WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

EFEVELON(Wenflaksyna-Efectin,Velafax,Alventa,Venlectine)

przez macqer 15 maja 2011, 16:16
jak to jest z tymi myślami i probami samobójczymi ? bo na ulotce pisze ze takie cos moze wystapic na poczatku leczenia... a ja jednak bardzo chcial bym jeszcze troche pozyc bo mam dopiero 17 lat... mam brac od poniedzialku efevelon sr

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez tracershy 15 maja 2011, 16:24
Skutki uboczne czasem mogą być wywołane przez nas samych, a nie przez leki. Gdy zaczynałem brać efectin przez pierwsze 2 dni czułem się okropnie, odczuwałem prawie wszystkie objawy jakie wyczytałem w ulotce. Poszedłem do lekarza i gdy wytłumaczył mi, że te objawy są wywołane przez moją osobowość lękową, bo na początkowej dawce nie miałem prawa ich odczuwać, wszystkie minęło jeszcze tego samego dnia. Na trzeci dzień czułem się już normalnie.

-- 15 maja 2011, 16:25 --

( Dean )^2, na mnie lek działa bardzo dobrze przeciwlękowo, przeciwdepresyjnie też, choć miewam doły.

-- 15 maja 2011, 16:28 --

err, na dawce 150 Efectinu też mam gorszy wzrok, widzenie jest troche rozmazane, przy mniejszych dawkach tego nie ma. Na zajęciach gdy coś jest pisane na tablicy, muszę się nieźle wysilić, żeby zobaczyć co tam bazgrolą.

przez Adamo 15 maja 2011, 19:12
Chyba sobie wkręcacie za bardzo te skutki uboczne. Ja brałem już kilka leków i za każdym razem pogorszone samopoczucie i zwiększone leki. Żadnej bezsenności, czy innych nieziemskich uboków, tyle że ja sobie nic nie wkręcam i nie wypatruję ich.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 15 maja 2011, 19:45
Adamo,
sa tacy co sobie wkrecaja i tacy co nie.
ja mialam wieksza jazde po seroxacie. efectin raczej nie dal mi w kosc. ulotek nie czytalam na wszelki wypadek. mysle, ze lepiej nie czytac rozdzialu o dzialaniach niepozadanych przy nerwicy lékowej.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez *Wiola* 15 maja 2011, 19:56
Ja muszę przeczytać wszystko inaczej nie wezmę leku. Ale po efevelonie nie czuję żadnych. Biorę od tygodnia po 37,5. Na pewno sobie innych nie wkręcam, bo po niektórych lekach miałam okropne, po niektórych żadnych.
Moderator

przez Guzik 15 maja 2011, 20:34
klaudia napisał(a):Adamo,
sa tacy co sobie wkrecaja i tacy co nie.
ja mialam wieksza jazde po seroxacie. efectin raczej nie dal mi w kosc. ulotek nie czytalam na wszelki wypadek. mysle, ze lepiej nie czytac rozdzialu o dzialaniach niepozadanych przy nerwicy lékowej.

Ja muszę całą ulotkę przeczytać. Był czas że nie czytałam ale muszę. Jak zobaczyłam fluanxol na ladzie w aptece to aż się przeraziłam że nie ma ulotki bo w takiej tubie był :P Ale pani mnie uspokoiła że ulotka jest. Działania niepożądane czytam kilka razy a później cieszę się, że prawie nic z tego mnie nie dotknęło.

przez ( Dean )^2 15 maja 2011, 22:09
Ja też czytam ulotkę ale szczerze mówiać to mnie nie zniechęcają te wszystkie uboki.Myślę sobie że albo 100% szans na depresję albo 1% na jakiś tam ubok ze śmiercią włącznie i łykam:P
Najgorszy jest wiatr.

przez sorensen 15 maja 2011, 23:27
Ja brałem to paskudztwo bardzo długo, w całkiem sporej dawce. Efektów ubocznych nie miałem żadnych. Terapeutycznych tym bardziej. Problem się pojawiał jak np. zapomniałem wziąć tabletkę, wtedy następowały jakieś dziwaczne zawroty głowy.......trochę nieprzyjemna sprawa. Dosyć ciężko się go też odstawiało.

przez Miss Worldwide 15 maja 2011, 23:54
sorensen,
ja wlasnie odstawiam. nie jest zbyt latwo. latwiej mi bylo z benzo. tez 4-5 lat brania.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez tracershy 16 maja 2011, 16:18
klaudia,
4 lata brania wenlafaksyny to długo, słyszałem, że im dłużej się ją bierze tym trudniej jest z niej wyjść. Poza tym dla organizmu to będzie szok, gdy po tylu latach wspomagania będzie musiał sam wytwarzać serotoninę. Trzymam więc kciuki :D

Duza obawa..

przez macqer 16 maja 2011, 20:43
jak to jest z tymi myślami i probami samobójczymi ? bo na ulotce pisze ze takie cos moze wystapic na poczatku leczenia... a ja jednak bardzo chcial bym jeszcze troche pozyc bo mam dopiero 17 lat... mam brac od poniedzialku efevelon sr 37,5 jedna dziennie...

Duza obawa..

przez wielkamała 16 maja 2011, 21:19
Nie nakręcaj się, po prostu bierz jak masz brać. Niewiem jak u innych, ale tak od siebie mogę Ci powiedzieć, że jak zaczęłam brać leki, to dopiero mi się żyć zachciało! Poczytaj sobie ulotki ze zwykłych tabletek, tam też są ostrzeżenia o różnych objawach ubocznych, a nie zwracamy na nie uwagi. Jak Cię łeb napindala to czytasz ulotkę? Nie, łykasz pigułę i spoko. Nastaw się pozytywnie, żeby wszystkie leki na depresję miały powodować myśli samobójcze, nie byłoby dla kogo ich produkować. Pozdro!
"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz, gdy nie można mocą żadną wykrzyczanych cofnąć słów (...) Czy w bezsilnej złości łykając żal, dać się powalić, czy się każdą chwilą bawić, aż do końca wierząc że los inny nam pisany jest..........."

Duza obawa..

przez _someone_ 16 maja 2011, 21:58
Powiem Ci szczerze, że u mnie myśli i ogólnie fatalne samopoczucie nasiliło się w pierwszym tygodniu brania leków, ale później była poprawa. Przetrwaj pierwsze 2 tygodnie. To trzeba przetrwać. Ja miałam niesamowity zjazd od tego.

Duza obawa..

przez *Wiola* 16 maja 2011, 22:01
macqer, Biorę efevelon w takiej dawce jak Ty masz zleconą od ponad tygodnia i nie mam żadnych skutków ubocznych.
Moderator

Sortuj wg