WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 310

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez tracershy 30 mar 2011, 19:35
Ja schudłem po efectinie i cały czas moja waga waha się między 60-63 kg.
Nie są to jakieś uciążliwe dolegliwości, objawiają się raczej w szczegółach, raczej nie zwracam na nie uwagi, ale lekarz mówi, że to często objawy leczenia wenlafaksyną. Czuję się generalnie dobrze, jestem niesamowicie zdystansowany do problemów, jest we mnie spokój i bardzo racjonalne podejście, zdrowy rozsądek. Szykuję się na studia psychologii, wiele sobie poukładałem w życiu gdy moje emocje były tłumione. Te skutki uboczne zauważam tylko jak już muszę się nad tym zastanowić. Ta dawka dała mi coś ważniejszego, takie poczucie bezpieczeństwa. Choruję dosyć poważnie na neurologiczne schorzenie, które męczy mnie psychiczne, poza tym fizyczne objawy bywają uciążliwe. Efectin daje mi siłę by z chorobą walczyć i w dużej mierze dzięki niemu udaje mi się nie być postrzeganym przez pryzmat choroby. Lek tłumi też fizyczne objawy mojego schorzenia, właśnie przez to, że ogranicza dopływ emocji. I choć planuję za kilka miesięcy zmniejszyć dawkę, choć mam już dosyć chemicznego stanu, to jednak czuję się w nim bardzo bezpiecznie.

-- 30 mar 2011, 19:37 --

W moim przypadku trzeba było włączyć w leczenie lek wspomagający sen, bo wenlafaksyna działa na mnie pobudzająco i mój sen jest płytki i przerywany.

przez amelia83 31 mar 2011, 14:24
hej
ja od dzisiaj kończę z seroxatem i biorę wenlę 75 rano i 75 wieczorem plus 100 ketrel wieczorem...trochę sie boję takiej dawki ketrelu ,żeby nie przespać jutro całego dnia,bo mam sprawy do ogarnięcia ..ale ogólnie jestem dobrej myśli....muszę być 8)
..mam VENLAFAXINE BLUEFISH XL takich jeszce nie brałam tablet ale to też wenla,bo nie mieli velafaxu w tej aptece i to jest jeszcze tańszy odpowiednik..

:P
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Adamo 31 mar 2011, 15:20
Spróbuj przebić mój Venlabax MR - 9 zł za 75 mg i 19 zł za 150 mg ;)
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 31 mar 2011, 15:48
Adamo napisał(a):Spróbuj przebić mój Venlabax MR - 9 zł za 75 mg i 19 zł za 150 mg ;)

;) Adamo no właśnie venlabaxu nie mieli więc wzięłam ten odpowiednik a zapłaciłąm ok. 9 zł za 2 opakowania 2x 75 mg 56tabl...więc spoko ;)
..i spoko bardziej jak będzie działał w miarę/ nie oczekuje cudu tylko poprawy samopoczucia na dziś dzień...byłam prywatnie więc ceny leków mnie zaskoczyły miło a ketrel 100 mg za grosik dostałam.
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez kruszonka 31 mar 2011, 18:51
Hejka. Od soboty biorę dawkę Venlectine 37,5mg jedną tabletkę co drugi dzień. Miałam schodzić powolutku z leków dla tego pod kontrolą lekarza biorę to w tej formie. Problem pojawił się dzisiaj popołudniu. Dzisiaj wieczorem wypada mi dzień kiedy mam wziąć tabletkę (biorę zawsze wieczorem) a już popołudniu zaczął się jakiś dziwny niepokój, to głupie uczucie kłucia w dołku, jakby mnie ciągnęło na wymioty i biegunka. Czy to możliwe, że organizm reaguje dopiero teraz na zmianę dawki skoro biorę tak już od soboty? Lekarz mówił, że jakby się coś działo to żeby brać jedną tabletkę ale codziennie. Tak też chyba zrobię, bo nienawidzę tych objawów. Zapisuję się też na terapię indywidualną poznawczo - behawioralną. Nie bardzo wiem na czym to będzie polegało, ale lekarz mówił żeby spróbować, bo to może odnieść dobre skutki. A powiedzcie mi czy ktoś z was próbował brać placebo? Ogólnie wiem o co z tym chodzi. Lekarz wypisuje co innego a my myślimy że bierzemy to co dotychczas. Pytanie tylko czy to działa? Pozdrawiam wszystkich walczących.

przez Miss Worldwide 31 mar 2011, 21:40
hej wejdz na temat Odstawianie Efetinu i benzo tam piszemy o tych objawach. A tak po krotce to normalne, ze po kilku dniach brania mniejszej dawki cie trzasnelo, wez cala tabletke i znowu dalej bierz ta mniejsza. Ja sama tak schodze. Juz biore tylko 25mg na dobe. A tez czasem mnie lapie zejscie i wtedy biore cala.

