WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Ritka7x 11 maja 2011, 16:17
powiedzcie mi jak to jest...bo Symfaxin Er i Velafax to podobno to samo bo to jest wenlafaksyna....ale nie rozumiem dlaczego na ulotce Symfaxinu Er nie pisze o zwiększeniu masy ciała a na ulotce Velafaxu pisze...więc dlaczego tak jest?...jak podobno to jest to samo....czy może oba te leki różnią się pomiędzy sobą,ale w niewielkim stopniu..?

przez Zenonek 11 maja 2011, 16:25
Ritka7x, Wenlafaksyna to silny lek, raczej nie powinno sie go podawac w pierwszym rzucie....Sertralina czy Fluoksetyna sa to dosyc lagodnie i calkiem skuteczne leki...

Idz do jakiegos psychiatry...on ci cos zaordynuje...

przez Guzik 11 maja 2011, 16:32
Ja dostałam wenle na pierwszej wizycie i mi pomogło po kilku miesiącach, chyba dobrze że tak się stało bo może inne leki by nie pomagały i wyjście z nie-stanu przeciągnął by się okropnie!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tracershy 11 maja 2011, 17:14
Ja przez wiele lat męczyłem się ze swoją depresją. Nie chciałem iść do psychiatry, nie chciałem żadnych leków, myślałem stereotypowo. Wszystko dusiłem w sobie, z nikim nie rozmawiałem o własnych problemach, a było ich mnóstwo. Związane były z własną, ciężką, neurologiczną chorobą, z alkoholizmem ojca, co wiązało się z dorastaniem w dysfunkcyjnym domu, brakiem wsparcia, nieumiejętnością proszenia o pomoc. Jednocześnie dla przyjaciół byłem wzorem do naśladowania. Wesoły, wielkoduszny chłopak, który pod płaszczem pogody ducha, chował bardzo głęboko rany i wszystkie smutki, wspaniale potrafiłem ładować cudze akumulatory pozytywną energią, nie radząc sobie z motywowaniem siebie. Zacząłem uciekać w alkohol, narkotyki. Podjąłem się psychoterapii. Niby trochę pomagała, ale mimo wszystko to wciąż było za mało, wciąż przerastało mnie moje usłane kolcami życie. W końcu przestałem spać, w nocy siedziałem w rogu pokoju i płakałem z niewyspania, byłem przerażony. Sukcesem było gdy jakimś cudem udawało mi się przespać w nocy 3 godziny. W dzień chodziłem jak zombie, wiecznie zmęczony, totalnie wyczerpany fizycznie i psychicznie. W ciągu 2 tygodni udało mi się przespać w sumie może kilka godzin. To było coś okropnego, nigdy w życiu nie chciałbym ponownie przeżyć czegoś tak potwornego. W końcu nie wytrzymałem, pękłem. Moja psycholog wysłała mnie do psychiatry. Lekarz ujrzał wrak człowieka. Poświęcił mi dużo uwagi, z racji tego, że Pani psycholog pracuje na jego oddziale w szpitalu. Moje leczenie farmakologiczne jest ściśle związane z psychoterapią. Moja psycholog i psychiatra konsultowali się między sobą. Lekarz wyszedł z założenia, że leczenie jest skuteczne gdy obejmuje zarówno farmakoterapię, jak i psychoterapię. Psycholog ma mi towarzyszyć i pomóc utrzymać zdrowy dystans do leków. Branie leków nie jest pójściem na łatwiznę. Wenlafaksyna pozwoliła mi skierować uwagę na pewne sprawy. Żałuję tylko, że tak długo dojrzewałem do niektórych ważnych decyzji.

przez Ritka7x 11 maja 2011, 17:55
Możecie mi odpowiedziec na to pytanie?...powiedzcie mi jak to jest...bo Symfaxin Er i Velafax to podobno to samo bo to jest wenlafaksyna....ale nie rozumiem dlaczego na ulotce Symfaxinu Er nie pisze o zwiększeniu masy ciała a na ulotce Velafaxu pisze...więc dlaczego tak jest?...jak podobno to jest to samo....czy może oba te leki różnią się pomiędzy sobą,ale w niewielkim stopniu..?....a tak aporpo to myślę że fluo i setralina by mnie pobudzała,bo są to bardziej leki na poprawę nastroju...i czy ktoś przytył od Symfaxinu Er...?

