WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

EFECTIN (Wenlafaksyna-Velafax,Alventa,Venlectine )

przez tracershy 29 mar 2011, 18:37
Też czuję się sparaliżowany emocjonalny i wiem też, że na tym polega urok tego leku. Wcześniej emocji było za dużo i nie potrafiłem ich nakierować w konstruktywnym kierunku. I wściekam się często, że nic nie czuję, że jestem taki zmrożony i koślawy emocjonalnie, ale staram się kierować energię w innym kierunku. Ważne jest byśmy w trakcie leczenia nie tylko nasycili się składnikiem leku, ale żebyśmy ułożyli jak największy kawałek swojego życia, żeby pewne rzeczy weszły nam w nawyk, bo po zakończeniu leczenia te wszystkie emocje i myśli wrócą, ale będziemy umieli sobie z nimi inaczej radzić. Ja oprócz farmakoterapii chodzę też na psychoterapię, która wydaje mi się równie ważna jak leki. Bez psychologa chyba nie potrafiłbym się tak zgrabnie "prostować" biorąc tylko leki. Mam koleżankę, która jest leczona wenlafaksyną już czwarty rok i najsmutniejsze jest to, że ona nawet nie myśli o tym by żyć kiedyś bez leków. Czuje się z nimi bezpiecznie i jest przekonana, że będzie je brać przez wiele lat, jeśli nie przez całe życie.

przez tet 29 mar 2011, 18:48
zgadzam się, okres działania leku daje nam czas żeby poukładać sobie to, co wcześniej uległo rozsypce. paradoksalnie, ta emocjonalna część chciałaby znów się wybić i dojść do głosu, ale jest stłumiona. wenlafaksyna otwiera drzwi do racjonalizmu i trzeźwego osądu heh albo zamienia ludzi w androidy :lol: przerażająca ta wizja 4 lat :shock: wątpię żebym tyle potrafiła wytrzymać, ale nie chcę też "powtórki z rozrywki", czyli: rzucanie leku po półrocznej kuracji, bo się zatęskniło za nie-chemicznym stanem.
tet

przez tracershy 29 mar 2011, 19:00
Dziewczyna cały czas bierze dawkę 75mg, więc też nie ma aż tak silnego zmrożenia, ale takie leczenie, które nie przynosi większego skutku, bo człowiek zapętla się co chwilę w kolejnej pułapce, nie ma moim zdaniem sensu. Zwłaszcza, że leki działają na biochemię mózgu i okres leczenia też nie może trwać bez końca, bo po jego zakończeniu może okazać się, że organizm nie da już sobie sam rady. To musi być dopiero straszne :( Też już mam dosyć bycia androidem, ale jeszcze chwilę. Mam nadzieję, że w czerwcu uda mi się wpuścić do swojej głowy trochę emocjonalnej świadomości i będzie mi z nią dobrze :D

-- 29 mar 2011, 19:04 --

ale pomijając fakt, że często miewam się jak android, jest też trzeźwe spojrzenie na sytuacje, jest luz, dystans, racjonalizm

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 29 mar 2011, 22:54
ja mialam po seroxacie tak, ze nie nadazalam mowic tego co mysle, wyprzedzalam sama swoje mysli, i czasem sie az zacinalam bo nie nadazal moj mozg sam za soba. to chyba o to wam chodzi, a efectinu dawka byla ok bo na nerwice zadzialal ale nie chodze jak nastukana. wydaje mi sie, ze na depresje przepisuja wieksza dawke. lekarz chcial zwiekszyc ale sie balam wtedy tabletek i powiedzialam, ze nie jest zle, nie super ale juz nie taka masakra- non stop ataki paniki. i zostalam przy 75.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez tracershy 30 mar 2011, 09:40
U mnie dopiero 150 zadziałała na lęki, ataki paniki. Najczęściej jednak czuję się na tej dawce jak bym się naćpał, ale te pobudzenie też bywa dobro, skoro przed leczeniem nie wykazywałem żadnej aktywności w życiu, Rzucałem wszystkie szkoły tak szybko jak je zaczynałem, całkowicie wycofałem się się stopniowo ze wszystkiego i straciłem zainteresowanie wszystkimi działaniami. Efectin błyskawicznie postawił mnie na nogi, a że powoduje całą masę drobnych skutków ubocznych...cóż lekarz twierdzi, że muszę je przetrawiać i najczęściej mi się udaje.

przez bea 30 mar 2011, 09:43
Ja po efectinie czulam sie dobrze (caly czas na 75 mg), nie mialam takiego kopa, tylko wiosna dzialal czasami za mocno, ale to bylo kilka dni i pozniej bylo juz ok.
bea

