WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez Guzik 12 kwi 2011, 14:17
Adamo napisał(a):Guzik, ponoć jest duża różnica pomiędzy 150 mg, a 225 mg. Ja mam najtańszy odpowiednik (może być słabszy minimalnie), więc dla pewności poprosiłem o 300 mg. Max dawka wg ulotki to 375 mg w Polsce, więc nie jest tak źle.

Jak się czuję? Albo to placebo, ale efekt natychmiastowy, właśnie dostałem kopa, dobry humor :mrgreen:.

Hmmm..... bo ja bym najchętniej nie brała tego sulpirydu tylko spróbowała większą dawkę wenly. A to nie głupio tak prosić lekarza? Jakoś tak dziwnie chyba. Ja idę w poniedziałek i myślę co tu robić, co powiedzieć a co zachować dla siebie :/.

-- 12 kwi 2011, 14:18 --

Jeny, a jeśli takie 75mg dzieli mnie od normalności? (też biorę najtańsze odpowiedniki)

przez kruszonka 12 kwi 2011, 14:20
U mnie zaraz będą 2 lata jak leczę się wenlą i dla mnie to już bardzo długo. Piszesz o wyczuciu odpowiedniego momentu. Ja taki poczułam jakiś czas temu więc zmniejszyłam dawkę za zgodą lekarza do najniższej czyli 37,5 mg a potem miałam odstawić i nie poszło. Czułam, że moment jest odpowiedni mimo wszystko skutki uboczne bez leku okazały się na tyle silne, że wróciłam do 37,5 mg i na razie na tym jadę. Lekarz zalecił mi psychoterapię bechawioralno - poznawczą ale jeszcze nie byłam. Na razie nie mam kasy a każda wizyta kosztuje 70zł. Mam nadzieję, że jakoś to pójdzie i w końcu wszyscy zejdziemy z leków.

przez tracershy 12 kwi 2011, 14:43
kruszonka,
Ja już kilkakrotnie próbowałem schodzić z dawki, co jakiś czas czuję taką potrzebę, ale jednak jeszcze mnie to przerasta. Bardzo przeszkadzają mi spastyczne dolegliwości które nasilają się przy mniejszej dawce. Jestem trochę zmęczony tą kilkuletnią znieczulicą, ale z drugiej strony cały czas jestem w trakcie psychoterapii i jestem przygotowywany stopniowo na wychodzenie z leków. Właściwie w moim przypadku leki i psychoterapia działają wspólnie. Chyba bym nie dawał sobie rady biorąc tylko leki. Mam to szczęście, że spotykam się z psychologiem na NFZ, właściwie leci już 5 rok.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 12 kwi 2011, 15:12
hej, mam pytanie.

czy z dawki okolo 25mg wenla to mozna juz zejsc na 0 czy lepiej dalej zmniejszac? bo moze ta dawka juz jest tak mala , ze nie ma sensu zmniejszac dalej? schodzilam powolutku bo bardzo nieprzyjemne mialam "skutki schodzenia"
zeszlam juz na 25mg na dobe i juz jest ok.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez tracershy 12 kwi 2011, 15:18
Wydaje mi się, że to już jest tak mała dawka, że możesz już całkiem przestać brać, albo odsypuj sobie przez kilka dni jeszcze po kilka granulek.

przez Miss Worldwide 12 kwi 2011, 15:27
taki mam plan wlasnie. odsypywac dalej :)
myslalam, ze moze ktos schodzil z malej dawki juz na 0 od razu i chcialam wiedziec czy cos jeszcze czul. w sumie to sama moge sie przekonac ale nie lubie strasznie tego uczucia braku wenli w mozgu :shock:

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez tracershy 12 kwi 2011, 16:57
Wszyscy będziemy musieli przejść te objawy odstawienne, pewnie będę miał kosmos jak będę wychodził z leków, ale to będzie pewnie gdzieś za pół roku, choć tego nie da się zaplanować 8)

przez Sandy 12 kwi 2011, 18:14
Może ktoś potrafiłby mi odpowiedzieć na moje pytania.Leczę trzeci epizod mojej depresji.
Lekarka przepisała mi velafax,na początek 37,5 mg.Mam brać wieczorem,ale zapomniałam czy jak zwiększę dawkę do 75mg to nie wiem czy 2 tabletki po 37,5 mam wziac na raz czy jedną rano a drugą wieczorem.Czy 75 mg to nie będzie za dużo na raz?Biorę 7-my dzień.Nie mam żadnych skutków ubocznych.Może tylko troszke bierze mnie na spanie.Chyba dlatego mam brac tabletkę wieczorem bo cierpie na bezsenność.Zawsze byłam przeciwna braniu prochów i sama konczyłam leczenie lekami ale próbowałam już wszystkiego poza lekami.Nawet przyrządy do ćwiczeń zakupiłam jako moja ostatnia deska ratunku.Ćwiczyłam jak szalona do ostatnich potów.Ale to na mnie nie zadziałało.Jakoś te endorfiny się u mnie nie uwolniły.

Biorę welafax ten "normalny".Nie wiem jak to sie fachowo nazywa.Zastanawia mnie dlaczego nie dostałam tego samego leku ale o przedłuzonym uwalnianiu. Od czego to zależy,ze jedni dostają taki lek a inni ten drugi?Może ktoś wie coś na ten temat?Dopiero na tym forum dowiedziałam się,że są 2 rodzaje tego velafaxu.Intryguje mnie to trochę.Czy to znaczy,ze jak lek sie dłużej uwalnia to dłużej działa?A mój jest troszkę gorszy.Już sama nie wiem.

przez Miss Worldwide 12 kwi 2011, 18:23
Hej, jak nie jest to ER to na pewno jedna rano jedna wieczorem. ER sie bierze raz na dobe bez wzgledu na dawke. 75 to bardzo mala dawka, po 37 to pewnie nie dosc, ze nic nie czujesz to nic nie pomaga.

Pristiq 100mg

przez Sandy 12 kwi 2011, 19:43
Wielkie dzięki za cennądla mnie informację.
To jest Velafax R.
Fakt.Na razie jeszcze nic nie czuję.Zobaczymy czy to lek dla mnie.Już nie mogę się doczekać efektu.Zmarnowałam już 10 lat swojego życia.

przez Adamo 12 kwi 2011, 19:46
Guzik, dajesz 225 mg ;)
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Miss Worldwide 12 kwi 2011, 20:19
tracershy,
ja swoim systemem zadnych praktycznie nie odczuwam :lol: co mnie cieszy bo nieraz jak zapomnialam wziac itp to przypomnial sam organizm w bardzo niemily sposob. teraz bede dzielic na 4 i juz. ale jak ktos odstawial od razu na 0 z malutkiej juz dawki to bardzo prosze o podzielenie sie "skutkami" :)
(4 lata z efectinem)

Pristiq 100mg

przez Guzik 12 kwi 2011, 20:50
Adamo napisał(a):Guzik, dajesz 225 mg ;)

Ale to nie takie hop hop, bo jak zacznę brać 225mg to leków będę miała na dwa tygodnie. I co ja powiem lekarzowi? Postanowiłam brać 225mg. Sama sobie będę lekarzem. :/ I co ja mam zrobić? Pytać lekarza czy mogę spróbować więcej wenly?

-- 12 kwi 2011, 20:54 --

Sandy napisał(a):Czy 75 mg to nie będzie za dużo na raz?Biorę 7-my dzień

Ja dokładnie po 7 dniach dawki 37.5mg zaczęłam brać 75mg, tak zalecił lekarz, więc spokojnie można.

przez Adamo 12 kwi 2011, 21:29
Guzik napisał(a):I co ja mam zrobić? Pytać lekarza czy mogę spróbować więcej wenly?

Pewnie. Odpowiednik najlepiej łykać 2 x 150 mg (w sumie 300mg) dziennie, co by była pewność, że dawka jest odpowiednia.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Sortuj wg