WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez cytrynka84 03 kwi 2011, 23:58
klaudia, napisz prosze jak sie czegos dowiesz od znajomego,z gory dzieki:),zamykam temat zamiennikow,zeby nie marudzic.

-- 03 kwi 2011, 23:18 --

klaudia, prosze z pytaj jescze znajomego,ktory zamiemmik jest najbardziej zblizony do efecttinu jak bralam efectin(tez225,to jedynym sk.ub. bylo wypadanie wlosow,ktore udalo sie w koncu wyeliminowac
A po 225 mam zaparcia ,po zamiennikach,,przy efectinie nie mialam takich sk. ub.
Trraz juz naprawde koniec marudzenia :) nie stac mnie na efectin i tyle.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 04 kwi 2011, 02:14
cytrynka84,

hej pytalam go i powiedzial, ze nie ma zadnej roznicy tylko nazwa inna, i czy sie nazywa tak czy siak to jest ten sam lek i tyle. zwiazek chemiczny to zwiazek chemiczny. ale zaraz jeszcze dopytam co do tych zaparc.... tak na wszelki wypadek. tyle, ze on pewnie juz spi to jutro mi odpisze a ja musialam wstac bo meczaca podroz przede mna. :( o 5 mam pociag do Poznania i tam na lotnikso i dalej podroz :(
ps. co do jego kompetencji to sie nie martw bo on nie jest na swiezo po medycynie tylko juz dawno pracuje w szpitalu w Szwecji ;)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez agorek 04 kwi 2011, 09:05
witam ,pozwole sobie opisac swoje wrazenia z okresu kiedy zazywalem efectin.moj psychiatra zapisl mi go na agorfobie i depresje, zaczalem od dawki 75, po pierwszej dawce zakrecilo mi sie ostro w glowie i nogi zrobily mi sie miekkie ale nie wiem czy to ze strachu ze to moj pierwszy lek czy z powodu tego ze dzialal i to chyba byly wszystkie efekty uboczne nigdy nie mialem innych wymienionych w ulotce. poniewaz lekarz mial podejscie jakie mial to na informacje ze nie jest lepiej zapisywal tylko wieksze dawki tak ze na koniec bralem chyba kolo 2x150 rano i 150 i 75 wieczorem ale nie pamietam dokladnie wiec nie dam sie za to pociac. czy lek pomogl? zasadniczo ciezko odpowiedziec , zrobilem sie bardziej towarzyski, agorafobii nie przemogl jakos ale mialem lepszy nastroj jdnak czesto myslalem ze to w skutek efektu placebo bo jakos nie odczuwalem efektow dzialania. bralem efectin przez rok po czym odstawilem z dnia na dzien bo starcilem prace i nie mialem kasy na lekarza i leki i tez zero efektow ubocznych mialem. jedyne co zauwazylem ze po imieninach kolegi i sporym spozyciu na nastepny dzien nie mialem zadnych efektow poalkoholowych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 04 kwi 2011, 11:46
To by bylo nie mozliwe,takie duze dawki,wychodzilo by na dobe razem 525 mg a dopuszczalna dawka jest 375 i to w warunkach szpitalnych
Wspolczuje lekarza,to jakis konowal :(

Jak lek nie pomaga to mozna zwiekszyc,ale bez przesady,zmienia sie lek i tyle .
Dobrze,ze juz nie bierzesz czyli teraz w miare do,radzisz sobie jakos z agorafobia i nastrojem,jesli dobrze rozumiem?
Strasznie duzo kasy wydawales na ten efectin(zciekawosci bralas efectin czy zamienniki?),wiem co to znaczy brak kasy,tez krucho u mnie z forsa , mi efectin b.pomogl na depre i leki,a wyprobowalam prawie wszystkie leki.
Lecze sie od kilku ladnych lat
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez agorek 04 kwi 2011, 12:40
cytrynka84 napisał(a):Dobrze,ze juz nie bierzesz czyli teraz w miare do,radzisz sobie jakos z agorafobia i nastrojem,jesli dobrze rozumiem?
Strasznie duzo kasy wydawales na ten efectin(zciekawosci bralas efectin czy zamienniki?)

niestety nie radze sobie, mam teraz najgorszy okres w zyciu. co do kasy wydanej to oddal bym wszystko byle sie pozbyc tego lęku. chyba faktycznie rano bralem 150 i 75 a wieczorem 150 nie pamietam juz dokladnie bo bylo to 2 lata temu prawie.bralem efectin nie zamiennik.