przez cytrynka84 30 mar 2011, 13:30
tracershy, a moglbys napisac jakie skutki uboczne? Na efectinie czulam sie lepiej,wieksza pewnosc siebie lepszy nastroj ,dzialal na pewno mocniej antydepresyjnie,czy dawal kopa czasem kilka dni tak czasemnie,ale nie napewno jakiegos duzego kopa,w sam raz musze brac zamienniki(teraz Alvente) bo biorel lerivon, ketrel a wenlafaxyne zwiekszono mi do 225mg,bo mialam kryzys :( i na wszystko mi nie starcza,czasem jeszcze stilnox i prywatne wizyty u lekarza :(
Mi po efectinie wypadaly wlosy 150 mg i miewalam zmiany nastrojow,ale po zamiennikach nie wypadaja,ale po efectinie jak wypadaly to znalazlam w koncu szampon po ktorym nie wypadaly mi wlosy
Lekarz stwierdzil przewleka ,ciezka depresje i stany lekowe,bezsennosc.
Zamienniki dzialaja na mnie slabiej ,no ale coz zrobic...
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez tet 30 mar 2011, 13:44
cytrynka84, a napisz jakich szamponów używałaś? mi też koszmarnie wypadają włosy, od czego zrobiło się gniazdo na czubku głowy. próbowałam rożnych specyfików na wypadanie, ale spektakularnych efektów nie ma. chyba pozostaje ścięcie. choć czy to cokolwiek da :D
tet

przez Zenonek 30 mar 2011, 13:48
tet, Moge Ci polecic najlepszy srodek na porost wlosow na swiecie. Najlepszy niechemiczny srodek na wypadanie wlosow.

przez tracershy 30 mar 2011, 15:24
Niestety po 2 latach brania Efectinu powiększyły mi się zakola, włosy faktycznie mocniej po nim wypadają. Efectin działa na mnie silniej przeciwdepresyjnie niż jego zamienniki w tej samej dawce. Np. biorąc alventę 150 czułem się dokładnie tak jak biorąc efectin 75, a żeby uzyskać z alventą taki efekt jak przy efectinie potrzebna była dawka 225, ale to lekarz uznał za bezsens i zostałem przy efectinie 150. Skutków ubocznych obok większej ilości utraty włosów jest sporo. Cały czas mam wielkie źrenice i taki dziwny wyraz twarzy, czasem szczękościsk, chęć bycia w ciągłym ruchu, często problemy z koncentracją, skupieniem uwagi na jednej czynności. Takie uczucie zblokowania, stłumienia, nocne pocenie się, mniejsza ostrość widzenia. Ale to też zależy od dnia. Zwykle wiosną i latem lek wydaje mi się trochę za mocny, a jesienią i zimą jest ok. Nie są to jednak uciążliwe dolegliwości. Najtrudniejsze chyba jest takie poczucie pustki, nieumiejętność docierania do swoich przeżyć i brak odczuwania, jakbym był nakierowanym na konkretne działania robotem. Ale nie czuję głębokiego smutku, który nie pozwalał mi żyć.

-- 30 mar 2011, 15:44 --

Musiałem też rzucić papierosy, bo wystarczy, że wypaliłem w ciągu dnia za 2,3 i pękała mi głowa (na zamiennikach mogłem palić ile chciałem), ale to mi wyszło akurat na zdrowie :yeah: Muszę też ostrożnie pić kawę, jedna rozpuszczalna z mlekiem rano w zupełności mi wystarcza. Generalnie nie jest mi potrzebna, ale lubię i piję. Nie ma mowy też o spaniu bez wspomagaczy. Na noc biorę Miansec 30mg i śpię jak niemowlę. Ciężko też przytyć przy efectinie, jak ktoś jest szczupły. Ja przy wzroście 180 cm od dwóch lat ważę najwyżej 65kg (choć to może przez to, że prowadzę bardzo aktywny tryb życia). Niezbyt fajne jest też niskie libido. Praktycznie nie mam ochoty na seks, ani nawet na bliższe kontakty. Nie czuję potrzeby bliskości, wchodzenia w intymne kontakty. Przez to też nie ma mowy o związkach póki biorę efectin. Jestem totalnie obojętny na te sprawy.

przez cytrynka84 30 mar 2011, 15:46
tet, pomogl mi dopiero szampon radical ok 10zl w Rossmanie lub abtece Probowalam tabletek belissa plus i nic i jakiegos szamponu dermena specjalistyczny niby na wypadanie i nic.Takze polecam radikal szampon
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Miss Worldwide 30 mar 2011, 15:51
tracershy,

to mialam po Seroxacie, wszystko co opisujesz.

A po Efectine, hmm, nie powiazywalam nigdywlosow z efectinem ale od jakiegos czasu narzekam na rzadkie wlosy!!!!! teraz zaczynam mysles, ze to sprawka Efectinu!
Libido... praktycznie zero... W pierwszym roku brania Efectinu bylo dobrze a teraz zero.

Odkad biore Efectin przytylam 8kg ://////////////
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez bea 30 mar 2011, 16:24
tracershy,
Wydaje mi sie, ze te 150 do za duza dawka dla ciebie i dlatego tak sie czujesz.
Ja na sen nie musialam brac nic, spalam bez problemu. Wspomagacze bralam tylko przez pierwsz 3 tygodnie jak zaczynalam brac i to wszystko. Pozniej byl tylko efectin er 75 mg i nic wiecej.
Nie przytylam nic, a z wlosami tez nie mam problemow.
bea

przez cytrynka84 30 mar 2011, 17:15
Po Efectinie tez nie przytylam,nie lubie lerivonu,bo sie po nim tyje,zwlaszcza po duzych dawkach,dlatego biore w kratke ,ketrel tez w kratke(anoreksja mi wraca,teraz sie ciesze ,bo schudlam po efectinie ,afobamie i stilnoxie,wiem,ze tak nie mozna :/ ale mozliwosc przytycia jest dla mnie koszmarem : /

-- 30 mar 2011, 16:16 --

tracershy, dzieki za odpowiedz
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg