WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Guzik 10 maja 2011, 23:26
Ja nie mam bezsensowności życia, i nigdy nie miałam. Ale niemoc była i jeszcze bywa. To takie chce, ale nie mogę. Uwiąd absolutny.

przez Ritka7x 11 maja 2011, 11:09
Ja też wiele chcę a nie mogę przez tą francę nerwicę....

przez Zenonek 11 maja 2011, 11:28
Ritka7x, To zacznij sie w koncu leczyc...Zazywalas kiedys jakis antydepresant ?

Obsesyjnie boisz sie przytycia.....Moze udaj sie do jakiegos lekarza specjalisty, ktory ulozy ci diete przy lekach SSRI , zeby nie przytyc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ritka7x 11 maja 2011, 11:40
właśnie też nad ty myślałam...żeby jakiś specjalista ułożył mi odpowiednią dietę...ale wiesz teraz mam taki jeszcze głupi okres matur uczę się jednak pomimo tego lęku...nawet jakimś cudem to wychodzi...i chcę właśnie udać się zaraz po maturze do ośrodka na terapię nerwic...chcę tam iść bez leków,ale co postanowie ostatecznie to jeszcze nie wiem...ja mam taki ten charakter,że nie lubię iść na łatwiznę,wolę się pomęczyć,aby potem cieszyć się sukcesem...i nie wiem czy bym,też czuła się dobrze wiedząć,że jestem na lekach,i wydaje mi się,że moja moblizizacja do terapii mogła by się też przez to osłabić...nie wiem czy dobrze mówię,ale tak mi się wydaję,ale i tak się okaże po maturze co postanowię,czy wezmę leki czy pójdę do ośrodka bez leków zobaczymy...narazie muszę wytrzymywać to nieustanne napięcie...już się nawet trochę zahartowałam...w końcu to 6 lat życia z moim ukochanym lęczkiem hah :mrgreen: ;) ....jednak z czasem już mi się dużo poprawiło samoistnie wiele objawów mi ustąpiło jednak bardzo powoli i boleśnie się ten proces odbywa.Ale i tak to w szczególności spowodowało,że żyję bez leków i mam nadzieję że terapia przyśpieszy ten proces i że wyjde z tego bez antydepresantów itd...

przez err 11 maja 2011, 12:29
Co lepsze na zaburzenia lękowe? Paroksetyna czy wenlafaksyna? Miał ktoś styczność z tymi dwoma i porównanie? Który lepiej działał na erytrofobię (nie czerwieniło się po nim)?
err

przez Adamo 11 maja 2011, 12:40
Oba dobre jak dla mnie na lęki, ale z tego co pamiętam to paroksetyna działała na mnie mocniej antydepresyjnie. No, ale to kwestia indywidualna.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez err 11 maja 2011, 12:44
Brałem paroksetynę kiedyś ale z pewnych powodów musiałem z niej niestety zrezygnować. Od niedawna mam przepisaną wenlafaksynę i zastanawiam się czy będzie równie skuteczna i dobra jak paroksetyna. Efectin biorę 37,5 ER więc to chyba tylko na początek, mam nadzieję, że później dostanę większą dawkę 75 albo 150.
err

przez Guzik 11 maja 2011, 12:49
Nie zgadzam się, że branie leków to takie pójście na łatwiznę. To chyba zależy od choroby czy zaburzenia. Ja długo męczyłam się z tym czymś co mam, nigdy nie wpadłabym na pomysł aby udać się z tym do psychiatry, ale odesłali mnie z pogotowia i to nie raz tylko dwa razy. Gdybym nie zaczęła brać leków to nie wiem co by się ze mną działo. Zwłaszcza że mój stan systematycznie się pogarszał, nie było nic lepiej, tylko gorzej, gorzej, coraz gorzej. Nie miałam pojęcia co się dzieje, dzięki lekom mogłam dostrzec, że to nie był normalny stan.

-- 11 maja 2011, 12:50 --

*Od dziś biorę 187.5mg wenli

przez Ritka7x 11 maja 2011, 12:56
....moze sie na nie zdecyduje...boje sie tycia i puchniecia na buzi,to tez pogarsza moj stan...wiec nie wiem co wymysle...

przez Zenonek 11 maja 2011, 13:55
Ritka7x, Od Sertraliny albo Fluoksetyny raczej na pewno nie przytyjesz.

przez Guzik 11 maja 2011, 14:03
Są gorsze skutki brania leków niż tycie ;)

przez Zenonek 11 maja 2011, 14:06
Ale ona ma obsesje na punkcie wagi (co tez moze byc objawem nerwicy).

Zalezy jakich lekow. Sertra czy Fluo to dosy lajtowe leki.

przez Guzik 11 maja 2011, 14:12
Nie wiem jakie leki są lajtowe a jakie nie, ale sama panicznie bałam się utycia na lekach, i jak przeczytałam, że ktoś utył na sulpirydzie 30kg to ze strachu kilka dni prawie nie jadłam. Utyłam trochę na rispolepcie, ale waga wróciła później do normy. A jak miałam zaburzenia hormonalne właśnie po sulpirydzie to stwierdziłam, że tycie to przy tym błahostka!

przez kruszonka 11 maja 2011, 14:21
Tycie to naprawdę wcale nie taki problem przy lekach. Zawsze można zastosować dietę a świadomość, że leki pomogą wrócić do normy naszej psychice jest naprawdę pocieszająca. Ja też myślałam, że obejdę się bez leków, bo nie zagłębiłam się w temat i myślałam stereotypowo, że jak leki to od razu szpital psychiatryczny żółte papiery i takie tam. Jednak później doszłam do wniosku, że psychiatra to lekarz jak każdy inny i nie bałam się iść i wziąć przepisanych leków. Gdyby nie one nie wiem jak funkcjonowałabym dzisiaj.

Sortuj wg