Placebo jesli wiesz, ze nim jest to nie ma sensu ;) a na pewno ci nie przepisal placebo teraz bo schodzenie z antydepresantu to nie jest to gdzie sie probuje z placebo.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez tracershy 01 kwi 2011, 17:11
Dziś byłem u lekarza. Moje nadmierne pobudzenie po efctinie tłumaczył braniem wcześniej go na zmianę z zamiennikami. Pierwszy tydzień po powrocie do efectinu nie było zbyt przyjemne, ale teraz już się wszystko normuje i czuję się swój - nakręcony, ale tak normalnie, bez ciśnień. Inaczej reaguję na różne leki o tym samym składzie i lepiej żebym pozostał przy jednym, a skoro efectin poprawia mi nastrój lepiej żebym przy nim pozostał. Liczyłem już na zmniejszenie dawki, ale mam jeszcze brać 150 przez kilka miesięcy. Tylko to koszmarna cena :shock:

przez Miss Worldwide 02 kwi 2011, 01:10
nie chce mi sie wierzyc, ze zamienniki dzialaly inaczej, moga miec slabsze dzialanie, krotsze, na uklad trawienny miec inny wplyw ale takie schizy? jestes pewien, ze lekarz nie wciska ci kitu? a ty ze sam sie nie nakrecasz na zamienniki? ja mam rozne pudelka zamiennikow i oryginalenego efectinu i biore co w reke wpadnie i zero roznicy. tylko oczywiscie ta sama dawke i zawsze ER, a bralam efectin 4 lata wiec moj organizm powinien byc wyczulony na jakiekolwiek zmiany

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez cytrynka84 02 kwi 2011, 12:04
Jest roznica ,zamienniki dzialaja slabiej ,troche osob juz o tym pisalo i ja tez to widze
Jak bralam kiedys 225 Efectinu io mialam czesto "banan" na buzi ,po zamiennikach tego nie ma tez teraz biore225 i mam gorszy nastroj,wiec to nie jest wymysl,choc rzecz jasna nie wszyscy odczuwaja roznice i to rozumiem
Kupie teraz velafax xl 225 i zobaczymy jak bedzie Przy velafaxie 150 nie bylo dodatkowych sk .ub.(zab.zolad.-jelit.) nie wiem jak bedzie przy dawce velafaxu 225.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez amelia83 02 kwi 2011, 12:53
ja kiedys też czułam róznice:oryginalnego effectinu er a zamiennikami,jak brałam długo effectin a nagle "wskoczyłam na gorszy" miałam też gorszy nastrój...effectin dostałam w szpitalu poleciła go ordynator.Pózniej brałam różniaste wenle er,na effectin i tak mnie nie stać więc ja sobie tłumaczę bo substancja ta sama,inaczej skonstruowana tabletka i czekam na lepsze dni bo wenle teraz od 2 dni zaledwie...mam

;)
M. Luther King

przez cytrynka84 02 kwi 2011, 15:24
Tez mnie nie stac :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 02 kwi 2011, 16:12
cytrynka84,

wlasnie o tym mowie, ze moze slabsze dzialanie albo krotsze. ja tylko poczulam, ze krotsze. nic wiecej. po 4 latach brania efectinu zaczelam kupowac zamienniki i to jeszcze za kazdym razem inny. jedyne co czuje to czasem krocej dzialaja. moze jak ktos bierze wieksze dawki to odczuje tez, ze dzialaja slabiej. ale to przeciez idzie zalatwic.

Pristiq 100mg

przez cytrynka84 02 kwi 2011, 18:23
Co masz na mysli mowiac,ze slabsze dzialanie mozna "zalatwic" ?
Zwiekszyc dawke odpowiednika? Co mi sie tez nie za bardzo kalkuluje,zwiekszac do 300
75 mg zamienika tez tez teraz podrozaly ok 35 zl kosztuje
Krotsze dzialanie mozna zmienic biorac rano 150 i i za kilka h 75 to mialas na mysli?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 02 kwi 2011, 19:15
raczej dosypywac kulki. np. wziac jedna kaspuslke i do kilku kapsulek dosypac jej zawartosc. albo brac troche czesciej- zamiast co 24h to brac co 20h. najlepiej wyprobowac co dziala lepiej. ja mam tanio venla a i tak nie wyrzucam tylko sama sobie dziele kapsulki. kupilam puste kapsulki i teraz jedna dziele na 3. i tez nie patrze czy to efectin czy zamniennik. a jak sie gorzej poczuje to wale cala. teraz juz 4 dni biore tylko 1/3 kapsulki i jest ok. zobaczymy dzis wieczorem.

-- So kwi 02, 2011 7:19 pm --

chyba i tak lepiej by sie kalkulowalo kupowac zaminniki niz efectin nawet jakbys brala 1 i 1/2 kapsulki na dobe nie?

branie po kilku godzinach 75 odradzam bo za mala kontrola nad dawkami wtedy.

Pristiq 100mg

Sortuj wg