-- 11 maja 2011, 17:20 --

dobra cofam to pytanie bo przeczytałam,że Symfaxin Er tez może zwiększać masę ciała;/....a powiedzcie mi czy znacie jakieś lek przeciwlękowy od którego nie ma szans przytyć?...

przez Guzik 11 maja 2011, 20:56
Ritka7x, Ja na symfaxinie schudłam, chociaż nie wiem czy to była kwestia leku czy mojego ogólnego stanu.

przez Ritka7x 11 maja 2011, 21:02
jeju jak Ci dobrze,a przed zażyciem tego leku nie bałaś się ze przytyjesz?....

przez Ritka7x 11 maja 2011, 21:14
fajnie macie...a niestety niektórzy ludzie znów tyją,mają zatrzymanie wody po tym leku,albo apetyt spory...no różnie organizm reaguje na daną substancję...

przez Ritka7x 11 maja 2011, 21:18
no jak byś był kobietą to by to było dla Ciebie bardzo fajnie...no ale faceci jednak wolą mieć większe bary :mrgreen:

przez Ritka7x 11 maja 2011, 21:30
heh...no ja nie wiem...jednak nawet jakby lubili,ja tam wolę siebie szczuplutką :mrgreen:

przez _BleF_ 11 maja 2011, 22:07
Witam ja jestem tu nowy chciałem już tu się kiedyś zarejestrować, ale nie mogłem nie wiem dlaczego :P
Tak więc biorę Velaxin ER 75 mg od około 3 miesięcy ( mam stany depresyjno-lękowe) stany depresyjne minęły po 2 miesiącach czuje się świetnie, ale na lęk tak działa ze raz mogę wyjść z domu w miare na luzie i się nie spinać a drugiego dnia jest dużo gorzej, że mam problem nawet na ludzi spojrzeć a co dopiero z nimi rozmawiać i się strasznie peszę :/ . Wcześniej miałem ciągle myśli samobójcze 3-4 miechy to trwało naszczęscie wenlafaksyna mnie z tego wyciągneła , ale co z lękiem ?? może zwiekszyć dawke do 150 mg skoro jest raz lepiej raz gorzej ?? niektórzy mówią, że działa na lęk dopiero po 6 miechach...

przez Guzik 11 maja 2011, 22:20
Ritka7x napisał(a):jeju jak Ci dobrze,a przed zażyciem tego leku nie bałaś się ze przytyjesz?....

Nie. Bałam się tego co się będzie działo, że umrę, że padnę na ulicy, że coś się stanie kiedy będę siedzieć za kierownicą, ale i tak wszystko co mogłam sobie wyobrazić, co mogłoby się stać było niczym w porównaniu do tego co przeżywałam. Wiedziałam że w takim stanie dłużej nie wytrzymam, potrzebowałam pomocy a odsyłali mnie do psychiatry to była moja jedyna nadzieja i było mi już wszystko jedno co dziać się będzie po zażyciu.

-- 11 maja 2011, 22:22 --

BleF_ Sam dawki sobie nie zwiększaj, powiedz lekarzowi że lęki masz nadal i może zwiększy dawkę albo doda coś do tego leku?

przez Ritka7x 12 maja 2011, 10:14
Guzik a Ty teraz po tym Efectinie funkcjonujesz tak jak przed chorobą?...

przez err 12 maja 2011, 11:05
Po jakim czasie zaczęła działać na was ta wenlafaksyna? Biorę od 10dni 37,5 i z dnia na dzień jest co raz gorzej...ale tylko pod względem samopoczucia, wszystko wydaje się co raz bardziej beznadziejne, jak wtedy kiedy miałem depresję...
err

Sortuj wg