przez cytrynka84 04 kwi 2011, 13:04
Seroxat (paroxetyna jest b.dobry na leki uspokaja idz do dr moze skoro tak zle sie czujesz.
Tez czuje caly czas ten cholerny lek i nie wyrabiam...
Mimo,ze biore zamienniki efectinu i afobam,mam ciezka sytuacje w zyciu...boze czy kiedys to minie i przestane sie bac... Biore 225 wenlafaxyny.Nie wiem co sie dzieje,musze pogadac z dr,tylko jakos trudno sie z nim gada chodze pryw,zeby dostac afobam.a i tak czuje sie u dru tego dr zle :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez agorek 04 kwi 2011, 13:14
cytrynka84 napisał(a): idz do dr moze skoro tak zle sie czujesz.

zeby isc do lekarza trzeba miec ubezpieczenie a nie pojde sie zarejestrowac w up. bo nie dojade tam poprostu nie wytrzymam, zeby isc prywatnie trzeba miec prace. jedyna nadzieja ze cos znajde ale koncze bo offtopuje.
cytrynka84 napisał(a):boze czy kiedys to minie i przestane sie bac

mam nadzieje ze kiedys wszyscy pozbedziemy sie naszych lekow i bedziemy normalnie zyc.<tuli>

przez cytrynka84 04 kwi 2011, 14:19
Nie moze z Toba ktos pojechac do up.skoro sie tak boisz?

Dzieki za otuche,mam nadzieje,to minie i lek w koncu nas opusci.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez tracershy 04 kwi 2011, 14:30
Mi kiedyś kumpel - styudent medycyny mówił, że na jednych lepiej działa oryginał, na innych generyk, nie ma reguły. Znaczenie mają wypełniacze, stopień oczyszczenia leku itp. Na mnie alventa i velaxin w tej samej dawce co efectin były za słabe i nic sobie nie wmawiam, bo byłem nastawiony do nich bardzo pozytywnie. Po velaxinie już pod koniec dnia czułem się gorzej. Byłem mega szczęśliwy, że płaciłem za zamienniki około 50 zł, ale były za słabe. Wcale mi się nie widzi wydawać ponad stówkę miesięcznie na efectin, ale działa na mnie najlepiej.

-- 04 kwi 2011, 14:33 --

Kumpela, która też leczy się wenlafaksyną od czterech lat bierzę na zmianę alvente i jarvis. Kiedyś dałem jej pare tabletek efectinu, ale po paru dniach stwierdziła, że jest dla niej za mocny.

Wenlafaksyna u osob starszych.

przez adhab 04 kwi 2011, 15:10
Czy u osob starszych przyjmowanie wenlafaksyny moze wywolac dodatkowe (o ile w ogole) skutki uboczne niz u osob mlodych?

przez agorek 04 kwi 2011, 15:56
cytrynka84 napisał(a):Nie moze z Toba ktos pojechac do up.skoro sie tak boisz?

obecnosc drugiej osoby nie pomoze na tyle zebym wyczekal te 4-6 godzin(tyle sie czeka u mnie w miescie)pozatym nie ma kto, kazdy ma swoje sprawy, prace, rodzine...

przez cytrynka84 04 kwi 2011, 18:46
Fakt dlugosie czeka urzedzie pracy niestety :(

Co do ludzi to fakt kazd ma swoje sprawy ... ,wiem cos o tym,przyjaciol poznaje sie w biedzie...

Zycze z calego serca zebys znalazl prace.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez agorek 04 kwi 2011, 18:54
cytrynka84 napisał(a):wiem cos o tym,przyjaciol poznaje sie w biedzie...

moi przyjaciele nie wiedza ze mam agorafobie i wole zeby tak zostalo w sumie nikt nie wie poza kilkoma osobami z innego forum. pozatym nie moge wymagac zeby ktos rzucil robote czy bral wolne bo trzebaze mna jechac no chyba zeby mnie ogluszyl przed wyjazdem i obudzil jak bedzie moja kolejka hehe
cytrynka84 napisał(a):Zycze z calego serca zebys znalazl prace.

dziekuje bardzo, bylo by super bo praca duzo pomaga , pozwala odzyskac niezaleznosc, podnosi morale, spotyka sie z ludzmi i wogole jest super.

przez cytrynka84 04 kwi 2011, 19:10
tracershy, tez slyszalam od lekarza,ze stopien oczyszczenia i wypelniacze,moga miec,nie musza znaczenie
Inny dr znowu,ze generyk,a oryginal to to samo
Zdania wsrod dr.sa podzielone jestem niestety blizej tej pierwszej opinii,ale przy tylu lekach jakie biore,musze brac generyki,ale nie nakrecam sie juz, koniec tematu.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg