bo jeden uznał że mam urojenia i dał mi rispolept i niestety byłam głupia bo myślałam że to na lęk a później czytałam kartę i prawie umarłam. No, ale tak bywa. Lekarze stawiają nam diagnozy i ustalają leczenie.

przez Ritka7x 17 maja 2011, 12:46
Guzik napisał(a):Ritka7x, Pierw wybierz się do lekarza, przecież i tak nie wejdziesz i nie powiesz chce to i to proszę wypisać mi taką receptę. O leczeniu decyduje lekarz. Jak coś Tobie zaproponuje to albo posłuchasz albo nie.
Lekarzy to ja też się stracham bo jeden uznał że mam urojenia i dał mi rispolept i niestety byłam głupia bo myślałam że to na lęk a później czytałam kartę i prawie umarłam. No, ale tak bywa. Lekarze stawiają nam diagnozy i ustalają leczenie.

a jednak tak..moja psychiatra przepisywała mi to co ja jej powiedziałam...heh..wiem,że to smieszne,ale tak właśnie było..i jest dalej heh..i jak tu mieć do nich zaufanie....no i załóżmy pójde do jakiegoś innego i jak mi znów przepisze jakiś neuroleptyk to co?... mam go wtedy zażyć?..nigdy w życiu nie dam sobie wcisnąć nie wiadomo czego....ja to piernicze nie mam do żadnego z nich zaufania...na lęk wolno płynący i stany depresyjne są lżejsze antydepresanty,które raczej wypróbuję i oczywiście za moją prośbą moja lekarka mi je przepisze.

Sortuj wg